Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Erkek Saç Örgü Modelleri ve Fiyatları

0

Erkek Saç Örgü Modelleri, dünya genelinde yüzyıllardır uygulanan bir sanat biçimidir. Ayrıntılı saç stilleri yaratmak ve kendini ifade etmenin bir aracı olarak kullanılmıştır. Saç örgüleri hem erkekler hem de kadınlar tarafından takılabilir ve şekillendirme söz konusu olduğunda son derece çok yönlüdür.

Erkek örgü saç modeli detayları için buyrun gelin yazımızı inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Erkek Saç Numaraları ve Kısa Saç Modelleri

Erkek Saç Örgü Modelleri

Erkek Saç Örgü Modelleri

Viking Saç Örgüsü Erkek

Viking saç modeli viking saç örgüsü erkekler için en iyi saç örgüsüdür çünkü en iyi şeyleri yapan vikingler tarafından yapılmıştır. Ayrıca erkekler için en iyi saç örgüleridir çünkü kafanızda bir grup boynuz gibi görünürler ve bu gerçekten havalıdır.

Viking saç örgüsü, başınızın üstünden kürek kemiklerinizin hemen üstüne kadar uzanan uzun bir örgüdür. Herhangi bir saç rengiyle veya herhangi bir uzunlukta yapılabilir.

Erkek Uzun Örgü Saç Modelleri

Erkek Uzun Örgü Saç Modelleri

Saçınızı ortadan ayırarak başınızın her iki yanında kendi bölümü olacak şekilde başlayın. Ardından her seferinde bir saç bölümünü geri çekin ve sonuna ulaşana kadar örmeye başlayın. Her iki uçta da kalan gevşek uçlar varsa, bunları aşağıdaki gibi birbirinin etrafına sararak sabitleyin.

Afrika Saç Örgüsü Erkek

Afrika Saç Örgüsü Erkekler yüzyıllardır uygulanan bir sanat biçimidir. Afrika saç örme sanatı Amerika Birleşik Devletleri’ne Batı Afrika’dan getirilmiştir.

Afrika saçı örme işlemi, sabır ve beceri gerektiren uzun ve sıkıcı bir süreçtir. Farklı stiller ve durumlar için kullanılabilecek farklı örgü türleri vardır.

Afrika örgüsü kısa saç

Afrika örgüsü kısa saç

Afrikalı saç örgüsü yapan erkekler mısır örgüsü, kutu örgüsü ve Fransız örgüsü yapma sanatında yeteneklidir.

Örgüler tipik olarak insan saçı ile yapılır, ancak sentetik lifler de kullanılabilir. Kıvırcık ve düz de dahil olmak üzere birçok farklı şekilde şekillendirilebilirler. Örgüler ayrıca sarışın, kızıl, siyah, kahverengi ve gri dahil olmak üzere çeşitli renklerde olabilir. Afrika saç örgüsü sadece güzel olmakla kalmaz, aynı zamanda saç deriniz için de sağlıklıdır çünkü kimyasal işlemlerden veya ütü veya saç maşası gibi ısı şekillendirme araçlarından kaynaklanan kırılmaları önler.

Afrika örgüsü kısa saçlarda da çok güzel durur.

Afrika saç örgüsü nasıl yapılır?

1. İlk olarak, Afrika örgüsü ile Fransız örgüsü arasındaki farkı bilmek önemlidir. Afrika örgüsünde, başınız boyunca uzanan yalnızca bir saç tutamınız vardır. Fransız örgüsünde, başınız boyunca uzanan üç saç tutamınız vardır ve hepsi birbirinden ayrıdır.

2. Afrika örgüsünü yapmaya başlamak için saçınızı üç parçaya ayırmak isteyeceksiniz: biri önde ve ikisi iki yanında. Bu üç bölümü her biri üç küçük bölüme ayıracaksınız (biri önde ve ikisi her iki tarafta). Amaç, her bölümü toplam dört parçaya ayırmaktır (önde bir, o bölümün her iki yanında iki ve sonra önde bir tane daha).

3. Ardından, başınızın arkasındaki (saçınızı tuttuğunuz yerden en uzakta olan) bölümü alın ve saçınızı tuttuğunuz yere en yakın olandan başlayarak (ve dibe ulaşana kadar devam ederek) üstündeki dört bölümden örmeye başlayın.

Afrika örgüsü erkek nasıl yapılır

Afrika örgüsü erkek nasıl yapılır

Rasta Saç Örgüsü Erkek

Aynı eski saç modelleriyle yetinmek zorunda kalmaktan sıkıldınız mı? Bir insan olarak kim olduğunuzu anlatan bir görünümle kendinizi özgürce ifade edebilmek mi istiyorsunuz? Eğer durum buysa, Rasta saç örgüleri tam da aradığınız şeydir.

Rasta saç örgüleri kendinizi ifade etmenin ve kişiliğinizi göstermenin harika bir yoludur. Ayrıca şekillendirmesi de çok kolaydır, bu nedenle sıkı bir programınız varsa ve sabahları saçınızla uğraşacak vaktiniz yoksa, bu tam size göre olabilir!

Rasta saç erkek modelleri

Rasta saç erkek modelleri

Bu örgülerin en iyi yanı, evde kendi başınıza uygulamanın ne kadar kolay olduğudur. İhtiyacınız olan tek şey biraz saç jölesi veya pomat ve biraz elastik bant (şeffaf olanları öneririz) ve sonra örmeye başlayabilirsiniz! Bu örgüleri günlük rutininizin bir parçası olarak kullanabilirsiniz, ne olursa olsun muhteşem görüneceksiniz!

Rasta saç erkek fiyatı 500 TL den başlar 1000 Tl ye kadar saç uzunluğunuza yoğunluğuna göre değişir.

Rasta saç yıkanır mı? tabiki yıkanabilir. Saç derilerinin temizliği mecburidir. Bu yüzden rasta saç modeli de rahatlıkla yıkanır sadece tarak vurulmaz.

Rasta kalıcı mıdır?  6 ay kadar bir süre kalıcılığı vardır. Bu zaman geçtikten sonra saç dipleriniz uzadığı için saçların yeni çıkan kısımlarına da rasta yaptırabiliyor. Kısacası, önceden yapılan rastalı saçlar için yeniden işlem yaptırmanıza gerek kalmayabiliyor.

Erkek Kısa Saç Örgü Modelleri

Bir saç örgüsü modeli seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, saç tipiniz ve uzunluğunuzla uyumlu olup olmayacağıdır. Kısa saçlarınız varsa, daha kısa bölümleri olan bir stil seçmek ideal olacaktır çünkü her bir bölümü şekillendirmek için fazladan zaman gerekmeyecektir. Uzunluk yerine hacim arıyorsanız, bir kabarıklık seçmek, çoğu insanın zaten daha kısa saçlara sahip olduğu (özellikle saçsızlarsa) başınızın arkasında çok fazla yığın olmadan size ekstra destek sağlayacaktır.

  • Üç Telli Örgü – Bunu yapmak çok kolaydır, ancak doğru yapıldığında gerçekten güzel görünür (bu yüzden gece dışarı çıkmadan önce pratik yapmanızı öneririz). Randevu gecesi gibi basit ama şık bir şey istediğiniz her durum için mükemmeldir!
  • Yan Örgü -Yan örgü, kısa saçlarda iyi sonuç veren bir başka klasik stildir çünkü çok fazla çaba harcamanıza gerek kalmadan size zarif ve sofistike bir görünüm verir. Aynı zamanda çok yönlüdür: tek taraftan ya da iki taraftan aynı anda yapılabilir! Unutmayın ki çift taraflı bir versiyon kullanacaksanız, örmeye başlamadan önce her iki tarafın da eşit olduğundan emin olun… aksi takdirde işler çabucak karışır!

Erkek Uzun Saç Örgü Modelleri

Uzun saç örgüsü takarken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey ne tür bir örgü istediğinizdir. Üç ana seçeneğiniz var:

Örgülü erkek saç örgü modelleri- Erkek saç örgü modelleri isimleri;

  • Fransız örgüsü: Bu örgüyü evde kendiniz yapmak genellikle çok kolaydır, bu nedenle uzun saç örgüleriyle ilgili fazla deneyiminiz yoksa veya bir hevesle yeni bir şey deniyorsanız harika bir seçenektir!
  • Balık kuyruğu örgüsü : Fransız örgülerinden biraz daha karmaşıktır ancak alıştıktan sonra yine de oldukça kolaydır
Erkek örgü saç fiyatları

Erkek örgü saç fiyatları

  • Hollanda örgüsü: Fransız veya balık sırtı örgülerinden daha fazla beceri (ve sabır) gerektirir çünkü yukarıda bahsedilen diğer iki tür gibi tek bir kesintisiz saç parçası yerine birkaç ayrı saç telinden yapılırlar
  • Taç Örgü : Bu harika çünkü her uzunluktaki saçla uyumludur ve nasıl bir görünüm istediğinize bağlı olarak kolayca yukarı veya aşağı takılabilir!
  • Afrika örgüsü : Afrika örgüsü kaç cm olmalıdır? Saçlarınızın 6 – 8 cm olması Afrika Örgüsü için yeterlidir. Kısa saçlarınızı dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Boya işlemi uygulamadan renk değişimi mümkündür. Sınırsız renk mevcuttur.
Erkek saç modelleri örgü

Erkek saç modelleri örgü

  • Balık Sırtı Örgü: Cornrows örgü de denilir. Bu stil hem kısa hem de uzun saçlarda uygulanabilir; sadece saç uçlarınızın zarar görmemesi için örerken ilk başta çok sıkı çekmemeye dikkat etmeniz gerekir! Cornrows örgü kaç TL? 300-500 tl arasıdır.

RESİM GALERİSİ :

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.