Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Mor Şampuan Saç Rengini Açar Mı? Doğal Saça Kullanılır Mı?

0

Mor şampuan doğal renginde ya da koyu tonlara boyalı saçlarda renk açıcı etki göstermez. Ancak turunculaşmaya başlamış sarı tonlu saçları soğuk tonlara döndürerek daha açık renkte görünmelerine sebep olabilir. Ancak oksijenli su ya da başka saç açıcı maddeleri gibi koyu renk saçları açık renge çevirme gibi bir etkisi yoktur.

Mor Şampuan Doğal Saça Kullanılır Mı?

Mor şampuan genellikle doğal saçlar için değil, boyalı saçlar için kullanılan bir üründür. Mor şampuanın koyu renk saçlar üzerinde gözle görülür bir renk değiştirme etkisi yoktur. Ancak doğal saçı açık sarı ya da gri olanlar, saçlarındaki renk tonlarını eşitlemek için mor şampuana başvurabilir. Kısaca, mor şampuanın doğal saçta kullanılmasında bir sakınca yoktur, sadece boyalı saçtaki kadar etkili sonuç vermeyecektir. Doğal saç üzerine yalnızca açma işlemi yaptıktan sonra mor şampuan kullanılarak farklı renk tonları elde edilmesi mümkündür.

Mor Şampuan Hangi Saç Rengini Açar?

Mor şampuan soğuk açık sarı ve gri saçlardaki turunculaşmaları ve sararmaları açar. Bu özelliği ile saç renk tonunu dengeler ve daha soğuk tonlarda saç rengine sahip olmanızı sağlar. Mor şampuan platin sarı saçları gri tonlarına yaklaştırmak için de kullanılır. Beyaz saçlara mavimsi bir ton verir.

Mor Şampuan Boyadan Hemen Sonra Kullanılır Mı?

Saç renk tonunun tam olarak istendiği şekilde tutmaması halinde boyadan hemen sonra da renk eşitlemek için mor şampuan kullanılabilir. Hatta boya esnasında istenen renk tonuna ulaşmak için saç boyası içine bir miktar mor şampuan eklenmesi mümkündür. Kimi kuaförler boyanın hemen ardından mor şampuanı bir süre saçta bekleterek istedikleri rengi tutturma yoluna gitmektedir.

Mor Şampuan Beyaz Saçı Ne Renk Yapar?

Mor Şampuan Beyaz Saçı Ne  Renk Yapar?

Mor şampuan tamamen beyazlamış saça morumsu ya da mavimsi bir renk verir. Ancak rengi açılmış ancak tamamen beyaz değil, çok açık sarı ya da kahverengi saça gri bir renk tonu katar. Doğal olarak saç renkleri açık olan ve saçları beyazlamaya başlayanlar mor şampuanı saçlarını gümüşi bir ışıltı katmak için kullanmaktadır. Mor şampuan tamamen beyaz saçta uzun süre bekletilirse saçın rengini uçuk mavi ya da lilaya dönüştürebilir.

İlgili İçerik: Mor Şampuan

 Mor Şampuan İlk Yıkamada Etki Eder Mi?

Mor şampuan ilk yıkamadan itibaren saç renginin tonunu ayarlamaya başlar. Ancak istenen renk tonu eşitleme etkisinin elde edilebilmesi için düzenli kullanım gerekebilir. Kısacası, mor şampuanın etki süresi elde edilmek istenen renk tonuna bağlıdır. Saç yapısı gereği saç boyası akmaya meyilli kişilerin istenen renk tonunu koruması için düzenli mor şampuan kullanması önerilir.

Mor Şampuandan Sonra Normal Şampuan Kullanılır Mı?

Mor şampuandan sonra saçın ve cildin iyice boyadan temizlenmesi için normal şampuan kullanılabilir. Ayrıca mor şampuan kullanımından önce de saçların bir su normla şampuan ile yıkanması önerilmektedir. Böylece temiz olan saçlar mor şampuanın renk eşitleyici etkisini daha kolay kabul edecektir. Yani normal şampuan hem mor şampuandan önce hem de sonra kullanılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Mor Şampuan Saça Zarar Verir Mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.