Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kadınlar İçin Vajina Daraltma Operasyonu Zararlı mıdır?

0

Vajinal reuvenayon işlemi olarak da bilinen lazerle yapılan işleme vajina daraltma denir. Vajinal kanalın gençleştirilmesi işlemi öncelikle cinsel hazzın artırılıp, orgazmın daha sık gerçekleşmesi hedefleniyor. Lazerle 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen işlem, kadınlar için olumlu sonuçlar verecektir. Vajina Daraltma Operasyonu Zararlı mı merak edenler buraya.

Vajina Neden Genişliyor?

Vajina genelde doğum esnasında, özellikle zor doğumlarda, düşük yapılmasında, kürtaj işlemi ile, jinekolojik müdahaleler sonucu, doğal yaşlanma ile, menepoz ve sık cinsel ilişkiye bağlı yılar içerisinde, aşırı zayıflama veya kilo ile genişlemeler görülebiliyor.

Özellikle genetik olan, kollajen bağ dokusu elastikiyeti zayıf olan kişilerde ve özellikle sigara içen kadınlarda ortaya çıkıyor. Menepoz dönemi ile birlikte östrajen hormonu azalar ve vajina normal direncin azalmasına neden olur.

Bazı kadınlarda ise durum genetik nedenlerle bağ dokusu zayıflar ve erken yaşlardan itibaren kendini gösterir. Vajinal genişlemelerde cerrahi ve lazer olarak iki işlem yapılır.

Lazerle Vajina Daraltma Zararlı Mı? Kimlere Yapılır?

Vajina daraltma operasyonu zararlı mıdır? Bilinen bir zararı veya yan etkisi yoktur. Komplikasyon yaşanma riski yok denecek kadar azdır. Lazerle yapılan vajinal daraltma kesiksiz ve acısız bir işlem olduğu için çabuk iyileşir. Tek yan etkisi batma ve yanmadır, etkiler ameliyattan kısa süre sonra geçer. Ameliyattan sonra bir ay gibi daralma etkilerini görmeye başlarsınız.

Zaman içerisinde çeşitli sebeplerle cinsel hazzı azalan, vajina genişlemesi olan, mesane, rahim ve bağırsak sarkması olan hastalar vajinal daraltma işlemi yaptırabilirler. Bazı hastalarda gülme, öksürük, ağır taşıma sonucu idrar kaçırma sorunları görülebilir. Bu idrar kaçırma sorunları da lazerli vajina küçültme ameliyatı ile yok edilebilir. Vajina gençleştirme işlemi ıslanma ve ağrı sorunlarını da gideriyor.

Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Medikal ve estetik amaçlı pek çok lazer günümüzde kullanılıyor. Vajinal gençleştirme amacıyla 3 farklı lazer kullanılıyor.

Yalnızca 20 dakika süren kişiye ağrı sızı vermeyen ve anesteziye gerek kalmayan bir işlemdir. Öğle arasında çalışan bir kişi bile bu işlemi hızlıca hallettirebilir. 5 gün sonrasında cinsel ilişki serbest hale gelecektir. Vajina daraltma işlemi kadının ruhsal ve bedensel sağlığı için önem taşır. Gün geçtikçe lazer yöntemleri gelişiyor ve sorunlar kolaylıkla çözülmeye başlıyor.

Risksiz ve kesiksiz bir işlem olduğu için kadınların korkmadan yaptırabilecekleri, acısız bir işlemdir. 18-65 yaş arasındaki tüm kadınlar yaptırabilir. Lazerle yapılan bu işlem 10000 TL civarında değişiyor.

Bunlara da bakın:

Vajinal Mantar Enfeksiyonu Nasıl Geçer?

Vajinal Koku Neden Olur, Nasıl Geçer?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.