Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kanıtlanmış Kilo Verme Yolları, Kilo Verememenin Nedeni

0

Kanıtlanmış kilo verme yolları diyet sürecindeyseniz oldukça işinize yarayacaktır. İnceleyin ve hemen uygulamaya başlayın.

Kilo vermek adına geleneksel diyetleri uygulamak ve kimi zaman egzersiz yapmak zor olabilir. Bununla birlikte daha az kalori tüketen kişiler için bazı kilo verme yolları mevcuttur. Üstelik bu maddeleri uygulamanız kilonuzu azaltmanın yanı sıra ileride kilo almayı önlemenin etkili yollarıdır.

 

Kilo Vermek İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerek?

Çok Çiğneyin ve Yavaş Yiyin

Yiyeceklerinizi daha çok çiğnemek daha yavaş yemek yemenizi sağlar; bu azaltılmış besin alımı, artan tokluk hissi ve daha küçük porsiyonlar tüketmenizi sağlar. Yemeklerinizi ne kadar çabuk bitirirseniz kilonuz da o kadar çabuk etkilenebilir. Hızlı yiyenlerin obez olma eğilimi çok daha yüksektir. Daha yavaş yeme alışkanlığı kazanmak için, her lokmayı kaç kez çiğnediğinizi saymak yardımcı olabilir.

Sağlıksız Gıdalar İçin Daha Küçük Tabaklar Kullanın

Renkli, göz alıcı, eskisinden daha büyük tabaklar var artık. Bu tabakları kullanmak yanlıştır. Çünkü daha küçük bir tabak kullanmak, yemeklerin daha büyük görünmesi sayesinde daha az yemenize yardımcı olabilir.

Daha büyük tabaklarda sağlıklı yiyecekler, daha küçük tabaklarda daha az sağlıklı yiyecekler yemeli ve kendinize net bir kural koymalısınız. Daha küçük tabaklar beyninize, aslında olduğundan daha fazla yediğinizi diye düşündürecektir.

Bol Miktarda Protein Tüketin

Protein iştah üzerinde güçlü etkilere sahiptir. Tokluk hissini arttırır, açlığı düşürür ve daha az kalori tüketmenizi sağlar. Örneğin; tahıl bazlı bir kahvaltı ile güne başlıyorsanız, yumurta gibi protein açısından zengin bir seçeneğe geçmeyi düşünebilirsiniz.

Sağlıksız Gıdaları Gözünüzün Önünde Tutmayın

Sağlıksız gıdaları görebileceğiniz yerlerde saklamanız, açlık ve onları yeme isteğinizi arttıracaktır. Bu aynı zamanda kilo alımı ile de bağlantılıdır. Onlar yerine sağlıklı atıştırmalıkları göz önünde tutun. Kuru meyve, kuruyemiş, meyve vb. Gibi..

Lif Açısından Zengin Besinleri Tüketin

Lif bakımından zengin gıdalar besinler hem tok tutar hem de uzun süre tok hissetmenizi sağlar.

Düzenli ve Bol Su İçin

Özellikle yemekten yaklaşık yarım saat önce önce 1-2 bardak su tüketmeniz sofraya daha tok oturmanıza yardımcı olur. Daha az kalori tüketmiş olursunuz.

Uzun vadede hesaplandığında ve tüm bu maddeler uygulandığında 12 haftalık bir sürede kilo vermek isteyenler % 44 daha fazla kilo kaybederler.

Kilo Veremememizin 10 Nedeni

Genellikle ne şekilde olursa olsun zayıflamaya çalıştığımız için kilo veremememiz durumunda bunun nedenini yaptığımız ya da bıraktığımız diyetlere bağlıyoruz. Aslında bu durumun pek çok sebebi var. Temel on sebebi ise:

 1. Kahvaltıyı atlamak
  ABD’de yapılan bir araştırmaya göre 1 yıl boyunca düzenli olarak yapılan kahvaltının kişiye ortalama 6 kilo verdirdiği kanıtlanmıştır. Özellikle kepekli ekmek ve yulaf gibi doyurucu besinlerle kahvaltı etmenin kişileri tok tuttuğu gözlenmiş. Bu sebeple her gün es geçtiğimiz günün en önemli bölümü kilo almamızın tetikleyicilerindendir.
 2. Öğünleri atlamak
  Bilimsel olarak önerilen günde 3 ana ve 3 ara öğün yenmesi gerektiğidir. Ancak biz gün içerisindeki koşuşturmalar, iş hayatı, vakitsizlik nedeniyle aklımıza geldikçe yemek yiyen insanlar olduk. Öğün atladıkça bir sonraki yemek saatinde daha fazla besin tüketip kilo almamızın önünü açıyoruz. Her gün mutlaka erken saatte kahvaltı yapmalı ve akşam 19.00’dan sonra yemek tüketmemeliyiz.
 3. Çok şeker tüketmek
  Hepimizin en sevdiği yiyecekler genelde bol bol şeker içeriyor. Meyve suları, çikolatalar, gazlı içecekler hatta bazı meyveler. Bünyemizin ihtiyacı kadar şeker tüketmek en mantıklısı olur. Bu yüzden sınırımızı bilmeli ve kendimize dur demeyi öğrenmeliyiz.
 4. Psikolojik problemler
  Aşırı stres, yoğun çalışma hayatı, sinirlilik ve psikolojik sorunlar da aşırı yemek yemeye ve kilo almaya sebep oluyor. Uzman bir doktordan ve diyetisyenden yardım almalısınız.
 5. Yeteri kadar gıda alamamak
  Besin piramidinde yer alan temel gıdalar gün içerisinde vücudumuzun ihtiyacı olan besin ve mineralleri içermektedir. Her ne kadar sağlıklı beslendiğinizi düşünseniz de elbette bir eksiğiniz olacaktır. Bu yüzden katkı maddesi içermeyen, doğal ve bol lifli besinler tüketerek açığınızı kapatmayı deneyin.
 6. Zararlı alışkanlıkları bırakmamak
  Sigara ve alkol gibi maddeleri tüketenlerin zayıflama programlarında daha az başarılı oldukları bilimsel çalışmalarda görülmüştür. Bu kişilerin diyet ve egzersiz programlarına daha zor uyum sağladıkları görülmüştür.
 7. Çok fazla yağ tüketmek
  Türk mutfağının en bilinen özelliği yağlı ve tuzlu yemekleridir. Günlük yağ ihtiyacımızın 67 gram olduğunu düşünürsek göz kararı yemeklere kattığımız bu besin maddesi hem kilo vermemizin hem de sağlıklı yaşamamızın önünde bir engel. Tereyağ, margarin kalça, kol, basen bölgelerindeki yağlanmaların baş nedeni. Bu yüzden öncelikle miktarlarını azaltarak işe başlayabilirsiniz.
 8. Genetik ya da sonradan ortaya çıkan bir hastalık
  Şişmanlık temelde pek çok değişik hastalık yüzünden ortaya çıkıyor. En büyük hatamızın herhangi bir diyete başlarken doktora danışmamak olduğu düşünülürse kilo veremememizi de normal karşılamamız gerekir. Farkında olmadığımız tiroid hastalığı, böbreküstü bezlerinin fazla çalışması, şeker gibi tıbbi nedenler zayıflamamızın önündeki engeller olabilir. Bu nedenle öncelikle bir doktora başvurmak gerekir.
 9. Düzenli egzersiz yapmamak
  Hayatımızın en büyük eksiği belki de düzenli spor yapma alışkanlığımızın olmaması. Kalori yakmak için en büyük silahlardan biri olan egzersizleri diyet programlarımızla beraber hayatımızın merkezine almalıyız. Günlük en az yarım saatlik bir yürüyüş kilo vermemizi kolaylaştıracaktır.
 10. Yeteri kadar uyumamak
  Metabolizmamızın en yavaş olduğu gece saatlerinde mutlaka uyumalı, en hızlı olduğu sabah saatlerinde de mutlaka ayakta olmalıyız. Uykusuzluk stres hormonlarını arttırır ve bu hormonlar kilo artışına yol açabilir. Bu yüzden mutlaka günde 7-8 saat uyumanız gerekir.

FORMUNUZU KORUYAN İPUÇLARI

Öncelikle tabağınızı tıka basa doldurmak yerine her zamankinden 2-3 kaşık daha az yemenizi tavsiye ediyoruz. Örneğin; 6 kaşık yemek yerine bunu 4’e indirin ve tabağınızı silip süpürün. Formda kalan insanların çoğu aslında tabağının tamamını bitirmezler ama sizler başlangıçta bu şekilde bir yol çizebilirsiniz. İkinci bir temel madde ise, zayıflamak ya da form tutmak isteyen kişiler yemek aralarında gelen açlık hislerini abartılacak bir durum olmadığını beyinlerine yerleştirip bu durumdan kolayla sıyrılabiliyorlar. Sizde bu düşünceyi aklınızdan çıkarmayın.

Diyet listesi demek aslında düzenli bir yemek programı demektir. Sizde düzenli bir hayata ve düzenli bir yemek listenizi kendinizi yaratabilirsiniz. Her gün farklı tatlar farklı besinler alarak da sağlığınıza katkı sağlayabilirsiniz.

En iyi formda kalma yöntemi ise bol bol sebze ve meyve tüketimidir. Meyve ve sebze hem sindirim sisteminizi rahatlatacaktır hem de kabızlık hassas bağırsak gibi tüm bağırsak hastalıklarına iyi gelecektir.

Formda kalmak için egzersiz yapmayı asla ihmal etmeyin. Hatta gün içerisinde sürekli fiziksel aktiviteler yapın. Yürüyün, koşun, dans edin, ip atlayın…

Asla ve asla geç yatmayın. Ve son olarak da güne iyi bir kahvaltı ile güne formda başlayın!

Tüm bunları yaptığınız takdirde formda ve sağlıklı olmamanız için hiç bir engel kalmamış demektir.

Hayatta sandığınız kadar zor olmayan şeylerinde olduğun farkına varmanın zamanı gelmedi mi artık ?

Hazırsanız başlayalım… Öncelikle aklınızdan olumsuz düşünceleri, atın.. İNANIN ve önerilerimize kulak verin.

Her şey diyet yapmak değildir. Bazen kendi hayatımızda yapacağız değişikliklerde diyet gibi etki gösterecektir. Bunlardan en önemlisi ise; beynimizi kullanmamız. Eski Sovyetler Birliği’nden bir fizyolog, beyin ne kadar çok çalışıyorsa, vücudun o kadar çok enerji tükettiğini öne sürmüştür. Bu yüzden beynimizi her daim aktif durumda kalmasını sağlamalıyız.

Göbek eritme Yolları

Araba kullanırken, araç sürerken ya da yatağa yazıp uzandığında  herkes karın kaslarını sıkıp bırakabilir değil mi? Ya da TV karşısında otururken çapraz karın kaslarını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakmak gibi.

Günlük masajlarla karın bölgesini eritmek en çok kullanılan metotlardan biridir. Karnınızı masaj kremiyle ovalayın. Bu uygulama sonucun kan dolaşımınız hızlanacak ve enerji tüketimi artacağı için yağlarınızın erimesini sağlayacaktır.

KİLO VERDİREN EGZERSİZLER

Bayanlar için evi temizlerken elektrik süpürgesi kullanmak yerine ellerine bir bez alarak yerlerin, masaların üstünü ayların vs gibi yerlerin tozunu alıp sürekli hareket içerisinde olmalarını ve vücutlarının her yerini çalıştırmalarını sağlamak kusursuz bir egzersiz yapmaktır.

Son olarak size önerebileceğimiz konu ise her gün 15-20 mililitre sirke içerseniz, bir ay içinde sevindirici bir sonuç görebilirsiniz.

Sizde zayıflamak mı istiyorsunuz fakat bunu başarmak hiç mümkün olmuyor mu? O zaman zayıflamada etkili iki formülü deneyerek göbek eritin. Günlük rutininize katmak için bu iki felsefeyi kabul etmeniz gerek. Birinci Amerikalıların yen sistemi olan “çenemi değil vücudumu çalıştırmalıyım” sistemi. İkincisi ise sabah ilk iş 15 dakika spor. Bu iki sistem hem sizin göbek yağlarında kurtaracak hem de zayıflamanıza yardımcı olacak. Böylece göbek eritin.

Zayıflamak çok mu zor? Zayıflamada en etkili formülü sizde mi bulamadınız? En etkili ve faydalı zayıflama yöntemi nedir?

Zayıflamada Yapılan Hatalar

Yapılan bazı hatalar bizleri hatalara sürüklüyor. Bazı zayıflama uzmanları da bu hatalardan besleniyor. Çünkü aklımız karıştıkça onların olağan üstü mucizevi metotlarına başvuruyoruz. Oysaki zayıflamak düşündüğünüz kadar aklınıza taktığınız kadar zor değil. Zayıflamada esas alınan kural Vücudumuza giren kaloriden fazlasını yakmamız gerekiyor. Bunun için zayıflama hareketleri ve zayıflamadaki en etkili iki formül hemen imdadımıza koşuyor. Ama çoğu zaman bir bu kuralı duymazdan geliyor yok sayıyoruz. Sizinde bildiğiniz üzere hiç bir şey kolay değil ve güzel olan her şeyin bir zorluğu vardır. Göbek Eriten Diyet sizi bir adım öteye götüremez

İşte zayıflamada etkili yöntemler. Bu yöntemler sayesinde, zayıflamak size eskisi kadar zor gelmeyecek. Paylaşacağımız yöntemlerin birkaçını uygulamak sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Özellikle hızlı bir şekilde kendinizi hazırlamanız gereken bir etkinlik varsa. Belki bir düğün, belki eski sınıf arkadaşlarıyla buluşma, plajda bir gün veya heyecanlı bir randevu

Evde göbek eritin

Zayıflama deyince üşengeçlik harekatını başlatan sadece bizler değiliz. Son dönemde Amerikalıların da bu konuda bizden farkı kalmadı. Özellikle Amerika ve Avrupa’da felsefe haline gelen “Çeneni değil, vücudunu çalıştır” felsefesi tüm hızıyla yayılmaya devam etmektedir.

Konuşmayı çok sevenler için ‘zayıflamak istiyorum’ söylemi vücudunuzda kimi zaman psikolojik baskılara sebebiyet veriyor. Bunun nedeni ise beyninize giden zayıflamak istiyorum sinyalleri. Evde göbek eritin felsefesi sizin sporda baş teriminiz olabilir.

Fakat hızlı bir şekilde zayıflamak ve göbek yağlarını eritmek için çenenizi yormak yerine vücudunuzu yormanız gerek. Yani bu noktada, zayıflama hareketleri kaçınılmaz. Ancak çoğumuz egzersiz yapmaktan hiç hoşlanmıyoruz. Ama zayıflamaya öncelikle bu felsefeyi benimseyerek başlamanız gerek. Doğru zayıflama teknik sadece kendinizi rahatlattığınızda etkili olacaktır. Göbek Eriten Alet sizin her zaman kaçınmanız gerekn bir sistem olacaktır

Otururken göbek eritin

Göbek Eriten Hareketler ile zayıflamak mümkün. Sabahları yapabileceğiniz bu egzersiz bildiğiniz en basit zayıflama hareketleri ile başlayın. Sabahları sadece 10 dakika egzersiz yaparak, 30 dakika ile 1 saat arası egzersiz yapan pek çok insandan daha iyi sonuç alabilirsiniz. Ayrıca otururken göbek eritin tekniği göbek yağlarınızı yakmaya yardımcı olacaktır.

Kahvaltı öncesi yapacağınız sporun ardından bol su içmeniz vücudunuzdaki yağ oranını dengeleyecektir. Sabah hiçbir şey yemeden yapılan spor, vücutta birikmiş glükojeni yakıyor.
Glükojen nedir diye soracak olursanız karaciğer ve diğer dokularda biriken, nişastaya benzeyen, kendi kendine erimeyen bir maddedir. Otururken göbek eritin ve bunun kolaylığını yaşayın!

Güne zayıflama hareketleriyle başlamanda önce yapmanız gerekenler;

Uykudan uyanır uyanmaz bir bardak ılık su için
Lavaboya gidin ve vücudunuzda biriken toksitleri atın
3 – 4 dakika kadar evde yürüyün ve ısınma hareketleri uygulayın
Sonraki 15 dakika boyunca basit egzersiz hareketleri ile sporunuza başlayın. Mekik ve şınav ile sporunuzu destekleyin.

Sizi zorlamayan fakat zayıflamada ektili iki formül ile göbek eritin ve formunuza kolaylıkla kavuşun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.