Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kara Merhem (İhtiyol) Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

0

Kara Merhem (İhtiyol) Nedir?

İhtiyol Pomad akne, kabarcıklar, çıbanlar, egzama, böcek ısırıkları, yanıklar ve arı sokması gibi cilt hastalıkları için bu krem oldukça etkilidir. Ayrıca iltihaplı cilt lezyonlarının iyileşmesi için kullanılır.

Kara Merhem (İhtiyol) Ne İşe Yarar?

İhtiyol Pomad faydaları,

 • İltihaplı cilt lezyonları,
 • sivrisinek ısırması,
 • örümcek ısırması,
 • böcek ve arı sokması,
 • kabarcıklar,
 • çıbanlar,
 • kıymık batması,
 • ısırgan otu gibi bitki tahrişleri,
 • tırnak batması,
 • sedef hastalığı ve
 • egzama gibi cilt hastalıklarını tedavi eden bir ilaçtır.

Kara Merhem (İhtiyol) İçeriği

İhtiyol Pomad içeriğinde kükürt bulunmaktadır. Bu sebeple kükürde ve kokusuna karşı hassas olanlara önerilmez.

Kara Merhem (İhtiyol) Fiyatı

İhtiyol Pomad fiyatı 18 TL’dir.

Kara Merhem (İhtiyol) Nasıl Kullanılır?

Uygulama sırasında bir steril gazlı bez yardımı ile ilgili bölgeye tatbik edilir ve hava sirkülasyonunu önlemeyecek şekilde steril gazlı bez ile kapatılır. İltihaplı bölge sıkılarak ya da bastırarak iltihap çıkarılmaya çalışılmamalıdır. Uygulamadan sonra eller iyice yıkanmalıdır.

Çocuklarda kullanımı: Çocuklarda kullanımı ile ilgili yeterli veri mevcut değildir ancak; çocuk cildinin daha hassas olmasından dolayı bu hastalarda daha dikkatli kullanılmalıdır.

Yaşlılarda kullanım: Yaşlı hastalarda kullanımı ile ilgili yeterli veri mevcut değildir.

Kara Merhem (İhtiyol) Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: asıl adı ihtiyol olan bu merhem iltihabı toplayarak dışarı atması ile bilinir, leş gibi de kokar ancak parmakta dolama varsa ya da çıban çıkmışsa en etkili iltihap akıtma yöntemi olarak babaannelerimiz kara merhemi önerir, işe yaradığı da söylenir.

Kullanıcı Yorumu: dolama olmuş parmağa sıklıkla önerilen bir merhem. görüntüsü kötüdür ama işe yarar. adını ise unuttum.

Kullanıcı Yorumu: baş parmağımda çıkan dolama yüzünden 10 katına çıkan parmağımı iltihabı akıtarak indirmiştir. kara merhem öncesinde bir çok krem denemiş olmama rağmen zonklama ve iltihap devam ediyordu. i̇ltihap akınca uzun bir süre pansumana gittim ve kopan tırnağım tekrar çıktı. mucize bir merhem benim için.

Kullanıcı Yorumu: parmağım dolama olduğu zaman bir komşumuz tavsiye etmişti bu merhemi. asla iyi gelmedi aksine kan doldu parmağımın etrafı. doktora sorduğumda doğru bilinen yanlışlardan olduğunu söyledi. velhasıl parmağınız dolama olduysa bu merhemi kullanmamalısınız.

Kullanıcı Yorumu: yazın kalçamda çıkan devasa, kistik bir sivilce nedeniyle vermişlerdi. evet, tüm iltihabı akıttı, ağrıyı azalttı. fakat hala o sivilcenin izi duruyor. bir de katılıyorum, kokusu baya kötü.

Kullanıcı Yorumu: oldukça kıllı olan vücut yapım sebebiyle lise zamanlarımda popo kısmımda oluşan kıl dönmesinin verdiği acıyı azaltan merhemdir. popomun üzerine rahatlıkla, acısız şekilde oturmamı sağladı sağolsun
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.