Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

En İyi 9 Kepek Şampuanı

0

Siz de özellikle koyu renkli kıyafetler giydiğinizde omuzlarınıza sürekli bakmanıza neden olan kepek probleminden şikayetçiyseniz doğru yerdesiniz! Beyaz renge sahip, yağlı ve pul pul dökülen ölü deriler “kepek” olarak tanımlanabilir. Kepek aslında pek çok nedenle ve saç tipine göre oluşabilir. Peki saçta kepek neden olur? Yanlış ürün kullanımı, tahriş olan yağlı cilt dokusu, egzama ve benzeri hastalıklar kepek oluşumunun nedenleri arasında listelenebilir. Peki en iyi kepek şampuanı hangisi? Doktorların önerdiği kepek şampuanı nasıl kullanılır? Kepek şampuanı eczane fiyatı nedir? En iyi kepek şampuanı kadın ve erkek kategorisinde hangi ürünler dikkat çekiyor? Dilerseniz detayları birlikte keşfedelim. İşte kepek sorunundan muzdarip olanların bakım rutinine eklemesi gereken en iyi 9 kepek şampuanı!

İlginizi çekebilir:

Toplanın Açıklıyoruz! Kepek Nedir, Neden Oluşur Ve Nasıl Geçer?

1. Head&Shoulders Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

kepek şampuanı

En iyi kepek şampuanı listemize kepek problemine karşı hazırladığı etkili formüllerle dikkat çeken Head&Shoulders ile giriş yapıyoruz. Şampuan formülündeki etkili içerik ile kepeğin ana sebebini hedefler ve saçı onarır. Kepek, kaşıntı ve kuruluğa karşı 72 saate kadar uzun süreli koruma sağlar. Düzenli kullanımla gözle görülür kepek ve kepeğe bağlı kaşıntı giderilir. Gelişmiş formülü dermatolojik olarak test edilmiştir ve ürün pH dengelidir.

Hassas saç ve saç derisi bakımı için antioksidanlarla güçlendirilmiş ve klinik olarak kanıtlanmıştır. % 100’e kadar kepeksiz saç ve saç derisi sağlar. İçeriğinde yer alan lavanta kokulu besleyici bakım kepeğe karşı etkilidir. Saç ve saç derisini temizlerken derinlemesine besler. Ürünü detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Elidor Superblend Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

Listemizdeki kepek karşıtı bir diğer ürün Elidor Superblend 2’si 1 Arada Şampuan! Saçlarınıza daima etkili bir bakım sunan ürün aynı zamanda kepeği önler ve saça ihtiyaç duyduğu onarımı sağlar. B3 vitaminiyle saç derisini besleyen bu güçlendirici şampuan, kepekle mücadele ederken saçlara zarar vermez. Elidor Superblend saç dökülmesi şampuanı, düzenli kullanımda kepek sorununu çözmeye yardımcı olur.

Aynı zamanda saçların kırılmadan sağlıkla uzamasına da destek olur. İçeriğindeki çay özü ile kepek karşıtı antimikrobiyal ve antienflamatuvar özelliğe sahiptir. Kepek, saç derisinin pullanarak dökülmesiyle karakterize edilen önemli bir saç derisi problemi olarak tanımlanabilir. Elidor’un özel formülü ile bu problemi kontrol altına almak için ürünü bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Clear Men Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

Kepek şampuanları arasında yer alan Clear Men Kepeğe Karşı Etkili Şampuan kepeğe eğilimli saç tipleri için uygundur. Kadınlara kıyasla daha düşük seramid seviyesine sahip olan erkek saç derisi için geliştirilen Clear Kepeğe Karşı Etkili Şampuan Hızlı Stil 2’si 1 Arada, saçları kir ve yağdan arındırır. Aynı zamanda içeriğindeki taurin, amino asit ve B3 vitamini sayesinde saç derisini beslemeye yardımcı olur. Kepeğe karşı geliştirilen bio-güçlendirici teknolojisi ile saç derisinin koruyucu katmanını güçlendirir ve tüm saç tiplerinin kolay şekil almasını sağlar.

Saç derisinde kaşıntıya neden olan kepeklenmeyi gidermekle kalmayan ürün, düzenli kullanımda kepeğin yeniden oluşumunu da engeller. Formülündeki taurin ve niasinamid (B3 vitamini), bio-güçlendirici teknoloji ile sağlıklı ve güçlü bir saç derisi elde edilmesine de yardımcı olur. Böylece ideal sağlığı korunan saç derisinde, kepek ve kepekten kaynaklı kaşıntı sorunları tekrarlanmamak üzere önlenir. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Pantene 2’si 1 Arada Kepek Karşıtı Şampuan

kepek şampuanı

Listemizin 4. sırasında yer alan Pantene 2’si 1 Arada Kepek Karşıtı Şampuan kepek problemi yaşayan herkesin mutlaka şans vermesi gereken bir ürün! İçeriğinde Zinc Pyrithione olan Pantene Kepeğe Karşı Etkili Şampuan, kepekle savaşır ve saçlarınızı Aktif Pro-V Besin Maddeleri takviyesi ile güçlendirir. Saçlara sağlıklı bir görünüm verirken aynı zamanda saçı besler ve onarır. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Blendax Kepeğe Karşı Şampuan

kepek şampuanı

Listemizde 5. sırada yer alan Blendax Erkekler İçin Kepeğe Karşı Etkili Şampuan, Şerbetçi Otunun güçlendirici özelliğinden esinleniyor. Şerbetçi Otu Özlü Blendax’ın hacim kazandıran formülü ve Kepeğe Karşı Etkili ZPT Teknolojisi kepeği azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda saçlarınızı güçlendirir. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Bioblas Thermal Expert Men Kepek & Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 

kepek şampuanı

Erkeklere özel geliştirilen %100 termal su ve mentol içeren formülü ile sürekli tekrarlayan kepeği önlemeye yardımcı olan Bioblas, içeriğinde yer alan Patentli Bitkisel Kompleks B19 ile saç dökülmesine engel olur. Termal su ve mentol ile kepeksiz saç derisine sahip olmanızı sağlar. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Sebamed Kepek Önleyici Bakım Şampuanı 

Ürün kepeği, saç derisi ve saçı hassas bir şekilde temizler ve tahrişe karşı bariyer oluşturarak saçı korur. Saçı canlandırır, hacim ve parlaklık verir. Peki nasıl uygulanmalı? Ürünü ıslak saç derinize masaj yaparak uygulayın ve etki etmesi için kısa bir süre bekleyin. Ardından bol su ile saçlarınızı iyice durulayın. Günlük kullanım için uygun olduğunu hatırlatalım. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Yves Rocher Kepek Önleyici Şampuan

kepek şampuanı

Yeni kepek oluşumunu engelleyen kepeğe karşı etkili şampuan Yves Rosher, saçlarınızı sağlıklı bir şekilde arındırır. Ürün daha zinde bir görünüm sağlar ve saç derinizi yatıştırır. Formülündeki ‘Nar Kabuğu’ kepek karşıtı, arındırıcı ve koruyucu özellikleri ile hem saçlarınıza aradığınız ferahlamayı sağlar hem de hoş kokusu ile sizi gün boyu etkisi altına alır. ‘Tertemiz ve dolgun saçlar her zaman sağlıklı bir saç derisi ile başlar’ ilkesiyle geliştirilen, bitkisel içeriği ile saç köklerinin derinlemesine beslenmesine yardımcı olur.

Kökten uca bakım sağlayan formülü ile dikkat çeken Yves Rocher Kepek Önleyici Şampuan, yeni kepek oluşumunu engeller. Saçları arındırarak hafifletir, daha zinde bir görünüm sağlar. İlk kullanımdan itibaren 15 gün içinde kepeğin tekrar oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve gözle görülür etki sağlar. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

9. Ducray Squanorm Oily Dandruff Şampuan

kepek şampuanı

Listemizi kepek şampuanı eczane kategorisinde çok sevilen ve etkisi kanıtlanmış bir ürün ile tamamlıyoruz. Ducray Squanorm Oily Dandruff Şampuan, yağlı ve saça yapışık kepeği önlemeye yardımcı olur. Ürün aynı zamanda aşırı sebum üretimini dengeler ve kepek oluşumunu durdurur. Eczane ürünü olan şampuanın fiyatı ise değişiklik göstermektedir. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kepek şampuanı ne işe yarar?

Kepekten zarar gören saç derisinde uzayan saçlarda daha fazla yüzey yıpranması ve daha zayıf protein yapısı bulunur. Kepek nedeniyle ortaya çıkan kaşıntı artışı, saç kütikülü yıpranmasını ve donukluğu da aynı oranda artırabilir. Kepek şampuanları ise kepek oluşumunu önler ve mevcut kepeği azaltmaya yardımcı olur.

Kepek şampuanı hangi sıklıkla kullanılmalı?

Kepek şampuanları düzenli aralıklarla kepeğin durumuna göre kullanılmalıdır. Etkili sonuç için haftada 2 ya da 3 kez kullanılması öneriliyor.

Kepek şampuanı saça zarar verir mi?

Kepek şampuanı saç derisine zarar vermez. Ancak güçlü formüllere sahip şampuanların cilt uzmanlarına danışılarak kullanılması tavsiye edilir. Aksi takdirde agresif içerikli ürünler saç derisine zarar verebilir.

İpeksi ve Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 8 Sülfatsız Şampuan seçenekleri için sizi buraya alalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.