Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Makyaj Temizleme Mendili Ne İşe Yarar? 7 Ürün Önerisi Ve Dahası

0

Evet kabul edelim: Uzun bir günün ardından makyaj temizlemek bazen işkence gibi gelebilir. Tam da bu noktada pratik bir şekilde makyajınızı çıkarmak isteyebilirsiniz.

Peki cildimiz makyaj temizleme mendilleri ile gerçekten arınıyor mu? Makyaj temizleme mendili yerine ıslak mendil kullanmak doğru mu?

Makyaj temizleme mendili nasıl kullanılır? Detaylar aşağıda sizi bekliyor.

Peki birkaç kolay adımla makyajınızı tamamen çıkarabileceğinizi söylesek!

İçeriğindeki doğal ve etkili özlerle makyaj kalıntılarını kolaylıkla çıkaran makyaj temizleme mendilleri gün sonu yorgunluğunda imdadınıza yetişiyor. Oldukça pratik bir uygulama sunan bu mendiller mutlaka çantanızda ve makyaj temizleme rutininizde yerini almalı!

 

Makyaj temizleme mendili ne işe yarar?

makyaj temizleme mendili

Makyaj temizleme mendili cilt bakımı ve temizliği kapsamında kullanılan en önemli ürünlerden biri. Pratik kullanımı ve etkili sonuç vermesi ile her çantada mutlaka olması gereken bu mendiller makyajı hızlıca çıkarmayı sağlıyor.

Öte yandan zaman tasarrufu sağlarken seyahatlerde rahatlık imkanı sunuyor. Durulama gerektirmeyen makyaj temizleme mendili makyajınızı su veya su bazlı bir ürün kullanarak çıkarma fırsatı bulamadığınızda imdadınıza yetişiyor.

Öte yandan makyaj temizleme mendillerinin cilt bakımında sadece alternatif bir çözüm olarak kullanılmasını öneriyoruz. Yüzünüzü fırsat buldukça mutlaka temizleme jeli ile yıkamanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Makyaj Temizleme Mendili Nasıl kullanılır?

makyaj temizleme mendili

Peki bu temizleme mendilleri nasıl kullanılır? Makyaj temizleme mendilini yüzünüzü içten dışa doğru silerek kullanabilirsiniz. Öncelikle göz makyajını, ardından da cilt makyajını temizleyerek ilerlemenizi öneriyoruz. Böylece maskaranın yüzünüze dağılan izlerinden de cildinizi mendille temizlerken kurtulabilirsiniz.

Özellikle göz makyajınızı temizlemek için, mendilin ucunu göz kapağının üzerine yerleştirin ve hafifçe makyajı ovalayarak temizleyin. Tüm yüzünüzü bu şekilde temizledikten sonra, cilt tipinize uygun bir temizleyici ile yüzünüzü yıkamayı ve kurulamayı ihmal etmeyin.

Uyguladığınız bu son adım, cildinizin gerçekten temiz olduğundan emin olmanıza yardımcı olacaktır. Son olarak, cildinizi mutlaka nemlendirin.

1. NIVEA Makyaj Temizleme Mendili

 

makyaj temizleme mendili

En iyi makyaj temizleme mendili listemizin ilk sırasında Nivea yer alıyor. Yüz temizleme markası NIVEA’dan ‘NIVEA 3’ü 1 Arada Makyaj Temizleme Mendilleri Normal Ciltler’ serisi cildi etkili bir şekilde temizlemeye yardımcı olur. Makyajı ve suya dayanıklı maskarayı bile çıkarmayı başaran temizleme mendili aynı zamanda cildi nemlendirir ve canlandırır. E Vitamini içeren formülü ile cilde nazikçe etki eder. Düzenli kullanımın ardından cilt temizlenir, nemlenir, canlanır, sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanır. Normal ve karma yapıya sahip ciltler için uygundur. Ürünün ciltle uyumu dermatolojik olarak test edilmiştir.

Sürdürülebilirlik fikrine sahip olan ürün %100 doğal kaynaklı yumuşacık mendil dokusuna sahiptir. Doğal kaynaklı formülüyle cildinizi nazikçe temizleyen formül %45 geri dönüştürülebilir malzemeden oluşan ambalaja sahiptir. Nivea güvencesi ile 100 yıllık cilt bakım uzmanlığı ve yüksek kalite standartlarına sahip içeriklere erişmek mümkün. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Diadermine Makyaj Temizleme Mendili

 

makyaj temizleme mendili

Listedeki bir diğer iddialı makyaj temizleme mendili önerisi Diadermine. Makyajı tek adımda yüz, göz ve dudaklardan çıkaran formülü ile cilde nazik davranır. Ürünün suya dayanıklı makyajı dahi çıkardığını hatırlatalım. Diadermine makyaj temizleme mendilleri cildinizi şehir hayatının sebep olduğu kirden nazikçe arındırır ve nemlendirir. Cildin üst katmanlarına kadar ulaşarak yüksek nem sağlayan ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Neutrogena Makyaj Temizleme Mendili

 

makyaj temizleme mendili

‘Neutrogena® Hydro Boost® Makyaj Temizleme Mendili’ etkili ve nazik temizlik sağlayan özel bir formülden oluşuyor. Nemlendirmenin sağlıklı görünen bir cildin temeli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ferah temizleme losyonlu bu benzersiz yumuşaklıktaki Hydro Boost makyaj temizleme mendilleri, yüz ve göz üzerinde rahatlıkla kayarak kiri ve makyajı, hatta suya dayanıklı maskarayı bile kolayca çıkarır. Öte yandan cildin susuzluğunu giderir. Neutrogena’nın temizleme teknolojisi, nemlendirme ajanı ve ciltte doğal olarak bulunan Hyalüronik Asit kombinasyonuyla cilt bariyerinin korunmasına ve nemin artmasına destek olur. Ürün her kullanımdan sonra cilde ferahlık hissi verir ve cilt yumuşacık olur. Ürünü detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

4. L’Oréal Paris Makyaj Temizleme Mendili

 

Değerli çiçeklerin rahatlatıcı ve özel gücü ile gül cildi yumuşatır. Yasemin özü ise cildi güzelleştirir. Özel çiçeksi kokusuyla eşsiz bir deneyim sağlayan Loreal Paris makyaj temizleme mendilleri mutlaka makyaj temizleme rutininizde olmalı. Kanıtlanmış etkisi ile yüzyıllardır değerini koruyan Loreal Paris ürünleri temizlenen ve tazelenen cildi pürüzsüzleştirir. İlk kullanımdan itibaren cilt arınır ve nemlenir. Loreal Paris makyaj temizleme mendilleri ile günden güne tazelenen cilt bariyeri yumuşar ve güzelleşir. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Deep Fresh Makyaj Temizleme Mendili

 

makyaj temizleme mendili

İçeriğindeki değerli özler ile Deep Fresh cildinizin doğal nem dengesini bozmadan, makyajınızı nazikçe temizler. İçerdiği salatalık özleri ile cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar. Ürünün Ph değeri cildiniz ile uyumludur. Dermatolojik olarak test edilen mendiller alerjen, alkol, boya ve paraben içermez. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Bebak Makyaj Temizleme Mendili

 

makyaj temizleme mendili

İçeriğindeki acıbadem yağı özleriyle suya dayanıklı göz makyajını dahi tek seferde arındıran bu ürün makyajınızı nazikçe temizler. Bebak temizleme mendilleri cildinizi yıpratmadan nazikçe nemlendirir ve besler. Cildinizde gerginlik ve kuruluğa neden olmaz. Makyajınızı temizledikten sonra cildinizde yapış yapış bir his bırakmadan, cildinizin temizlenmesine ve mükemmel bir yumuşaklığa kavuşmasına destek olur. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Farmasi Makyaj Temizleme Mendili

Makyaj temizleme mendili dosyamızı Farmasi ile tamamlıyoruz. Farmasi Sensi-Wipes Makyaj Temizleme Mendili, makyaj kir ve kalıntılarını cildi tahriş etmeden nazikçe arındırır. İçeriğindeki özel formülü ile cildinizin temiz, nemli ve yumuşak kalmasını sağlar. Üstelik kolay emilimi ile her cilt tipine uygundur. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bonus: Islak mendille cilt temizliği yapmak doğru mu?

makyaj temizleme mendili

Makyaj temizleme mendili çoğu zaman günlük kullanımı yaygın olan ıslak mendiller ile kıyaslanabiliyor. Peki ıslak mendiller ile makyaj temizlemek doğru mu?

Çoğumuzun çantasında bulunan ıslak mendiller, pratik şekilde ellerimizi giysimizi ve çeşitli yüzeyleri hızlıca temizlemek için uygundur. Ancak makyajımızı temizlemek için ideal olmadığını söylemeliyiz.

Makyaj temizleme mendilleri, ıslak mendillerden farklı formüllerde dizayn edilir ve cilt kullanımına uygun olarak üretildiği için makyajı hızlıca temizlememize olanak sağlar. Ancak ıslak mendiller yüksek alkol içerikleri ile cilt bariyerine zarar verebilir ve cilt yüzeyinin tahriş olmasına neden olabilir.

Bu nedenle makyaj temizliğinde ıslak mendillerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Sonuç olarak ıslak mendil cilt ve makyaj temizliğine uygun değildir.

Bu yazılara da bakın:

Neutrogena Micellar Makyaj Temizleme Jeli Nedir, Ne İşe Yarıyor, Kullananların Yorumları

Fondötensiz Naturel Makyaj Nasıl Yapılır?

15 Ünlünün Birbirinden Etkili Güzellik ve Makyaj Hilesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.