Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak İçin Öneriler

0

Yuva kuran çiftler uzun bir süre bebek planlarını öteler.

Çiftlerin aile hayatına alışması, iş hayatını düzene koyup, maddi anlamda kendilerini hazır hissetmesi, sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için oldukça önemlidir.

Tıbbi anlamda hiçbir sorunu bulunmayan çiftlerde, korunma bırakıldıktan sonra, 3-6 ay içinde gebelik gerçekleşir.

Korunmayan, bebek hayali kuran çiftlerin, bu süreçte bazı ayrıntılara dikkat etmesi gerekir.

Gebeliği kolaylaştıracak şeyler bebeğin daha sağlıklı oluşması için de faydalıdır.

 

Hamile Kalma Şansını Artıran Uygulamalar

 

Gebeliği daha kolay hale getirmek için, ilişki sıklığına dikkat etmek gerekir. 35 yaşına kadar; haftada 3 gün girilen cinsel ilişki, hamileliğin gerçekleşmesi için yeterlidir. 35 yaş sonrası ise gebelik şansı azalır. Bu sebeple gebelik için gün aşırı ilişkiye girmek gerekli olacaktır. Fakat ilişkiye girilen günlerin, yumurtlama dönemine denk gelmesi gerekir.

Nasıl Hamile Kalırım?

Sık tüketilen alkol, sperm sayısını düşürmektedir. Bu sebeple gebelik planları yapan çiftlerin, alkolden uzak durması gerekir.

Spermlerin canlı olması için, gerekli tüm vitaminlerin alınması gerekir. Özellikle çinko, folik asit, kalsiyum, C ve D vitaminleri, bu süreçte bolca tüketilmelidir.

Kadın ve erkekte oluşan aşırı stres, sperm sayısını düşürür. Ayrıca gebelik oluşmasını %12 oranında azaltır. Aşırı stres altındaki çiftlerin, gebelik planlarını ertelemesi önerilir. Anne karnındaki bebeğe yansıyan stres, bazı kalıtsal hastalıkların oluşmasında da etkilidir.

Aşırı kilo, hamileliği zorlaştıran etmenlerin başında gelir. Gebelik öncesi diyetisyen kontrolünde kilo vermek gerekir. Her türlü besinden yeterince tüketerek yapılan sağlıklı diyet, vücuttaki yağları yakacak ayrıca sağlıklı bir gebelik geçirme şansı yaratacaktır.

Uzun süre doğum kontrol hapı kullanan çiftlerde, haplar bırakıldıktan hemen sonra, hamile kalmak mümkün olur. Fakat en sağlıklısı, gebelik önleyici haplar bırakıldıktan, 2-3 ay sonra hamile kalmaktır.

Aşırı sıcak; hamam, sauna gibi ortamlar, sperm oluşumunu önlemektedir. Gebelik planları yapan çiftlerin, bu tür vücut sıcaklığını artıran mekânlardan uzak durması gerekir.

Gebe kalmadan hemen önce, kalıtsal hastalıkların araştırılması gerekir. Aile geçmişinde görülen bazı hastalıklar, hem hamile kalmayı zorlaştırır hem gebeliğin riske girmesini sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.