Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

EriTretin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Eritretin krem, sivilce ve akne tedavisinde sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Pek çok kişinin muzdarip olduğu cilt sorunları arasında yer alan sivilce ve akne lekeleri, pek çok yerde farklı çözümler içermektedir.

Ancak dilerseniz doktorunuzun tavsiyesi ile eritretin jel faydaları konusundan yararlanmak için bu ürünü satın alabilirsiniz.

EriTretin Krem İşe Yarar mı

Eritretin Jel Krem, vücutta iltihap oluşumuna sebep olan kimyasalların etkilerini azaltır. Eritretin krem, bakterilerin cilt üzerinde yayılmasını engeller. Eritretin krem, Hafif ve orta şiddetli sivilce (Akne) tedavisinde ve ciltte görülen iltihaplı veya iltihapsız bozuklukların  tedavisinde etkilidir. Komedon (cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar), püstül (içi irinle dolu kabarcık) ve papüllerle (deride küçük, kenarları iyice belli kabartılar) birlikte görülen Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde kullanılır.

EriTretin Kremin İçeriği

Eritretin kremin içeriğindeki etken maddesi Eritromisin ve Tretinoin (Retinoik asit)‘ dir

EriTretin Kremin Fiyatı

Eritretin krem fiyatı, 29.73 TL’dir.

EriTretin Krem Nasıl Kullanılır

Eritretin krem,

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürerek, hafif hareketlerle masaj yapınız.
  3. Başlangıç dozu olarak gün aşırı özellikle gece yatmadan önce tedavi edilecek bölgeye sürünüz ve iyice yediriniz. 3-4 gün sonra günde 1 kez akşamları  uygulanabilir.
  4. İyileşme belirtileri tedavinin 4. ila 8. haftasından sonra görülür.

EriTretin Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı:  2 sene önce gözeneklerime fena halde takmış durumdayken, doktor doktor gezip yüzümde tek tük sivilce olmasına rağmen roacuttanne yazdırmaya çalışırken bu ilaçla tanıştım. eritretin retinoik asit ve eritromisin içeren lokal olarak uygulanan bir ilaç. roacuttanne ve muadillerinin de içeriği retinoik asit bildiğiniz gibi fakat onlar oral kullanılan ilaçlar ve yine bildiğiniz gibi vücuda özellikle de karaciğere etkileri çok büyük. bu ilacın içeriğindeki madde cildi yeniler, elastin üretimi için fibroblastları uyararak yaşlanmayı geciktirir. kısacası roacuttanne gibi pürüzsüz bir cilt vaad eder. gelelim kullanmaya başladıktan sonra bende ne gibi değişiklikler yarattığına. kullanmaya başladığım ilk günden itibaren yüzüm pul pul soyuldu ve kızardı. öyle bir soyulma ki nemlendiriciler kar etmiyor üzerine sürdüğüm fondöten bile soyulup gidiyordu. bir hafta sonra yüzüm cayır cayır yanmaya başladı. ki ben ilacı her gün değil 2-3 günde bir uyguluyordum ve bol bol su tüketiyordum bu evrede. neyse uzun lafın kısası sözlük yaklaşık bir ay sonra eritretin kullanmayı bıraktım. hassas bir cildim olduğu için bana yaramadı kısacası. kullandığım dönemde gözeneklerim azaldı mı evet küçüldüklerini hissedebiliyordum ama kıpkırmızı ve pul pul dökülen bir ciltte gözenek olmasa ne olur olsa ne olur. fakat şimdilerde erkek arkadaşım kullanmaya başladı. ondaki yan etkileri benimkine göre çok daha hafif. benim gibi çok hassas bir cilde sahipseniz kullanmadan önce iki kez düşünün derim

Kullanıcı: uzun yıllar önce ki bu ergenliğe tekabül ediyor o zaman çok sevdiğim bi dermatolog önermişti. tabi o güneş kremi kullanmak konusunda uyarmasa da ben güneş alerjim olduğundan kullanıyordum o zaman zarfında. yüzümü delik deşik etmişti ama ne acı ne acı. yıllar sonra yine aynı ürünü doktor kontrolüne gittiğimde verdi ve bu geceden itibaren kullanmaya başladım. doktor 4 farklı krem verdi her gece dönüşümlü olarak kullanmam için. bu gece ilk gecem. bakalım komedonlar konusunda etki edecek mi göreceğim. mutlaka zaman geçtikten sonra düzenleme yapacağım. yanlış hatırlamıyorsam siyah noktalara iyi geliyordu. ergenlikte kullanmakla,bu yaşla kullanmak arasında tabi ki farklar olacaktır. kullanım sonrası görüşlerimi eklerim. bindik bi alamate gidiyoruz kıyamete. bakalım düzelme olur umarım.

Kullanıcı: %0.025 tretinoin ve %4 eritromisin bulunduran topikal ilaç. uzun zamandır sivilce problemim olduğundan dermatoloğa gidiyorum. öncelerde acnelyse veriyordu dermatolog. ama sonradan hem yağlanma problemim olduğundan hem acnelyse çok soyup kızartığından eritretin vermeye başladı. i̇lk kullandığım gecenin ertesi sabahı cildimdeki aşırı yağlanma azalmıştı. 3 gün sonra cildim aşırı kuru olmaya ve pul pul soyulmaya başladı. sonraki geceler sürmemeye başladım, cildim kuru olduğundan yağlı ciltlere özel nemlendirici kullandım. bir iki gün içinde soyulmalar bitti. yağlanma da yavaş yavaş geri döndü. bu sıralar yine kullanıyorum cildim yağlandığı için. uzun süre kullanmamamın nedeni uzun süre kullanımda acnelyse’deki gibi çok uzun süren kızarlık ve soyulma halini yaşamak istememem.

Kullanıcı: yüzümü mahveden, akne tedavisine başlamama sebep olan krem. gerçi kremin bir suçu yok pek. ben doktor tavsiyesi dışında kullanmaya başladım. yüzümde küçük küçük yağ bezeleri vardı ve bir yakınım bu kremi kullandığını, yağ bezelerini giderdiğini söyledi. geceleri kullanmam ve incecik bir şekilde sürmem gerekti ama sanırım ben ince sürme kısmını biraz abarttım. haftada 2-3 kez gece yatmadan önce suratıma sürüp beklettikten sonra yıkayıp  yattım. kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra yüzümde deliler gibi sivilceler çıktı. hepsi irin dolu ve kör sivilcelerdi. bir süre geçmesini bekledim ama baş edemedim. kendimi doktora zor attım. kremden midir yoksa gerçekten benim doktor tavsiyesi dışında kullanmamdan mıdır bilinmez ama 7 ay boyunca akne tedavisi görmek zorunda kaldım..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.