Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kediler İçin En İyi 8 Ton Balıklı Yaş Konserve Mama

0

Yaş konserve mamaların kediler için her zaman özel bir yeri vardır. Ancak her kedinin alması gereken mama içeriği ve ölçüsü farklılık gösterebilir. Kediler için adeta ödül maması görevi gören ton balıklı yaş konserve mamalar mutlaka kedi dostu her evde olmalı! Piyasada birbirinden farklı içeriklere ve hazırlama koşullarına bağlı birçok ton balıklı yaş mama bulunuyor. Öte yandan ton balığı kedilerin favori besinleri arasında dikkat çekiyor. Ton balığı karışımlı besleyici ve zengin içerikli mamalar da son zamanlarda kedi dostlarının gözdesi haline gelmiş durumda! Peki patili dostlarımız için yaş konserve mama seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi mamaları öğünlerine eklemeliyiz? En iyi ton balıklı yaş konserve mama önerileri hangileri? Konserve kedi maması 24’lü en ucuz hangisi? Yavru kediye yaş mama verirken nelere dikkat edilmeli? Konserve kedi maması kaç günde bir verilmeli? Sizin için merak ettiğiniz tüm soruların cevabını ve en iyi 7 ton balıklı yaş konserve mama markasını bir araya getirdik. Detaylara birlikte bakalım.

1. Whiskas Ton Balıklı Yaş Konserve Mama

Listemizin ilk sırasında konserve yaş mama dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Whiskas var! Patili dostlarımız için öğünlerde ihtiyacı olan faydalı besinleri sağlayan Whiskas aynı zamanda sağlıklı üriner sistemi destekler. İçerdiği dengeli mineraller ve çinko ile tüylerin ve derinin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ton balıklı konserve yaş mama Whiskas kedilere ödül maması olarak da verilebilir. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Purina Gourmet Gold Kıyılmış Ton Balıklı Konserve Kedi Maması 

24’lü yaş kedi maması kategorisinde dikkat çeken kediler için hem lezzetli hem de uygun fiyatlı bir başka seçenek ise Gourmet Gold. 1 ila 7 yaş aralığındaki yetişkin kedilere uygun olarak geliştirilen formülü ile Purina Gourmet gold kıyılmış ton balıklı konserve mama, kedinize oldukça lezzetli ve kaliteli bir öğün sunar. Yetişkin kedilerin günlük enerji ihtiyaçlarını karşılayabilecek içeriklerle zenginleştirilmiş bir formülle hazırlanır. Dengeli protein ve yağ içeriği sayesinde kilo kontrolü imkanı sunar. Aynı zamanda minik dostunuzun kas oranını korumaya da yardımcı olur. Zengin vitamin ve mineral kaynağı Gourmet yaş mamayı detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Schesir Cat Jelly Ton Balıklı Yaş Konserve Mama

Ton balıklı konserve yaş mama listemizin 3. sırasında karides karışımlı ton balıklı yaş mama konservesi yer alıyor. Kıyılmış ton balığı ve karidesin buluştuğu Schesir Cat Jelly Ton Balıklı Konserve Kedi Maması, kediniz için en ideal ve besleyici öğünlerden biri olmaya hazır. İçeriğindeki zengin minerallerle aynı zamanda patili dostunuzun tüylerini sağlıklı tutmasına da yardımcı olur. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. BestPet Ton Balıklı Gurme Konserve Kedi Maması

ton balıklı yaş mama

Besleyici içeriği ile kedinize sağlıklı öğünler sunan BestPet Ton Balıklı Gurme Konserve Kedi Maması kedilerin en sevdiği konserve yaş mama serilerinden biri. Kedilerin bayıldığı gurme lezzetiyle dikkat çeken ton balıklı yaş mamayı patili dostunuza ödül maması olarak da verebilirsiniz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Patimax Cat 400 gr Parça Ton Balıklı Konserve

ton balıklı yaş mama

Zengin protein, besleyici yağ, vitamin ve mineral içeriği ile kedinize sağlıklı öğünler sunan Patimax Cat 400 gr Parça Ton Balıklı Konserve listemizde dikkat çeken seçeneklerden biri. Ton balıklı konserve yaş mamayı kedinizi mutlu etmek için öğünler dışında sağlıklı ölçülere uyarak ödül maması olarak da verebilirsiniz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Animonda Carny Ocean Ton Balıklı Yaş Konserve Mama

ton balıklı yaş mama

Kimi zaman ödül kimi zaman ise düzenli öğün zinciri olarak kedilere verilen yaş konserve mamaların besleyici ve güçlendirici özelliği bulunuyor. Evet kabul edelim, yaş konserve mamalar kedilerin vazgeçilmezi! Kolay sindirimi ve besleyici yanıyla dikkat çeken Animonda Carny Ocean Ton Balıklı Yaş Konserve Mama kedinizin favori yaş maması olmaya hazır görünüyor! Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. N&D Ocean Ton Balıklı Yaş Konserve Mama

İçeriğindeki besleyici mineraller ile her kedinin ihtiyacına göre farklılık gösteren N&D Ocean Ton Balıklı Yaş Konserve Mama listemizin 7. sırasında yer alıyor. Mamaya yeni başlanıyorsa önceki mamayla karıştırılarak geçiş yapılması tavsiye ediliyor. Kedinizin tüylerini ve derisini koruyan karışımı, günlük besleme miktarını iki ya da daha fazla öğüne bölerek verebilirsiniz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Gardenmix Kıyılmış Ton Balıklı Konserve Kedi Maması

ton balıklı yaş mama

Ton balıklı yaş konserve mama önerilerimizi Garden Mix tamamlıyoruz. 12’li pakette sunulan Garden Mix ton balıklı konserve kedi mamaları, kedinizin ihtiyacı olan tüm içeriklere sahip. Kedinizin yaşına, cinsine ve hareketlilik seviyesine göre mama oranını belirleyebilirsiniz. Yaklaşık 4 kg ağırlığında ki bir kedi için en az 2, en çok 3 konserve tavsiye ediliyor. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yaş mama kaç günde bir verilmeli?

Günlük yaş mama oranı kedilerin yaşına göre farklılık gösterebiliyor. Kedilerin sindirim sisteminin düzenlenmesi ve su ihtiyacının giderilmesi için yaş mama haftada en az iki kez tavsiye ediliyor. Öte yandan bu sıklığın haftada üçün üzerine çıkmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Konserve kedi maması zararlı mı?

Doğru ölçüde ve doğru zaman diliminde verildiği sürece hayır, zararlı değil. Yaş mama veya konserve mamalar kedilerin favori besinleri arasında ilk sırada yer alıyor. Çoğu zaman ödül maması olarak da verilen yaş mamalar özellikle düzensiz öğünlerde yer edindiğinde kedilerde sindirim problemlerine yol açabiliyor. Bu nedenle dengeli bir öğün programı ile minik dostunuz için konserve yaş mama kullanmanızı öneriyoruz.

Yaş mama kilo aldırır mı?

Kullanılan yaş mama ve kedinizin özellikleri bu soruya yanıt vermek için yeterli olacaktır. Kediniz kilo almakta zorluk yaşıyorsa, öğünlerine veteriner gözetiminde çok daha yüksek enerjili konserve yaş mamalar ekleyebilirsiniz. Bir başka örnek olarak kedinizin dikkati çabuk dağılıyorsa ve pakette belirtilen miktar kadar yemeye istekli değilse, öğününü ona göre belirleyebilirsiniz. Eğer kediniz yaş mamayı ilk kez deneyecekse eski maması ile yaş mamayı karıştırarak alışma sürecini gözlemleyebilirsiniz.

Yaş mama kediyi doyurur mu?

Bu sorunun yanıtı aslında oldukça basit. Evet yaş mama kediyi besler ve doyurur. Fakat yaş mama beslenme ihtiyaçlarını gidermenin harika bir yoluyken kuru kedi maması da ekstra önemli avantajlara sahiptir. Yaş mama, kedinizin su ihtiyacını karşılar ve oranı artırmaya yardımcı olurken kuru mama kedinizin diş sağlığını korur.

Kedi sadece yaş mama ile beslenir mi?

Kedinize belirli aralıklarla tıpkı bir ödül maması gibi yaş mama verebilirsiniz. Çünkü kuru mamalar da kedi sağlığı için beslenme listesinde mutlaka bulunmalıdır. Bu nedenle yaş mama ile kuru mama bir arada kedinizi besleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

Hepsi Birbirinden Besleyici: Kediler İçin En İyi 7 Tavuklu Yaş Konserve Mama

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.