Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kalın Bacak Sendromu Nedir, Nasıl Tedavi Edilir

0

Kadınların ergenliğe girmesi ile birlikte vücut kan değerlerinde normal olarak östrojen hormonu yükselir ve hedef organlara etki ederek işlevini görür.

Kalın Bacak Sendromu Nedir

Ne yazık ki hedef organ olmaması gerekirken bacaklar ve kollarda da cilt altı yağ dokuda bulunmaması gereken bir reseptör olması sonrası, bu bölgede yağ dokular hedef organ listesine dahil olup sürekli uyarılıyor ve kalınlaşıyor. Bu duruma tıpta Lipödem yani Kalın bacak sendromu denilmektedir.

Kalın Bacak Sendromu Nasıl Tedavi Edilir

Peki bu kalın bacak sendromu nasıl tedavi edilir? sorusunun cevabına gelecek olursak.

Kalın bacak sendromu; bu hastalık ile ilgili ve bilgi sahibi olan bir plastik cerraha muayene olma sonrası tanı konulabilen bir hastalıktır. Tanı için açıkçası belirgin bir test ya da görüntüleme yöntemi yok diyebiliriz. Sadece başka hastalıklardan ayırmak yani ayırıcı tanı için zaman zaman testler yapılmaktadır.

Kalın bacak sendromu tanı öncesi hastalardan rutin kan tetkikleri, hormon tetkikleri ve bacak doppler ultrasonu istenmektedir.

Kalın bacak sendromu 4 evreden oluşan bir hastalıktır. Evre 1 daha çok genç dönemde görülür. Evre 1-2 hastalar genelde genç, üst bölgesi normal ya da zayıf ama alt bacakları nispeten daha kalın insanlar olup yaş ilerledikçe bacakları kalınlaşan ve evre 3-4 hastalarına dönüşenlerdir. Hatta evre 4 olup çok kötü seviyede hastalar da sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Tanı sonrası bu operasyonun tedavisi liposuction’dır. Yani sorunlu olan yağları vücuttan almak. Şunu unutmayın ki hangi evrede iseniz o kadar ameliyat ile bu hastalıktan tam anlamıyla kurtulabilirsiniz. Hastalıktan bir kere kurtulursanız merak etmeyin tekrar bu yağlar oluşmayacaktır.

Kalın Bacak Sendromu Elastin Takviyesi

Kalın bacak sendromu için, takviye edici gıdalar da kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi collagen forte markasına ait, collagen forte elastin takviye gıdasıdır.

Collagen fote elastin,

  • Kollardaki sarkmaları toparlar,
  • Göbek ve bel bölgesindeki yağ birikintilerini toparlar,
  • Bacak ve kalçalardaki selülit görünümünü yok eder,
  • Basenlerdeki kabalaşmaya yol açan yağ fazlalığını toparlar,
  • Basenlerde ve baldırlarda incelme sağlar,
  • Doğum sonrası çatlaklarda deri yenilenmesi nedeni ile ciddi oranda azalma sağlar.

Collagen fote elastin hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak Collagen fote elastin hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.