Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Göbek Yağı: Göbek Yağı Kaybetmenize Yardımcı Olan 9 Kilo Verme Çay

0

Gobek Yagi Gobek Yagi Kaybetmenize Yardimci Olan 9 Kilo Verme

İçecek olarak çay tüm dünyada yaygın olarak kabul edilmektedir. Hepiniz bunun, kilo vermenin vücudunuzda iyi bir metabolizmaya ve detoksifikasyona ihtiyaç duyduğunun farkındasınız. Uzmanlar, çayın her ikisini de yapabildiğini ve aşırı karın yağını azaltabildiğini kanıtladı. Bu aromatik içeceğin geldiği bilimsel içecek, çoğunlukla Asya’da bulduğumuz Camellia sinesis olarak bilinir. Bazı çay yapraklarını sıcak suya ekleyerek çay hazırlayabilir ve lezzetin düzgün şekilde çıkması için bir süre demlenmesini sağlayabilirsiniz. Birçok sağlık yararı, kalp vuruşlarını, diş çürümelerini ve artritleri önleyebileceği için çay içmekle bağlantılıdır. Uzmanlar ayrıca çay yapraklarının kilo verme prosedürünü uyaran bileşiklerle dolu olduğuna da inanıyor.

Çay sakinleştirici etkisi olan sıcak bir içecek olarak kabul edilir, ancak belinizi düzeltmek için bir ortam olarak da kabul edilir. Aşağıda göbek yağını kaybetmenize ve daha ince bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olabilecek 9 çeşit çay bulunmaktadır.

1. Yeşil Çay

Kilo vermeye çalışan insanlar arasındaki popülaritesi nedeniyle bu çay hakkında çok şey duymuş olmalısınız. Gezegendeki en sağlıklı içecektir ve Camellia sinesis bitkisinin apikal yapraklarından yapılır.

Yeşil çay, kateşinler ve Epigallocatechin gallat (EGCG) gibi güçlü antioksidanlarla doludur. Bu antioksidanlar, metabolizmanızı güçlendirmede yardımcı olur ve göbek yağını azaltmada yardımcı olur. Bir çalışma, eğer standart bir yemek yiyip 12 hafta boyunca yeşil çay içerseniz o zaman yaklaşık 3 kg kaybedebileceğinizi göstermiştir.

Matcha aynı zamanda benzer bileşenleri ve etkileri olan konsantre bir yeşil çay türüdür.

2. Bitkisel Çay

Bitkisel çaylar, sıcak suda bitki, baharat ve meyve karışımından yapılır. Metabolizmanızı artıran ve sisteminizi detoksifiye eden antioksidanlar bakımından zengindirler. Gıda alımınızı azaltabilen ve yeni yağ hücrelerinin büyümesini önleyebilen obezite önleyici özelliklere sahip bitkilerle düşük kalorili bir içecek olarak kabul edilir; Böylece göbek yağını kaybedersiniz.

Bitkisel çaylar diğer çaylardan farklıdır, çünkü herhangi bir kafein içermezler, Camellia sinesis’in yapraklarından elde edilmezler.

3. kilo kaybı için Oolong çayı:

Camellia sinesis’in yapraklarından yapılan geleneksel bir Çin çayıdır ve yağ yakma özelliği için biliyoruz. Oolong çayı, çok miktarda kateşinler içeren bir bitki çayıdır ve vücudunuzun yağ metabolize etme kabiliyetini arttırmasına izin vererek kilo kaybını artıran hafiftir.

Birçok çalışma, oolong çayının kilo alımını ve yağ emilimini önleme yeteneğini doğrulamıştır.

4. Hibiscus Çay

Hibiscus sabdariffa çiçeğinin magneta renkli yapraklarından yapılan ebegümeci çayı, belinizi küçültmede çok yardımcı olarak kabul edilir. Karın yağını kaybetmeye ve obeziteyi önlemeye yardımcı olabilecek antioksidan özellikleri bakımından zengindir. 
Bazı çalışmalar Hibiscus çayında flavonoidleri ve diğer bileşikleri, suyu düzenleyerek ve dengesini artırarak midenin şişmesine karşı çalışan doğruladı.

5. Nane Çayı

Nane yaprakları doğada hafif ve canlandırıcı bir içecek yapmak için kullanılabilir. Nane ekstra kokuyu sadece koklayarak alabilir. Nane kokusunun açlığınızı bastırabileceğine inanılıyor. 
Kafein içeriği uyku düzeninizi bozmayan sadece% 25’tir. Bu içecek sindiriminizi hızlandırır, çünkü nane, mentol, menthone, hesperidin ve luteolin gibi bileşikler içerir.

6. Siyah Çay

Siyah çay, yeşil, beyaz veya oolong çaylarıyla karşılaştırıldığında siyah çayın daha uzun süre havaya maruz kaldığı anlamına gelen diğer herhangi bir çayın oksidasyonuna maruz kaldı. Bu oksidasyon, siyah çayın koyu renginin arkasındaki nedendir. Flavonların içeriği nedeniyle, bir tür anti-oksidan, siyah çay potansiyel bir kilo verme alibi olarak kabul edilir.

İtalyan araştırmacılar, siyah çayın, yağ dökülmesini azaltacak ve kan akışını artırabilecek kardiyovasküler işlevlerinizi iyileştirdiğini keşfetti. Siyah çayınıza süt eklemeyin, çünkü o zaman tüm bu kilo kaybı özellikleri işe yaramaz hale gelir!

7. Limon Çayı 

Bildiğiniz gibi limon doğada asitlidir ve asit vücudunuzdaki yağı nötralize edebilir. Ancak derişik limonun doğrudan olması, midenizin solunmasına neden olacağı için zararlıdır. Limon çayı, d-limonen olarak bilinen bir bileşik sayesinde suyun tutulmasıyla midenin şişmesine karşı savaşabilir.

Normal çayın içine süt olmadan iki-üç damla limon ekleyerek vücudunuzda harikalar yaratabilir.

8. Puerh Çay

Pu’er veya pu-erh çay olarak da bilinir, oksidasyondan sonra fermente olan bir tür siyah çaydır. Bu Çin çayı, kanınızda bulunan tehlikeli bir yağ türü olan trigliserit konsantrasyonunu önemli ölçüde azaltabilir. Kelimenin tam anlamıyla yağ hücrelerinin boyutunu küçültmek göbek yağını kaybetmenize yardımcı olabilir.

Ayrıca, doktorlar Puerh çay özlerinin kan şekerini azaltabildiğini, obezite önleyici etkilerinin olabileceğini ve kilo almayı baskılayabileceğini düşünüyor.

9. Zencefil Çayı

Zencefil, antioksidan özellikleriyle bilinir ve bu özellikler metabolizmanızı artırabilir ve kilo kaybına neden olabilir. Bu, Hindistan’da limon çayının bir uzantısı ve çok popüler bir içecektir. Birlikte zencefil ve limon çayı içiyorsanız, ekstra yağları eriterek belinizi kesinlikle iyileştirebilirler.

Sonuç olarak, çay içmek sadece rahatlatıcı kalite ya da sabahları sizi uyandırmak değil, bunun başka sağlık yararları da var. Yüksek kalorili içeceklerin alımını çayla değiştirirseniz, yağ hücresi oluşumunu engelleyerek kilo kaybını artırabilir. Kateşinler ve flavonlar gibi yüksek potansiyel bileşiklerin mevcudiyeti kilo vermek için iyi seçeneklerdir. Çay içmek midenizin şişmesini azaltabilir ve güvenli bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.