Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Jetex Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Jetex krem, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan (lokal anestezik) bir ilaçtır.

Jetex Krem İşe Yarar mı?

Jetex krem, genellikle lazer epilasyona giden bayanların daha az acı hissetmeleri için kullandıkları kremdir. Kullanıldığı zaman bölgeyi uyuşturarak acı hissedilmesini engellediği için oldukça tercih edilmektedir.

Jetex krem,

 • Cilt yüzeyinin kısa süreli uyuşmasını sağlar,
 • bacak ülserinde (temizlemeyi kolaylaştırmak için) ağrıyı gidermek
 • penis veya vajinanın yüzeyini uyuşturmak,
 • enjeksiyon ve
 • diğer medikal prosedürler sırasında acıya karşı cildi uyuşturmak için kullanılır.

Jetex Kremi İçeriği

Jetex kremin içeriğindeki etken madde, Lidokain ve Prilokain hidroklorür‘ dür.

Jetex Kremi Fiyatı

Jetex krem 2021 güncel satış fiyatı, 71.08 TL’dir.

Jetex Kremi Nasıl Kullanılır

YETİŞKİNLERDE:

Sağlam deride kullanımı:

 • İğne ponksiyonları, örn. intravenöz kateter takılması, kan alma  : Yarım tüp (yaklaşık 2 g)/10cm2 Deriye kalın bir tabaka şeklinde uygulanır ve kapalı pansuman yapılır. Uygulama süresi: 1 saat; en fazla 5 saat
 • Minör yüzeysel cerrahi girişimler Örn. epidermisin küretajı : 1.5-2 g/10 cm2 Deriye kalın bir tabaka şeklinde uygulanır ve kapalı pansuman yapılır. Uygulama süresi: 1 saat; en fazla 5 saat
 • Hastane ortamında geniş alanlardaki yüzeysel cerrahi girişimler, Örn. deri grefi alınması : 1.5-2 g/10 cm2 Deriye kalın bir tabaka şeklinde uygulanır ve kapalı pansuman yapılır. Uygulama süresi: 2 saat; en fazla 5 saat
 • Yeni traşlanmış geniş deri yüzeyinde kullanımı örn. lazer epilasyon (hastanın uygulamayı kendi yapması: 600 cm2 (Önerilen en yüksek tedavi yüzey alanı) 60 g (Maksimum önerilen doz) Uygulama süresi: En az 1 saat; en fazla 5 saat

Bacak ülserlerinde kullanımı :

 • Bacak ülserlerinin temizlenmesi için yaklaşık 1-2 g/10 cm2 uygulanır. Her bir uygulamada 10 g aşılmamak kaydıyla krem kalın bir tabaka halinde ülser yüzeyine uygulanır. Kapalı pansuman yapılır. JETEX Krem tek kullanım içindir, tüp açıldıktan sonra kalan kısım atılmalıdır. Uygulama süresi: En az 30 dakika. Penetrasyonun zor olduğu dokulardaki bacak ülserlerinde uygulama süresi 60 dakikaya uzatılabilir.Ülserin temizlenme işlemi, kremin uzaklaştırılmasından sonraki 10 dakika içerisinde başlatılmalıdır. JETEX Krem, 1-2 ay boyunca 15 defa uygulanmış, bu süre içerisinde etkisinde bir azalma ya da lokal reaksiyonlarda bir artış olmamıştır.

Genital Kullanım:

Genital Deriye uygulama:

 • Lokal anesteziklerin enjeksiyonundan önce kullanılır.
 • Erkekler: 1 g/l0 cm2 Deriye kalın bir tabaka uygulanır. Uygulama süresi: 15 dakika
 • Kadınlar: 1-2 g/10 cm2 . Deriye kalın bir tabaka uygulanır. Uygulama süresi 60 dakika

Genital mukoza membranına uygulama:

 • Genital siğillerin (condyloma) cerrahi tedavilerinde ve lokal anesteziklerin enjeksiyonundan önce; alanın genişliğine göre yaklaşık 5-10 g. Mukoza kıvrımları da dahil olmak üzere tüm alan krem ile kaplanmalıdır. Kapalı pansuman gerekli değildir. Uygulama süresi: 5-10 dakika Kremin uzaklaştırılmasından hemen sonra cerrahi girişim başlatılmalıdır.

JETEX ’in bazı deri problemlerinde uygulanması :

 • Atopik dermatit veya molluscum (deri üzerinde küçük yumrular oluşması ile belirgin hastalık)  gibi deri problemleriniz var ise, 15-30 dakika gibi daha kısa bir uygulama süresi yeterli olabilir.

Çocuklarda kullanımı:

JETEX ’in deri üzerine uygulanması :

 • Derideki küçük alanlardaki girişimler, örneğin iğne batırılması ve lokal lezyonların cerrahi
  tedavisinde uygulama süresi yaklaşık 1 saattir. 1 g/10 cm2 krem kalın bir tabaka halinde sürülür ve kapalı pansuman ile örtülür. Doz, 1 g/10 cm2’yi geçmemeli ve uygulanan alana göre ayarlanmalıdır.
 • Yeni doğan ve 3 aylıktan küçük bebekler: En fazla 10 cm2 ’lik bölgeye en fazla 1 g krem uygulayınız. Uygulama süresi 1 saati aşmamalıdır.
 • 3-12 aylık bebekler: En fazla 20 cm2 ‘lik bölgeye en fazla 2 g krem uygulayınız. Uygulama süresi yaklaşık 1 saattir .
 • 1-6 yaş arası çocuklar: En fazla 100 cm2 ’lik bölgeye en fazla 10 g krem uygulayınız. Uygulama süresi yaklaşık 1 saattir (en fazla 5 saat).
 • 6-11 yaş arası çocuklar: En fazla 100 cm2 ’lik bölgeye en fazla 10 g krem uygulayınız. Uygulama süresi yaklaşık 1 saattir (en fazla 5 saat).
 • Atopik dermatiti olan çocuklarda uygulama süresi 30 dakikaya düşürülmelidir

Jetex Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: vaatlerini yerine getiren en iyi uyuşturucu krem. lazer yaptıranlara tavsiye ederim, müthiş bir şey. inanın o lazer sırasında önce sıkılan bir jel var ya onun sıkıldığını bile farketmedim öyle hissizleştiriyor. önce emla kullanmıştım, bende nerdeyse hiç işe yaramadı. jetex çok başarılı. çok az acı çektim yani altlarda oda. beyaz tabaka halinde sürün, seralayın. 1 saat dursun öyle. artık lazere gitmekten korkmuyorum tenk yu jetex.

Kullanıcı: kesinlikle çok başarılı bir uyuşturucu krem. epilasyon öncesi bikini bölgesinde kullandım. daha öncesinde güzellik merkezinde satılan bir marka kullanıyordum, kullanmasam da olurmuş onu. bu kremle neredeyse hiç acı hissetmedim, öncesinin 10 katı fazla atış yapılabildi. önceki seanslara verdiğim paralara acıdım resmen. acıdan doğru düzgün atış yaptıramayanlara tavsiye ediyorum, mutlaka deneyin.

Kullanıcı: başarılı krem. 3 ana 3 kontrol seansında kullandım yine acıyor gibi geliyordu etkisiz sanıyordum genital taa ki 4.seansa kremi sürmeden girene kadar. küçük boyu 35 lira gibi bir fiyattı genital için 2-3 seans yetiyor. emladan fiyat olarak uygun ve vaatlerini yerine getiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.