Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Finacea Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Finacea jel, akne (sivilce) tedavisinde haricen kullanılan bir jel olup, 30g’ lık ambalajlar halinde hazırlanan bir ilaçtır.

Finacea Jel Ne İşe Yarar

Finacea jel sivilce oluşumunda önemli rol oynayan bakteriye karşı(Propionibacterium acnes) etkilidir. Cilt gözeneklerini tıkayan pürüzlü ve sertleşmiş cilt hücrelerinin büyümesini ve böylelikle siyah ve beyaz noktaların oluşmasını da engeller.

Finacea jel ayrıca rozasenin (alın, burun yanak derilerinde kızarıklıkla seyreden cilt hastalığı papüler-püstüler (iltihabi kabarcıklı) formunun tedavisinde kullanılır.

Finacea jelin rozase üzerindeki etki mekanizması bilinmemekle beraber, antienflamatuvar (iltihaba karşı) etkisinden dolayı olduğu düşünülmektedir.

Finacea Jel Fiyatı

Finacea jelin güncel satış fiyatı 107,97 TL’dir.

Finacea Jel Muadilleri

 • AZELDERM 0.2 gr 30 gr krem
 • SKINOREN % 20 30 gr krem

Finacea Jel Yan Etkileri

 • Aşırı duyarlılık (Hassasiyet veya alerji)
 • Astım hastalığı belirtilerinin ağırlaşması
 • Yanma, kaşıntı, ağrı,
 • kuruluk, döküntü, uyuşma, ödem,
 • kızarıklık, soyulma, sıcaklık artışı, uygulama bölgesinde rahatsızlık hissi, renk değişikliği, kurdeşen
 • deride kontakt dermatiti (temasla ortaya çıkan deri hastalığı), akne (sivilce).
 • Finacea Jel Nasıl Kullanılır?

FINACEA’yi her zaman doktorunuzun anlattığı gibi kullanmalısınız. Eğer emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza tekrar danışınız.

finacea jel, finacea jel fiyat, finacea jel kullananlar, finacea jel kullanan varmı, finacea jel muadili, finacea jel 15, finacea jel ne için kullanılır, finacea jel nedir, finacea jel ne işe yarar, finacea jel fiyatı 2021, finacea jel fiyatı 2022, finacea jel yan etkileri, finacea jel içeriği, finacea jel nasıl kulanılır, finacea jel kullanıcı yorumları, finacea jel kullananların yorumları, finacea jel kadınlar kulübü, finacea jel süslü, finacea jel ekşi,

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar

Günde 2 defa (sabah ve akşam) uygulanır. (yaklaşık 0,5g = 2,5 cm jel tüm yüz bölgesi için yeterlidir).

Şiddetli cilt tahrişleri olduğunda, tahriş geçene kadar her uygulamada kullanılan miktar azaltılmalı veya uygulama sıklığı günde 1 defaya indirilmelidir. Gerekiyorsa tedaviye geçici olarak birkaç gün ara verilebilir.

FINACEA’nin öngörülen tedavi süresince sürekli ve düzenli uygulanması önemlidir.

FINACEA’nin kullanım süresi kişiden kişiye ve cilt sorununun ağırlık derecesine göre değişebilir.

Akne: Genelde, belirgin bir iyileşme yaklaşık olarak 4 haftalık bir tedavi sonrasında ortaya çıkar. En iyi sonuçlar için FINACEA birkaç ay süre ile kullanılmalısınız. Eğer bir aylık tedavi sonrasında herhangi bir iyileşme gözlenmezse ya da akne oluşumunun kötüye gitmesi söz konusuysa doktorunuzu bilgilendiriniz.

Rozase: Belirgin bir iyileşme yaklaşık olarak 4-8 haftalık bir tedavi sonrasında ortaya çıkar. En iyi sonuçlar için FINACEA birkaç ay süre ile kullanmalısınız. Eğer iki aylık tedavi sonrasında herhangi bir iyileşme gözlenmezse ya da rozase oluşumunun kötüye gitmesi söz konusuysa doktorunuzu bilgilendiriniz.

Uygulama yolu ve metodu

FINACEA’yi cildinize uygulamadan önce cildinizi suyla iyice temizleyip kurulayınız. Dilerseniz hafif bir cilt temizleyicisi de kullanabilirsiniz. FINACEA’yi derinizin hastalıklı bölgelerine haricen, nazikçe ovarak uygulayınız. Her uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız. FINACEA’ yı kapalı pansuman, bandaj veya sargı ile uygulamayınız.

Değişik yaş grupları

Çocuklarda kullanımı

 • Ergenlerdeki (12-18 yaş arası) sivilce tedavisinde herhangi bir doz ayarlaması gerektirmez.
 • 12 yaşından küçük çocuklarda akne tedavisinde FINACEA’ nin etkililiği ve güvenliliği saptanmamıştır.
 • 18 yaşından küçük çocuklarda papülopüstüler rozase tedavisinde FINACEA’nin etkililiği ve güvenliliği saptanmamıştır.

Eğer FINACEA’nin etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleminiz var ise doktor veya eczacınız ile konuşunuz.

Kullanmanız gerekenden daha fazla FINACEA kullanırsanız

FINACEA’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmış sanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

FINACEA’i kullanmayı unuttuysanız

Doktorunuz atlanan dozun ne zaman uygulanacağına karar verecektir. Takip eden dozun yeni uygulama zamanı için doktorunuzun tavsiyelerine uymanız önemlidir.

Unutulan dozları dengelemek için çift doz kullanmayınız.

FINACEA ile tedavi sonlandırıldığında oluşabilecek etkiler

FINACEA’yi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanırsanız, belirtiler tedavi sırasında kaybolur ve tedavi sonrasında da tamamen iyileşme sağlanır. Belirtiler devam ederse ya da yeniden ortaya çıkarsa doktorunuzla temasa geçiniz.

Finacea Jel Kullananların Yorumları

Finacea jel kullanan okurlarımızın kendi kullanıcı yorumları ve kendi deneyimlerini aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşmalarını rica ederiz. Ayrıca Finacea jel hakkında merak ettiğiniz diğer soruları da yine yorumlar kısmından yazarsanız cevaplamaya çalışırım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.