Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Günlük Topuz Modelleri Ve Yapılışları

0

Günlük Topuz Modelleri Ve Yapılışları açısından bakımı kolay, ancak yine de şık ve profesyonel bir saç modeli arıyorsanız, günlük topuzdan başkasına bakmayın.

Kolay topuz yapmak teknikleri,  Ensede günlük topuz modelleri, Salaş topuz evde, Ev topuz modelleri, Maşalı dağınık topuz yapımı gibi modeller hayatınızın her bölümünde kullanabileceğiniz saç modelleridir. Sizde topuzlarla ilgili her detayı öğrenmek istiyorsanız gelin beraber yazımızı inceleyelim.

İlginizi Çekebilecek Yazımız : Maşalı Dağınık Topuz Modelleri

Tepede topuz modelleri

Tepede topuz modelleri

Günlük Topuz Saç Yapılışı

Topuz saç modeli nasıl yapılır? Ev topuzu nasıl yapılır resimli anlatım.

Başlamak için saçınızı ensenizde yüksek bir at kuyruğu şeklinde tarayın. Küçük bir elastik bantla sabitleyin ve ardından at kuyruğunuzun üst kısmından iki veya üç bölüm alın ve at kuyruğu tutucunun tabanına sarın. Gevşek bir topuz şekli oluşturmak için bu bölümleri tel tokalarla sabitleyin.

Topuz saç modeli

Topuz saç modeli

Ardından, topuzunuzun üstünden başka bir bölüm alın ve önündeki topuzun üstüne oturacak şekilde kendi etrafına sarın – bu, saç parçaları arasındaki boşlukları kapatmaya yardımcı olacaktır. Bu bölümü de bir tel toka ile sabitleyin, ardından tüm saçınız topuzunuza dahil olana kadar bu işlemi tekrarlayın.

Artık her şey yerli yerinde olduğuna göre, heryere kısaca hazırsınız demektir.

→Topuz Saç Modelleri

SAlaş topuz günlük nasıl yapılır

Salaş topuz günlük nasıl yapılır

En basit topuz modelleri ve bayan topuz yapılışının en basit örneği şunlardır;

1) Saçınızı ortadan ayırın.

2) Saçınızın her iki tarafını karşı omzunuzun üzerinden çekin.

3) Toka (ve kalın telli saçlarınız varsa lastik) kullanarak saçınızın her iki tarafını başınızın üst kısmına sabitleyin; saçınızın uçuşmasını istemezsiniz!

4) Her iki tarafı da sıkıca tutturduktan sonra, saçınızın geri kalanını at kuyruğu şeklinde toplayın ve elastik bir bantla sabitleyin. Ardından at kuyruğunu topuz şekli oluşturana kadar kendi etrafında sarın (gerekirse tel toka kullanın).

Ev topuzu nasıl yapılır

Ev topuzu nasıl yapılır

Örgülü saç topuzu, örgülü topuz modeli yapmak, saçınızı profesyonel ve gösterişli görünecek şekilde şekillendirmenin kolay bir yoludur. Bu stili dakikalar içinde yapabilirsiniz ve gün boyu kalıcılığı olur. Yan örgülü topuz modeli şeklinde de kullanabilirsiniz.

Kısa saç topuz modeli

Kısa saç topuz modeli

Örgülü Topuz Modelleri ve Yapılışları

  • 1: Nemli veya kuru saçla başlayın. Saçınız ıslaksa, başlamadan önce fazla suyu almak için bir havlu kullanın.
  •  2: Saçınızı iki eşit bölüme ayırın ve her bölümü ayrı ayrı örün. Her örgünün alt kısmında birkaç santim bırakın, böylece onları topuzun içine geri çektiğinizde kulaklarınızı örtecektir.
  • 3: Örgüleri başınızın üst kısmına doğru geri çekin, ardından tepeye ulaşana kadar birlikte bükün.
  • 4: Örgüleri tekrar ayırın, böylece başınızın her iki tarafından gelen iki ayrı tel olacaktır; bunlar daha sonra bağlamayı bitirdiğinizde örgünün bir parçası olacaktır! Şimdi bunları elastik bir bantla üstten birbirine bağlayın (veya sadece bir ipi diğerinin etrafına sarın).
  •  5: Sona ulaşana kadar iki ipi birlikte bükmeye başlayın – ama çok sert çekmeyin yoksa çözülmeye başlar! Kendi etrafında başka bir ilmek için yeterli uzunluk kalana kadar devam edin. Örgülü Topuz Modeliniz hazır.
Örgülü topuz modeli

Örgülü topuz modeli

Ensede topuz modeli kadınların çok sık tercih ettiği özellikle uzun saçlı olanlar için harika bir ense topuzu modelidir. Öncelikle tüm malzemelerinizi toplayın: tel tokalar saç lastiği, tarak ve saç spreyi.

Şimdi her şeyi bir araya getirdiğinize göre, topuzunuza başlama zamanı! Düşük topuz nasıl yapılır:

Her şeyden önce: saçınızı düğüm kalmayacak şekilde tarayın. Ardından saçınızı ayrılmasını istediğiniz yerden ayırın (genellikle ortadan veya yandan). Parçanın çok yukarıda veya çok aşağıda olmadığından emin olun – tam ortada olmasını istersiniz! Saçınızın geri kalanını diğer tarafta tutturmayı bitirirken tutmak için bir taraftaki saçtan küçük bir bölüm kullanabilirsiniz.

Ensede topuz modelleri

Ensede topuz modelleri

Şimdi kulaklarınıza yakın iki parça saçı açılı olarak alın ve başınızın arkasında birleşene kadar birbirlerinin etrafına sarın; ardından her iki ucun etrafına başka bir parça sararak ve bir tel toka ile sabitleyerek sabitleyin. Bu işlemi diğer tarafta da saçlarınızın tamamı tutturacak şekilde yapın.

Düşük topuz modelleri ve yapılışlarında kullanılan ensede düşük topuz modelleri düğünlerde davetlerde ve özel günlerde de saçın üst kısmını kabartarak kullanılan şık bir modeldir. Eğer özel bir davet için kullanacaksanız mutlaka aksesuarlarla taçlandırmalısınız.

Günlük Topuz Modelleri Ve Yapılışları sizlerle..

Ensede düşük topuz modelleri

Ensede düşük topuz modelleri

İkili topuz nasıl yapılır;

1. Saçınızı geriye doğru tarayın ve başınızın tepesinde bir at kuyruğu yapın.

2. Saçınızın iki yarısını iki bölüme ayırın, ardından her bölümü kendi etrafında döndürün ve tel tokalarla tutturun.

3. Topuz şekli oluşturmak için iki tutamı birlikte bükün, ardından gerekirse daha fazla tel toka ile yerine sabitleyin.

4. Uçuşan veya gevşek saç tellerini fırçalayın, ardından görünümünüzü tamamlamak için saç spreyi sıkın!

⇒Örgülü Topuz Modelleri 2021

Basit topuz modelleri

Basit topuz modelleri

Ortadan ayrılmış topuzlar aslında Günlük topuz modelleri ve ense topuz modellerine de girer. saçınızın en önünü düzgün bir şekilde ikiye ayırıp sabitlediğinizde topuzunuzu çoğunlukla ensede yaparak ortaya çıkarabilirsiniz. Saçınızın sabit veya spreylerle düzgün bir şekilde taramanızı öneriyoruz.

Evde düğün topuzu nasıl yapılır

Evde düğün topuzu nasıl yapılır

Fransız Topuzu Nasıl Yapılır?

Fransız topuzu modelleri için düzgün bir şekilde taradığınız saçı kalın bir saç fırçasıyla arkada tutun bu döndürerek oluşturduğunuz topuzu tel toka ile sabitleyin. İsterseniz yukarı dağa veya sola doğru kullanabilirsiniz.

Dikey olarak sabitlediğiniz bu topuza muz topuz modeli de denilmektedir. Evde Düğün topuzu nasıl yapılır? diyenler içinde fransız topuzu modelini öneriyoruz.

Ensede düşük topuz modeli

Ensede düşük topuz modeli

Kısa Saç Topuz Modelleri

Kısa saçlılar topuz yapamaz veya saçımı kısa kestireceğim ama nasıl toplarım diye düşünceleriniz varsa belli bir ölçüde kesilmiş saçlarınıza tabiki yarım topuz saç modeli veya pratik topuz modelinde bir topuz yapabilirsiniz.

Şimdi size bazı görseller ile bunları daha detaylı göstermiş olalım.

Kısa saç topuz modeli

Kısa saç topuz modeli

Yarım Topuz Modelleri ve Yapılışları

Yarım topuz modelleri, saçınızla ne yapacağınızdan emin olmadığınızda onu kullanmanın mükemmel bir yoludur. Her uzunlukta veya dokuda saçla uyumludur ve tüm yüz şekillerinde harika görünür.

Her tür kumaştan veya saç bandı ile topuz modeli de yapabilirsiniz.  Kurdele veya saç bandı kullanarak saçınızın bir tarafına sararak zarif bir taç takıyormuşsunuz gibi görünmesini öneririz.

Fransız topuz modeli

Fransız topuz modeli

Yarım topuz modeli yapmanın anahtarı saçınızda doğru miktarda hacim elde etmektir. Yeterli hacme sahip değilseniz, topuzunuzu yapmaya çalıştığınız anda dağılacaktır. Bunun olmamasını sağlamak için, bu eğitime başlamadan önce saç uçlarınızı kıvırmanızı öneririz, böylece her bir telin tepesinde bol miktarda hacim olur.

Salaş Balerin Topuzu, Tepeden maşalı topuz  modeli,  Yandan örgülü topuz model, Saç bandı ile kolay topuz yapımı, basit topuz modelleri, Yandan örgülü topuz modelleri, Kısa saç topuz modeli, günlük toplu saç modeli ve kuaför topuzları gibi birçok modeli aşağıdaki resim galerimizde bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar: Topuz Saç Modelleri

RESİM GALERİSİ : Günlük Topuz Modelleri Ve Yapılışları

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.