Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kirpik Uzatan Mucizevi Yağ Karışımı

0

kirpik uzatma, kirpik uzatma yöntemleri, kirpik uzatma evde, kirpik uzatma yağı, kirpik uzatma serumu, kirpik uzatmak için ne yapılır, kirpik uzatma vazelin, kirpik uzatma ekşi, kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde, kirpik uzatmak için hangi yağ

Kirpik Uzatan Mucizevi Yağ Karışımı

Bu yazımızda sizler için Kirpik Uzatan Mucizevi Yağ Karışımı hakkında bilgi vereceğiz.
Kirpikler zamanla gürlüğünü ve hacmini kaybedebiliyor. Çevresel faktörler kirpiklerimizin zayıflamasına incelmesine yol açabiliyor ve uzamalarına engel olabiliyor. Ya da sürekli kullanılan maskaraların içerdiği kimyasal maddeler, ipek kirpik uygulamaları, takma kirpik kullanımı geçici güzellik sağlasalar da kirpiklerin zarar görmelerine neden olabiliyor. Bu sorunları çözmek için çok fazla sayıda kozmetik ürünü var olsa da bu ürünler çok pahalı olmaktadır.
Kozmetik ürünlere ve sahte kirpiklere başvurmadan uzun ve gür kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, kirpiklerinizi doğal yollarla büyütmenin bazı yolları bulunmaktadır. Evde uygulayabileceğiniz az maliyetli bitkisel yağlar kirpiklerinizin büyümesini sağlayacaktır. Bu bitkisel yağlar kirpiklerinizi besler, uzatır ve yeni kirpik oluşumunu sağlamaktadır. Bu sayede kirpikleriniz hiç olmadığı kadar uzun, gür ve kalın bir görünüme kavuşacaktır.
Şimdi kirpik bakımı için kullanabileceğiniz kimyasal madde içermeyen 5 doğal yağdan bahsedeceğiz;

Hint Yağı

Hint yağı uzun yıllardır alternatif kozmetikte kullanılmaktadır. İçeriğinde yüksek miktarda yağ asidi bulunduran bitki toksiktir aynı zamanda tamamen doğaldır.  Kirpiklerinizin sağlıklı uzaması ve güçlenmesi için kullanabileceğiniz hint yağı kirpikleriniz tarafından hızlı ve kolay bir şekilde emilerek ihtiyacı olan nemi almış olacaktır.

Bir miktar hint yağını kirpiklerinize uygulayın ve gece boyunca bekletin. Eğer isterseniz zeytinyağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Birçok faydası olan hindistan cevizi yağı tabi ki kirpiklerimize de çok faydalı bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar sayesinde daha sağlıklı ve daha uzun kirpikler için hindistan cevizi yağı da etkili bir seçenektir.

Bir miktar hindistan cevizi yağını pamuğa alın ve kirpiklerinize uygulayın. Gece durulamadan bekletin, sabah ılık su ile durulayabilirsiniz. İsterseniz makyaj temizleyicisi olarak da kullanmak mümkündür.

Zeytin Yağ

Naturel sızma zeytinyağı, E ve K vitamini, karotenoid, klorofil ve çeşitli antioksidanlarla antiseptik özellikler açısından oldukça zengin bir yağdır. Bu özelliği onu saç ve kirpikler için güçlü bir tonik yapar. Kirpiklerinize sürdüğünüz zeytin yağı daha parlak ve uzun görünmelerini sağlayacaktır.

1 yemek kaşığı zeytin yağını güvenli ısıya gelene kadar ısıtın ve küçük bir kaba alın. Her gece yatmadan önce temizlediğiniz kirpiklerinize varsa eğer kulak çubuğu yardımıyla veya parmağınızla sürerek uygulayabilirsiniz.

Tatlı Badem Yağı

Badem yağı, kirpiklerin güneşten ve çevresel faktörlerden korunmasına yardımcı olmaktadır. Tatlı badem yağı içeriğinde bulunan A,D,E ve K vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum ve magnezyum minerallerini de barındırmaktadır. İçeriğinin bu kadar zengin olmasıyla tatlı badem yağı son derece mucizevi bir etkiye sahiptir. Kirpiklerin daha çok uzamasını ve aynı zamanda sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır.

Yatmadan önce kirpiklerinizi temizledikten sonra varsa eğer bir kirpik fırçası ya da kulak çubuğu kullanarak  badem yağını uygulayabilirsiniz. Yağı gece boyunca bekletin sabah ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı, antibakteriyel özellik taşıyan bir yağdır. Uzun süre boyunca kullandığımız maskaralardan dolayı  biriken bakterileri yok etmek konusunda oldukça etkilidir. Maskaranızın, içindeki ürün miktarına göre 3-5 damla lavanta yağından damlatın. Maskaranın sürümünü kolaylaştıracaktır ayrıca güzel kokmasını da sağlayacaktır.. Maskaranın kirpiklerinize daha az zarar vermesini sağlayacaktır.

Mucizevi Yağ Karışımı

kirpik uzatma, kirpik uzatma yöntemleri, kirpik uzatma evde, kirpik uzatma yağı, kirpik uzatma serumu, kirpik uzatmak için ne yapılır, kirpik uzatma vazelin, kirpik uzatma ekşi, kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde, kirpik uzatmak için hangi yağ

Şimdi sizler için Kirpik Uzatan Mucizevi Yağ Karışımı tarifinden bahsedeceğim.

Saklamanızı ve sürmenizi kolaylaştırmak için bu karışımı boş bir rimel kutusunun içine hazırlayabilirsiniz.

  • Bir tatlı kaşığı zeytin yağı,
  • Bir tatlı kaşığı hint yağı,
  • Bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı,
  • Bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı,
  • 1 çay kaşığı vazelin

Gece yatmadan önce kirpiklerinizi iyice temizleyerek hazırladığınız karışımı kirpiklerinize güzelce uygulayın. Sabah ılık su ile durulayın. 1 veya 2 hafta bu karışımı uyguladığınız zaman farkı göreceksiniz.

Kirpik Bakımı İçin İpuçları

Cilt sağlığında ve  kaş –  kirpik bakımında A, B ve E vitaminleri oldukça etkilidir.
Gece makyajınızı temizlemeden uyumanız kirpiklerinizin yıpranmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Makyajınızı temizlerken maskaranızın tamamen çıktığından emin olun.
Maskara sürmeden önce kirpiklerinizi taramak kirpiklerinizin birbirine yapışmasını engel olacaktır. Bu işlem kirpikleriniz daha gür görünmesini de sağlayacaktır.
Kirpiklerinizin sağlığı için takma kirpik kullanmayı azaltmak önemlidir. Belirli günlerde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Kullanmak zorundaysanız eğer gün sonunda mutlaka kalıntıları güzelce temizleyip arındırdıktan sonra bakım yağınızı sürmelisiniz.

Kirpik Uzatan Mucizevi Yağ Karışımı başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya blogda yer almasını istediğiniz konuları belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.