Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Hametan Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Hametan krem, iltihap giderici, bölgesel kanama durdurucu ve doku büzücü etkilere sahiptir.

Cerrahi yaralar; 1. ve 2. derece yanıklar,  güneş yanıkları, bacak ülseri (bacak yarası); yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; bebeklerin ve küçük çocukların pişikleri; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve kuru, çatlak veya yarılmış  derinin iyileştirilmesi için kullanılır.

Hametan Krem İşe Yarar mı?

Hametan krem,

 • Hametan cilt bakım kremi, cildi yeniler ve cildin canlı görünmesini sağlar.
 • Yara izlerinin yok olmasını sağlar.
 • Üstelik çok iyi bir nemlendirici olduğu için vücuttaki ve yüzdeki kuru bölgeleri nemlendirir.
 • Cilt tonunu dengeler ve koyu lekeleri giderir.
 • Yatak yaraları ve ameliyat yaralarını iyileştirir.
 • Yanık tedavisinde kullanılır.
 • Güneş yanıkları için özellikle etkilidir.
 • Hametan krem özellikle roaccutane tedavisinde cildi nemlendirmek için çok etkilidir. Birçok kişi cildi ve vücudu kurutan bu tedavide Hametan krem ve pomad kullanılır.
 • Ayakları su toplayan ve yara olan kişiler de Hametan kremi kullanabilir.
 • Sürtünme, darbeler, çarpma gibi kazalardan dolayı oluşan cilt morlukları ve yaralarında çok rahat bir biçimde Hametan cilt bakım kremi kullanılabilir.
 • Ani kilo değişimleri, yaşlanma ve doğumdan sonra oluşan vücut çatlaklarının iyileştirilmesi için Hametan krem kullanabilirsiniz.
 • Emziren annelerin göğüs uçlarında oluşan yaraları tamamen iyileştirmek amacı ile Hametan krem uygulaması yapabilirsiniz.
 • Ağda işleminden sonra tahriş olan cildi yatıştırmak amacıyla Hametan kullanabilirsiniz. Hem ağda izlerini yok eder hem de kızarıklığı geçirir.
 • Manikür ve pedikür yaptıktan sonra nemlendirici olarak ellere ve ayaklara sürülebilir.
 • Göz farları için makyaj bazı olarak kullanılan hametan, göz makyajının kalıcılığını arttırır.

Hametan Kremi İçeriği

Hametan krem içeriğindeki etken madde Hamamelis virginiana’dır.

Hametan Kremi Fiyatı

Hametan krem 2021 güncel satış fiyatı, 11.30 TL’dir.

Hametan Kremi Nasıl Kullanılır

Hametan kremi Tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz. Gerekli ise sürdükten sonra gazlı bez ile kapatabilirsiniz. Günde birkaç kez sürebilirsiniz. Emziren annelerde bebe başı çatlaklarında, her emzirmeden sonra meme başına uygulanır.

Hametan Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: mucizevi ilaç/krem. güneş yanığına, pişiklere, dudak çatlağına, çok kuru ciltlere birebirdir. fiyatı da çok uygundur. tavsiye edilir…

Kullanıcı: mucizevi krem. bir gün bıyık bölgesini kuaförde ağdayla aldırdım. ağda nasıl sıcaksa artık bıyık bölgem resmen yandı, derisi kalktı böyle alttan kıpkırmızı bir katman çıktı. geberiyorum acıdan ya. korkuyorum bir de iz kalacak diye. gittim eczaneye kadın bana bu kremi verdi. ilk gün bocaladım kremi. sıcak kumlardan yürüyüp soğuk denize girmiş gibi bir bir his.. akşama da tüm o yanıklar geçmişti. 2. gün de işimi garantiye almak için sürdüm. şimdi ne leke var ne iz. tretin diye bir krem var. o çok tahriş etmişti yüzümü. çene ve yanakların alt kısmı çok acıyordu. nemlendirici bile yakıyordu kıpkırmızı ediyordu. yine hametan sürdüm 1 gecede yüzüm eski haline döndü. bende mavi renkli olanı var. oldukça yağlı. nemlendirici niyetine sürülmez. nemlendirici olarak sarı paketli olanı kullanıyorlar sanırım ama emin değilim.

Kullanıcı: kurumus dudak ve eller icin birebir

Kullanıcı: roaccutane tedavisinde nemlendirici krem olarak kullanılabilir.

Kullanıcı: sadece bir problem hasıl olduğunda başvurmadığım, kıl köklerini besliyor falan feşmekan dedikodularına aldırmadan günlük nemlendirici niyetine kullandığım pişik kremi olarak bilinen kremdir.

Kullanıcı: kokusunu sevmediğim roaccutane kullanırken doktorun verdiği krem

Kullanıcı: roaccutane tedavim sırasında keşfettiğim ve sonrasında da vazgeçilmezim olan ürün.kuruluk düşmanı.

Kullanıcı: lazer epilasyon sonrası bana önerilen çok güzel kokulu krem. bi ara yüzüm kurumuştu, bi kere süreyim dedim minik minik sivilce çıkarttı. o yüzden bepanteni kendime daha uygun görüyorum.

Kullanıcı: cadı fındığı bitkisinden elde edilen yara iyi edici özelliğe sahip bir merhem. yanık, pişik, sivilce lekeleri için önerilmekte. ama benim kullanım alanım bambaşka, sorunlu ayaklarım olduğu için birçok ayakkabı ayağımı vuruyor ciddi tahriş sorunu yaşıyorum. benim gibi ayakları yara olanlara gönül rahatlığıyla önerdiğim krem. geceden sürüyorum çorapla yatıyorum ve tadaa sabaha yara yok olmuş

Kullanıcı: yüzüm ağdaya gelemeyen bir yüz olduğu halde bazen mecbur kaldığımda ağda yapıyorum ve kurtarıcım hametan oluyor. o oluşan kızarıklığı bir iki gün içerisinde alıyor, izleri en aza indiriyor. bakım çantasında bulundurulması gereken demirbaşlarımdan.

Kullanıcı: tırnak kenarlarımı inanılmaz güzel nemlendiriyor, kızarıklık varsa hemen geçiriyor. ayakkabı vurmalarına da çok iyi geliyor, gece yatarken o bölgeye bolca sürüp çorapla uyuyorum.

Kullanıcı: gece yatarken dudak nemlendirmek için kullanıyorum. sadece bunu iyi emiyor dudaklarım. nivea sürüyordum önceden ama sabahki halim hoşuma gitmiyordu. sanki hiç emilmemiş gibi kötü bir görüntü düşünün. hametan’ı da elim yandığında sürmek için almıştım ama neye niyet neye kısmet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.