Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kojic Acid Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Kojic Acid Krem Nedir

Kojik asit kreminin içeriğindeki kojik asit ‘’melanin’’ üretmek için gerekli bir amino asit olan Tirozin oluşumunu engeller. Melanin saç, cilt ve göz rengini etkileyen bir pigmenttir, kojik asit melanin üretimini inhibe ettiği için ciltte ağartma etkisi gösterir.

Kojik asitin içerisinde çözüldüğü krem shea butter bazlı olup ciltte tazelenme , yenilenme ve nemlendirme etkisi de gösterecektir.

Kojic Acid Krem Ne İşe Yarar

Kojic Acid (Kojik Asit)

Kojik asit, ilk olarak 1989 tarihinde Japonya’da basit mantarlardan elde edilen bir aktif ajandır. Mantarın yanında Kojik asit, pirinç fermantasyonu yoluyla da elde edilebilmektedir. Kojik asit kozmetik ve kozmesötik ürünlerde sıkça kullanılmaktadır ve ana kullanım alanı ciltte oksidasyon yoluyla ortaya çıkan lekeler, homojen olmayan cilt yapısı ve özellikle güneş lekeleridir. Ciltte renk açıcı özelliği olan (whitening) oldukça güçlü bir aktif ajan olduğu söylenebilir. Melanin ve pigmentler üzerinde etkilidir.

Kojik Asitin bir diğer kullanım avantajı ise oldukça düşük dozlarda ürün formülasyonuna eklenerek (%0,2 – %1) sonuç alınabilmesidir.

Glikolik asit ve AHA (Alfa Hidroksi Asitler) ile kıyaslandığında Kojik Asitin bir çok bakımdan daha rahat kullanım alanı alanı olduğu açıktır.

Kojic Acid Krem İçeriği

Kojik asit kremin içeriğindeki etken madde kojik asittir.

Kojic Acid Krem Fiyatı

Kojik asit kremi fiyatı 320 TL’dir.

Kojic Acid Krem Nasıl Kullanılır

Kremimiz gece yatmadan önce ,tercihen yine üretimimiz olan kojik asit sabunu ile temizlenmiş olan cilde hafifçe ovularak uygulanır . Bir aylık kullanımdan sonra iki hafta kadar kullanıma ara verilmeli ve daha sonra tekrar başlanmalıdır. İki üç gün içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır , bu periyodları takip ederek sürekli kullanım tavsiye edilir.

Kojic Acid Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Soyma etkisi vardır ciltte beyazlatma için henüz erken ileride daha sonra tekrar yazacağım bu konuda soyma özelliği olduğu için işe yarar sanırım

Kullanıcı Yorumu: melanin oluşumunu baskılayarak cilt rengini doğal bir şekilde açan bir asit. çeşitli mantarlardan elde ediliyormuş. renk açıcı cilt ürünlerindeki maksimum konsantrasyonu yüzde 1 olmalı. ben kojik asidi değişik bir amaç için kullandım. bacaklarımla gövdemin birleştiği yerde ve kasığımın üst kısmındaki koyulukların rengini açmak için. genital bölgeye renk açmak amaçlı şeyler sürülmesine karşıyım, genital bölgeye herhangi bir şey sürülmesine karşıyım aslında. oranın rengini açmaya çalışmak porno sektörünün bize dayatması gibi geliyor, sonuçta esmer bir insanım, tabii ki cildimin bazı yerleri koyu olacak. fakaat, bacaklarımla gövdemin birleşim yerleri koyu falan değildi hayatım boyunca, son bir yılda birden koyulaştı, neden anlamadım. hormonal bir durum diye düşündüm. kasığımın üst kısmında da koyu lekeler oluştu. ben de amazondan saf kojik asit tozu ısmarlayıp bir kreme karıştırdım yüzde 1 olacak şekilde. 1 ayda bütün lekeler açıldı. genital bolgeye degdirmeden kullandim. i̇lk defa bu kadar deneysel bir üründen bu kadar memnun kaldım, baya baya işe yarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.