Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Maltofer Fol Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı Yan Etkileri ve Kullananların Yorumları

0

Maltofer fol, demir III hidroksit polimaltoz kompleksi ve folik asit içeren bir tablettir.

Her tablet 100 mg elementer demir’e eşdeğer miktarda demir III hidroksit polimaltoz kompleksi ve 0.35 mg folik asit içeren 30 tabletlik ambalajlarda piyasaya sunulmuştur.

Maltofer Fol Ne İşe Yarar?

  • Çeşitli nedenli demir eksikliğine bağlı kansızlığın önlenmesi ve tedavisi,
  • Özellikle gebelik, gebelik öncesi ve emzirme dönemlerindeki demir ve folik asit eksikliği tedavisi için kullanılır.

maltofer, maltofer fiyat, maltofer fol, maltofer fol fiyat, maltofer fol nedir, maltofer ishal yapar mı, maltofer kabızlık yapar mı, maltofer kan ilacı, maltofer kilo yapar mı, maltofer kullananlar, maltofer kullananlar kadınlar kulübü, maltofer kullananlar yan etkileri, maltofer kullananlar yorumları, maltofer kullanıcı yorumları, maltofer kullanım şekli, maltofer kullanım talimatı, maltofer kullanımı, maltofer kullanımı aç mı tok mu, maltofer kullanırken nelere dikkat edilmeli, maltofer nedir, maltofer solüsyon yan etkileri, maltofer şurup, maltofer şurup yan etkileri, maltofer yan etkileri, maltofer yararları, maltofer yerine ne kullanılır, maltofer yorumları

Maltofer Fol Nasıl Kullanılır?

Maltofer, kan hemoglobin değerleri normal değerlere ulaşana kadar günde 2-3 kez birer tablet, daha sonra demir depolarının doldurulması amacı ile tüm gebelik süresi boyunca günde 1 tablet almanız önerilir. Ve yemek sırasında veya yemekten sonra tercihe göre yutularak yada çiğnenerek alınması önerilir.
Demir depolarım doldurmak için, kan parametrelerinin (Hb, Hct, eritrosit sayısı) normale dönüşünden yaklaşık 1 ay sonrasına kadar tedavi sürdürülmelidir.

Maltofer Fol Fiyatı

Maltofer fol tabletin eczane fiyatı 23.17 TL’dir.

Maltofer Fol Yan Etkileri

  • Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi yada özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmelerinde, şiddetli döküntü. Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.
  • Mide bulantısı
  • İshal
  • Kusma
  • Kabızlık
  • Tokluk hissi

Maltofer Fol Kullananların Yorumları

Maltofer kullananlar veya kullanmayı planlayanlar için deneyimleyen kişilerin yorumlarını bizimle paylaşmalarını rica ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.