Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Fucithalmic Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Fucithalmic Kremi İşe Yarar mı

Fucithalmic Kremi Muadilleri

Fucithalmic krem içeriğindeki etken maddesine göre muadilleri,

 • STAFINE %1 VISKOZ göz damlası 5 gr1 6.63 TL
 • STAFINE %2 krem 15 gr 14.52 TL
 • FUCIDIN % 2 20 gr krem1 9.33 TL
 • FUCIBEST % 2 20 gr krem  9.16 TL
 • FUCITEC %2 krem 20 gr

Fucithalmic Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Fucithalmic krem, konjunktivitarpacık,  göz kapağı iltihabı, korneanın iltihabı,  gözyaşı tabakasının iltihabı ve yabancı cisimlerin gözden uzaklaştırılması ile ilgili bakteriyel göz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 3. Teşhisi konmamış göz rahatsızlıklarının tedavisi için kullanmayınız.
 4. Yalnızca bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Eğer gözünüzde virüs ya da mantar kaynaklı bir enfeksiyon varsa bu ilacı kullanmayınız.
 5. Tedaviniz süresince yumuşak kontakt lenslerle temasından kaçınınız. Lens kullanıyorsanız, uygulamadan önce kontakt lensinizi çıkartınız, ilacınızı uyguladıktan sonra lensinizi takmak için en az 15 dakika bekleyiniz. Yumuşak kontakt lenslerin renginin bozulmasına sebep olduğu bilinmektedir. .
 6. İlacı damlattıktan sonra görme bulanıklığı olabileceğinden, görmeniz netleştikten sonra araba veya makine kullanmak gibi dikkat gerektiren aktiviteler için  görmenizin netleşmesini bekleyiniz.
 7. Damlalığın ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Eğer damlalık kirlenirse gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara sebep olabilir.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılıp kullanılmayacağı henüz bir belirlilik kazanmamıştır.

Fucithalmic Krem Yan Etkileri

Fucithalmic kremin bilinen en yaygın yan etkileri arasında,

Tedavi olan gözde batma, yanma, rahatsızlık hissi, kaşınma, kuruluk hissi, geçici bulanık görme yaygın görülen yan etkilerdir.

Fucithalmic Krem Nasıl Kullanılır

Fucithalmic kremin kullanım şekli,

 1. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldırınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık 1 dakika böyle beklemelisiniz. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Eğer aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı şekilde uygulayınız. Gözünüzün mikrop kapmaması için damlalığın ucunun steril bir yerde korunması gerekir.
 2. Açıldıktan sonra 28 gün içinde kullanılmalıdır.
 3. Günlük önerilen doz:  Günde 2 defa her bir göze birer damla önerilir.
 4. Tedaviye gözünüz normal hale geldikten sonra 2 gün daha devam ediniz.

Fucithalmic Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: yapılan gözün beyazını, diğer gözün beyaz kısmından daha çok beyazlatan ilaç.
Kullanıcı Yorumu: lensten dolayı gözünüz mikrop kaptıysa doktorunuz yüzde 95 bunu yazar. arpacık konusunda nasıldır bilmem ama mikrop konusunda bir numaradır, kiri, pası, yağı, mikrobu söker atar
Kullanıcı Yorumu: göz kapağına da gözün içine de sürülebilen arpacık düşmanı krem. fiyatı biraz tuzlu olmasına rağmen diğer ilaçlara göre etkili ve gözü yapış yapış yapmıyor olması en büyük avantajı.
Kullanıcı Yorumu: sürdükten sonra uhu etkisi göstererek göz kapağını anında sabitleme etkisi var ki bu yapışkan his, göz kırpmayı sadistçe zevkli hale getiriyor. okunuşu da çok komik.
24 saat içinde de iyileştirici etkisini gösteriyor.
Kullanıcı Yorumu: tüpte yer alan krem bazlı damlattıktan sonra hemen sıvı moda gecen bir göz ilacı. yalnız madem göze damlatacaz ne diye bunu tüpte veriyorsunuz. koyun damlalalık modunda takılsın. gözüme kremi damlatırken pörçk pörçk ederek adamı tırstırıyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.