Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kefosid Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Kefosid Gıda Nedir?

Özellikle son zamanlarda tv reklamlarında kefosid keçiboynuzu karadut ekinezya ürününü sıklıkla görmeye başladık. Kefosid, içeriğinde bitkisel karışımlar olan ve gluten içermeyen bir takviye edici gıda olarak karşımıza çıkıyor.

Kefosid İşe Yarar mı?

Kefosid takviye edici gıda bağışıklık sistemini güçlendirir ve soğuk kış günlerinde daha dinç kalmanızı sağlar. Kefosid, içeriğinde bulunan karadut, ekinezya ve keçiboynuzu özü sağlık açısından oldukça faydalıdır.

Ekinezya bitkisinin hem çiçekleri, hem gövdesi ve yaprakları hem de kökleri kullanılmaktadır. Yılda iki kez hasat edilebilen ekinezya, yetiştirilmesi ve işlenmesi açısından da oldukça pratik ve ekonomik değere sahip bir bitki. İçeriğindeki A, B2, C ve E vitaminlerinin yanı sıra çeşitli mineraller bakımından da zengin olan ekinezya, özellikle içerdiği polisakkaritler nedeniyle bağışıklık sistemi üzerinde çok güçlü etkilere sahip.

Keçiboynuzu özü etkili bir balgam sökücüdür. Aynı zamanda vücutta biriken radyasyonun dışarı atılmasını sağlar. Keçiboynuzu özü bağışıklı sistemini güçlendirir.

Karadur özü C vitamini sayesinde bağışlık sisteminin güçlenmesine büyük katkı sağlar. Çocuk gelişiminde faydalıdır. E vitamini, cildin yenilenmesine olanak sağlar. A vitamini ve beta-karotenler göz ve cilt sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Kefosid İçeriği

Kefosid içeriğindeki etken maddeler, keçiboynuzu özü, karadut özü ve ekinezya’dır.

Kefosid Nasıl Kullanılır?

Kefosid takviye edici gıda kullanım şekli; aç karnına sabah, öğle ve akşam öğünlerinde 1 tatlı kaşığı olacak şekilde tüketilmesi önerilir. Çocuklar için ise sabah ve akşamları 1 tatlı kaşığı kullanılabilir. Kefosid bir ilaç değil takviye edici gıdadır.

Kefosid Nedir Kullanıcı Yorumları

Kefosid keçiboynuzu, karadut, ekinezya hakkında internette herhangi bir olumsuz yoruma rastlamadık. Kefosid’i kullanmadan önce doktorunuza danışabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.