Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

İlk Buluşmamda Neler Yapmalıyım? Buluşma Tüyoları ve Yapılması Gerekenler

0

Bir çoğumuz başarısız olduğu ilk randevusu vardır. Bu randevular bizi bir sonraki randevumuza flörtünüz karşısında daha tecrübeli hale getirir. Bu tecrübeler sayesinde randevularımız daha olumlu geçer. İlk buluşmada nasıl davranılır sorusunun cevabı aslında çok basittir. İş tamamen sizde bitiyor.

İlk Buluşmada Nasıl Davranılır?

Doğal davranmak en önemlisidir. Doğal olmak her zaman randevunun olumlu geçmesine katkı sağlamaz ama flörtünüz sizi olduğunuz gibi tanımalı ne eksik ne fazla. Eğer flörtünüz sizin doğal halinizi değil de yapmacıklı halinizi beğendiyse bu olası beraberlikte ilişkinizi yokuşa sürecektir.

İlk izlenim çok önemlidir bu yüzden buluşmanızda fazla abartı kıyafetlerden kaçınıp, güzel giyinmelisiniz. Fazla lüksten uzak durmalısınız. Flörtünüzün gözünde züppe imajında bürünmek hiç istemeyeceğiniz durum olacaktır.  Hoş kokular kullanmak ilk izlenim açısından önemlidir. Çünkü koku kişiye özeldir. Kullandığınız koku ona sizi hatırlatacaktır. Fakat koku sıkarken abartıdan kaçınmaya dikkat etmelisiniz.

 

Konuşurken göz teması kurmak karşınızdakini değerli hissettirir. İlk buluşmada göz teması kurmaktan asla çekinmemelisiniz. Jest ve mimiklerinizi etkili kullanmalı ve konuşmada mutlaka flörtünüzün fikirlerini önemsemelisiniz. İlk buluşmanın soru cevap şeklinde ilerlemesi sizin için daha olumlu olacaktır. Uzun uzun konuşup ta flörtünüze söz hakkı tanımazsanız flörtünüzün odağı dağılacaktır. Bu sebeple sıkılıp bir an önce masadan ayrılmak isteyecektir.

Masada olumlu şeyler konuşma konusunda ısrarcı olmalısınız. Hepimizin hayatında zorluklar oluyor dönem dönem şikayetçi olabiliyoruz. Lakin olumsuz konular olumsuz duygular doğurur. Böylece flört ettiğiniz kişi sıkılır.

Mutlaka gülümsemelisiniz. İlk izlenim kötü olmamalı. Gülme pozitif enerji saçar. Eğer randevunuz gülmeye müsait olmadığınız bir gündeyse mutlaka ertelemelisiniz. Kimse ilk buluşmada asık suratlı biriyle muhatap olmak istemez.

 

Sosyal medya üzerinden veya telefon üzerinden kurduğunuz iletişim size hayaller kurdurmamalı. Sanalda tanıdığımız kişi gerçekteki haliyle tezat olabiliyor.

Biraz gizemli olmak flörtünüzde merak uyandıracaktır. Her şeyinizi ilk buluşmada anlatmamalısınız. Fakat bu suspus olmak anlamına gelmiyor. Sizim için özel olan şeyleri anlatmamalısınız ne de olsa karşınızdakini çok yakından tanımıyorsunuz. Belki hiç tanımıyor bile olabilirsiniz. Özellikle eski ilişkilerinizden asla ve asla bahsetmemelisiniz. İki tarafta yeni sayfalara defter açıyor siz ilk buluşmada eski defterleri açarsanız buluşma büyük ihtimalle olumsuz geçecektir. Aynı şekilde siz de karşınızdakinin eski ilişkilerinizden bahsetmesine izin vermemelisiniz

İlk buluşmada başarılı olmak için çekingen olmamaya çalışın. İlk buluşmada elbette çekingenlik olacaktır fakat karşınızdakinin de ilk buluşması aynı şekilde o da heyecanlı olacaktır. Eğer heyecanınızı erken geçirip flörtünüzün de heyecanının geçmesinde siz yardımcı olursanız bu randevunun olumlu geçmesini sağlayacaktır.

 

İlk buluşmada heyecan konuşma sayesinde geçer. Karşılıklı şekilde konuşmalısınız.

Randevunuza ne erken gitmeli ne de geç kalmalısınız. Randevuya erkenden gelip beklerseniz, flörtünüzün gözünde istekli ve arzulu olarak görülebilirsiniz. Aynı şekilde randevuya geç kaldığınızda ise flörtünüz kendine önem verilmediğini hissedebilir.  Bu yüzden buluşmanın önemine varıp dakik olmalısınız.

Eğer doğaçlama konuşma konusunda kendinize güvenmiyorsanız prova yapıp ilk buluşmada ne konuşulur diye kendinize sormalı ve kafanızda ne konuşacağınızı az çok netleştirmelisiniz.

İlk Buluşmada Ne Konuşulur

İlk buluşmada çoğumuz acaba ilk buluşmada ne konuşulur diye sormuşuzdur. Aslında o kadar da kasılmanıza gerek yoktur.

 

Birbirinizi yakından tanımak için buluşma ayarladınız. Doğaçlama şekilde ilerlemenizi tavsiye etmekle beraber, doğaçlama konuşamam ya da ben heyecanlanırım diyorsanız buluşmadan önce kafanızda birkaç konuyu netleştirip buluşmaya çıkmak karşılıklı konuşmanın akıcılığını sağlamak için fayda sağlayacaktır. Gelin ilk buluşmada ne konuşulur sorusunu madde madde irdeleyelim

1-Ortak İlgi Alanları

Öncelikle buluşmadan önce mutlaka ilgi alanlarınızdan bahsetmişsinizdir. Buluşmaya geldiğinizde ortak ilgi alanlarından bahsedip konuşmayı akıcı ve keyifli hale getirebilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz filmler, beğendiğiniz müzik türleri veya yapmaktan keyif aldığınız etkinliklerden bahsedilebilir.

Eğer bu konular ikinizin de ilgisi dahilinde ise yüz yüzeyken kaynaşmanızı sağlayacaktır.

Buluşmanın başında selamlaştıktan sonra, ona günün nasıl geçtiğini ve gün içinde nelerle meşgul olduğunu sorabilirsiniz. Birbiri hakkında sadece sanalda fikir sahibi olan çift için günlük hayat hakkında konuşmak size bilgi toplamak için faydalı olacaktır.

2-Günlük Hayat

Yaşam içindeki günlük rutinlerinden konuşmak flört ettiğiniz kişi hakkında fikir sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır. Örneğin günlerini boş geçiren, hiçbir amacı olmayan biri size günlük rutini hakkında çok klişe şeylerden bahsedecektir. Fakat aktif ve sosyal biriyse, anlattıkları şeyler sizin ilginizi çekebilir. Günlük rutin hakkında bilgi edinmek flörtünüzün yaşam tarzını ve enerjisini öğrenmenizi sağlayacaktır.

3-Hobiler

Hobiler hakkında konuşmak vazgeçilmez konulardan birisidir. Hobilerimiz bizim kimliğimiz hakkında ufak bilgi verir. Sizin ve flörtünüzün hobileri hakkında konuşmak, konuşmanın devamlılığını sağlarken birbiriniz hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar.

4-Arkadaşlık İlişkileri

Arkadaşlık ilişkileri hakkında konuşmak konuşmayı keyifli hale getirir. Arkadaşlarınızla kurduğunuz ilişkiler ve keyifli anılar, sohbeti hoş bir hale getirecektir. Üstelik kimi insanlar fazla kalabalıktan uzak durup az ve öz arkadaşlıklar kurarken kimileriyse aktif olup çevresi çok geniştir. Flörtünüzün bu konu hakkında seçimini öğrenmek, ileride ortak arkadaşlık ilişkilerinizin nasıl olacağı konusunda size bilgi verir. Sohbet sırasında ne zaman sessizlik oluştuysa ya da sohbet durgunlaştıysa bu konu hakkında konuşabilirsiniz. Çünkü geniş kapsamlı olan bu konu sayesinde arkadaşlarınızla olan komik veya eğlenceli anılar flörtünüzü gülümsetmeye yarayacaktır.

BONUS

İlk buluşmada başarılı olmak istiyorsanız, bakımlı olmalısınız. Bakım çok önemli olup karşı izlenim açısından en önemli kriterler arasındadır. Ayrıca buluşmaya gelmeden önce büyük hayallerle gitmemelisiniz.

Vücut dilinizi etkili bir şekilde kullanmalı ve sık gülümseyip göz temasını kaçırmamalısınız. Asla doğallığın dışına çıkmayıp olduğunuz gibi davranmalısınız. Herhangi bir konuda fikir ayrılığına düştüğünüzde, flörtünüzün fikirlerine saygı duymalı ve herkesin kimliğinin farklı olduğunu unutmamalısınız. İlk buluşmada heyecan kaçınılmazdır. Bundan korkmamalı ve cesur davranmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.