Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Her Kadının Bilmesi Gereken 5 Mesane Kanseri Belirtisi

0

Mesane kanseri tespit edilmesi en zor kanserlerden biridir ve düzenli cilt seansları, pap testleri ve aylık meme muayeneleri almak bu zor hastalığı tespit etmek için yeterli olmayacaktır. Araştırmalar, bu ölümcül hastalığın erkeklere kıyasla kadınlarda çok daha yaygın olduğunu ve vakalarının çoğunun 65 yaşın üzerindeki bireylerde ortaya çıkma eğiliminde olduğunu ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, mesane kanserinin sadece yaşlı bireylerde ortaya çıkabileceğine inanmak için yeterli bir neden yoktur, çünkü bu sessiz hastalık vücuda çok sessiz ve hızlı bir şekilde yayılma eğilimindedir ve fark ettiğimiz zaman fark yaratmak için çok geç. Araştırmalar, bir yıl içinde 18.000’den fazla kadına yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde kan kanseri teşhisi konulduğunu ve bunun semptomlarına aşina olmak için yeterli neden olması gerektiğini ortaya koyuyor.

Araştırmalar, çoğu kadın hastanın hasarın zaten yapıldığı son aşamalarda mesane kanserini tespit etme eğiliminde olduğunu ve bunun nedeni semptomlarını tespit etmeme eğiliminde olduklarını göstermektedir. Kan kanserini tespit etmek zordur, ancak tedaviyi kolaylaştırmak için bu hastalığı en erken aşamalarında bulmanız da önemlidir. Erken tanı alırsanız iyileşme şansınız üç katına çıkar. Ancak semptomlarının çoğu İYE ile örtüşmeye eğilimli olduğundan, tespit edilmesi biraz zor olabilir.

Mesane kanserini tespit etmenize yardımcı olabilecek en yaygın semptomlardan bazıları şunlardır:

1. İdrarınızdaki kan

İdrarınızdaki kanı tespit etmek muhtemelen mesane kanserinin en sık görülen semptomudur ve çoğu kadın hasta bunu tamamen görmezden gelme eğilimindedir çünkü kesinlikle ağrısızdır ve haftalar, bazen aylar boyunca ortaya çıkma eğilimindedir.

Çoğu kadın bu lekelenmeyi menopoz veya menstruasyon belirtisi olarak karıştırır. Bununla birlikte, idrarda kan tespit etmek endişelenecek bir şey değildir, kadınlar için bu yaygın bir durumdur ve nedenini ve kökenini belirlemek için doktorunuzla tartışmalısınız.

2. İdrar Yolu Enfeksiyonuna Benzeyen Belirtiler

Çoğu durumda, mesane kanseri idrar yolu enfeksiyonu olarak karıştırılır ve bunun nedeni öncelikle semptomlarının çoğunun üst üste gelme eğilimindedir. Bu hastalıktan muzdarip hastalar idrara çıkma konusunda ciddi bir aciliyet hissetme eğilimindedir ve idrara çıkma sıklığı da artma eğilimindedir. Ayrıca, hastalar idrar yaparken şiddetli idrar kaçırma ile birlikte muazzam ağrı yaşarlar.

Eğer çiş yaparken zorlukları tespit ediyorsanız ve banyoda çok zaman harcadığınızı düşünüyorsanız, öncelikle işemek istediğiniz ancak görünemediğiniz durumlar Patlamaya hazır olan tüm suyun mesaneniz, endişelenecek bir şeyiniz var.

İYE semptomlarını azaltmak için antibiyotik alıyorsanız ve semptomlar hala devam ediyorsa, mesane kanseri geliştirmiş olabilirsiniz ve bunu öğrenmek için doktorunuza danışmalısınız.

3. Açıklanamayan ağrı

İleri mesane kanseri vakaları inanılmaz miktarda agonize edici ağrı ile işaretlenir ve bu ağrı pelvik bölgede, karın veya yan bölgede ortaya çıkabilir.

Hastalar ayrıca kemiklerinden geçen ağrıdan şikayet edebilirler ve bu, kanserin şimdi kemiklerinize doğru ilerlediğinin bir göstergesidir. Yukarıda belirtilen semptomlarla birlikte bazı İYE semptomları ve bu acı verici ağrıları da yaşadıysanız, en kısa zamanda doktorunuza danışın.

4. İştahsızlık

İştahınızı ve yeme isteğinizi kaybetmek , kanserin en yaygın belirtilerinden biridir ve mesane kanseri durumunda kendini tam güçle gösterir. Gördüğünüz gibi, kanser vücudunuza yayılmaya başladığında, kendinizi yorgunluk ve halsizlik nöbetleriyle yutmuş hissediyorsunuz.

Vücut dramatik kilo kaybına uğrar ve tüm enerjiniz vücudunuzdan emilir gibi hissedersiniz. Bununla birlikte, en kötü durum senaryosunu varsaymayalım, belki vücudunuzda vücudunuzu bozabilecek başka bir şey var, sadece bir doktor gerçekten söyleyebilir. Bu semptom devam ederse, doktorunuzla konuşarak zaman kaybetmeyin.

5. Zincir Sigara

Bu hastalığın bir belirtisi olmasa da, araştırmalar mesane kanserinden etkilenen kadınların yaklaşık% 50’sinin zincir sigara içicisi olduğu ortaya koydu.

Görüyorsunuz, sigara içmek mesane kanseri gelişme riskinizi artıran en büyük faktörlerden biridir. Ve yukarıda belirtilenlerin hepsini yaşıyorsanız ve birkaç yıldır sigara içiyorsanız, endişelenmeniz ve en kısa zamanda doktorunuzdan randevu almanız için iyi bir nedeniniz var.

Mesane kanserinin tespit edilmesi daha az kolaydır, çünkü çoğu durumda semptomları normal lekelenme veya idrar yolu enfeksiyonunun kötü bir vakası olarak karıştırılır ve bu nedenle kadınlar bu hayatı tehdit eden hastalığı kötüleşene ve yayılana kadar tespit edemezler. vücut.

Bu semptomları yaşıyorsanız, tek başınıza gidip doktora gidip gerekli tıbbi muayeneleri yapmak için yeterli sebep vardır. Küçük bir idrar yolu enfeksiyonu olabilir, ancak mesane kanseri ise, en erken aşamasında tespit etmeniz en iyisidir çünkü bu tedaviyi kolaylaştırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.