Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Eşlerin Yaş Farkının Çok Olması, Evliliğin Ömrünü Nasıl Etkiliyor?

0

Eşinizle aranızdaki yaş farkı ne kadar? Eski zamanda evliliklerdeki yaş farkının çok olması yaygın bir durumdu. Ninenize veya dedenize sorabilirsiniz. Peki evliliklerdeki yaş farkının çok olması evliliği nasıl etkiliyor?

Yapılan bir araştırma, büyük yaş farkı ilişkilerine sahip kadınların aşk hayatlarından en çok memnun olan kişiler olduğunu kanıtladı. Yaşlı eşin olgunluğu, bu birlikteliğin başarısı için zaten iyi bilinen bir faktör olsa da, kelimenin tam anlamıyla sizin yaşınızın ötesinde – veya çok altında – birini aramanın mutlu bir evliliğe yol açtığını söyleyebiliriz.

Çiftler arasında büyük bir yaş farkının olmasının avantajları tam olarak bunlar…

1. İkisi de ne istediklerini biliyorlar ve yaşları birbirlerinin önceliklerine uyuyor.

yas farki

İnsanlar belli bir yaşa geldiklerinde farklı amaçlar peşinde koşabilirler. Aile kurmaya hazır bazı genç kadınlar ve hala çocuk sahibi olmak isteyebilecek yaşlı erkekler var. Bu durumda, daha yaşlı-genç eşleştirmesi “iyi bir yatırımdır ”.

Aile kurmayı hedefleyen bir kadın, daha deneyimli bir erkeğin sağlayabileceği olgunluk ve istikrarı arıyor olabilirken, çocuk sahibi olmak isteyen yaşlı bir erkek, üreme açısından uygun birini arıyor olabilir.

yas farki2

Karısının kocadan daha yaşlı olduğu çiftler için avantajlı durum, kadının hayatta ne istediğinden zaten emin olmasıdır. Bu, ondan karışık mesajlar alma şansının daha az olduğu ve adamın nerede durduğunu tam olarak bileceği anlamına gelir. Yaşlı kadınlar da sorunlarla daha mantıklı ve adil bir şekilde başa çıkma eğilimindedir.

2. Yaşlı eşler, genç eşlerinin neye ihtiyacı olduğunu anlarlar.

yasli erkek

Yaşlı biriyle evlenmek, özgürce yapmak istediğiniz şeyler için daha fazla anlayış göreceğiniz anlamına gelir. Onlar da bir zamanlar gençti, bu yüzden hobileriniz veya ilgi alanlarınız için biraz kişisel zaman ayırmanız gerekiyorsa daha anlayışlı olma eğilimindedirler.

3. Evlilikler Bilgelik ve Enerjinin Birbirini Tamamlamasını Sağlar.

evlililk

Farklı olgunluk düzeylerine sahip olmak, çiftler için tamamlayıcı bakış açıları sağlıyorsa sağlıklı olabilir. Farklı yaşam evrelerinde oldukları için müzakere söz konusu olduğunda masaya farklı şeyler getirirler. Ve yaşlı eş bilgelik sağlarken, genç eş , ilişkiye özel bir tür enerji sağlıyor.

4. Aralarında bir sürü heyecan verici fikir alışverişi olur.

fikir alisverisi

Farklı kültürel zamanlarda büyümek, birbirimizle paylaşacak çok hikayemiz olduğu anlamına gelir. Kendisinden 12 yaş büyük bir erkekle çıkan bir kadının dediği gibi, ikisi de ilişkiden çok şey öğreniyor : “Ona sörf yapmayı öğrettim ve ilk evimi almaya çalıştığımdan beri bana finansal şeyleri öğretiyor. Her iki taraf da kazanıyor!”

5. İlişki daha hızlı hareket eder.

iliskide

Bazı yaş endişeleri nedeniyle, genç-yaşlı bir çift, ilişki hedeflerinde daha agresif hale gelebilir. Bir kadın, kocası kendisinden 11 yaş büyük olduğu için “zamanla yarıştıklarını” ve bu nedenle, muhtemelen onun yaşında biriyle evlendiğinde sahip olabileceğinden çok daha erken bir aileye sahip olmaya başladıklarını paylaşıyor.

6. İlişkiyi yürütmek için daha çok çaba harcarlar.

daha cok caba

Uzmanlara göre, Yaş farkı çok olan çiftler, damgalanma ve sosyal olarak onaylanmama, aile ve akranlardan baskı gibi çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalabiliyor. Farklı kariyer yolları ve sağlık endişeleri de bağlantılarını etkileyebilecek faktörlerdir. Bu şeyler onları ilişkinin başlarında zorlu engelleri aşmaya zorlar ve sonuç olarak güçlü bir temel oluşturabilirler.

Günün sonunda, aşk aşktır. İlişki güven, bağlılık ve saygı üzerine kurulu olduğu sürece, yaştan bağımsız olarak evlilik muhtemelen başarılı olacaktır.

Ömür boyu bir eş ararken yaş sizin için önemli bir husus mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.