Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

En İyi 7 Airfryer Modeli

0
Mutfakta vakit geçirmek keyifli olmasının yanı sıra bazen yorucu olabiliyor! Üstelik yoğun ve yorgun zamanlarımızda sağlıksız atıştırmalıklara yönelebiliyoruz. Ancak tam da böyle zamanlarda airfryer imdadımıza yetişiyor. Son zamanların popüler mutfak aleti airfryer, yağ yerine sıcak hava kullanarak yiyecekleri kızartmaya yarıyor. Geleneksel kızartma yöntemine göre daha sağlıklı bir seçenek olan airfryer aynı zamanda pratik kullanım sunuyor. Üstelik yiyecekleri pişirirken yağ kullanmadan enfes sonuçlar elde etmek airfryer ile artık çok daha kolay! Peki en iyi airfryer modeli hangisi?

Tavuk, sebze, tatlı ve daha birçok yiyeceği sağlıklı ve az eforla pişirebileceğiniz airfryer modellerine birlikte bakıyoruz. Farklı boyut ve özelliklere sahip olan bu mutfak aletleri bizce her mutfakta yerini almalı! O zaman vakit kaybetmeden listeye birlikte bakalım. En iyi airfryer modelleri hangisi? Airfryer markaları arasında en popüleri hangisi? Piyasadaki airfryer fiyat skalası nasıl? Tüm sorularınızı aşağıda yanıtladık. İşte piyasada yer alan en iyi airfryer modelleri!

Airfryer nedir?

en iyi airfryer

En iyi airfryer modellerinden söz etmeden önce airfryer nedir, önce bunu açıklayalım istedik. Airfryer, sıcak hava teknolojisi kullanarak yiyecekleri kızartma işlemini gerçekleştiren bir mutfak aleti. Bir diğer özelliği ise genellikle az yağ kullanarak sağlıklı alternatifler sunması olabilir. Pratik ve hızlı bir şekilde yiyecekleri pişiren airfryerlar, fritözlerin yerini aldı desek yanlış olmaz. Üstelik hem evlerde hem de profesyonel mutfaklarda rahatlıkla tercih edilebiliyor. Peki yiyecekler airfryer ile nasıl pişiyor? Airfryerlar, hızlı dönen bir fan yardımı ile sıcak havayı yiyeceklerin etrafında dolaştırır ve bu sayede kısa sürede pişirme işlemi tamamlanmış olur.

Bunun yanında airfryer, yiyecekleri yağa batırmadan sağlıklı bir şekilde kızartır. Tezgah üzerinde konumlanabilecek şekilde dizayn edilen mutfak aleti, herhangi bir tesisat ya da kurulum gerektirmez. Airfryer aynı zamanda sıcak havayı yüksek hızda dolaştıran bir fana sahiptir. Bu fan, pişirilen yiyecekler üzerinde çıtır ve gevrek bir doku yaratır. Ürüne özel tasarlanmış ve geliştirilmiş fan sistemi ile birlikte yağ kullanmadan harika yiyecekler pişirebilirsiniz.

Airfryer ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Airfryerlar, sebzeleri, etleri, balıkları ve hatta tatlıları pişirme işleminde tercih edilebilir. Geleneksel kızartma yöntemlerine göre bu mutfak aletleri ile daha az yağlı, daha sağlıklı ve düşük kalorili yemekler elde edilir. Bu mutfak aletleri, yiyeceklerin dışını çıtır, içini yumuşak ve sulu tutarak enfes yemekler hazırlamanıza olanak sağlar. Üstelik geleneksel kızartma yöntemlerine kıyasla yanma riskini önler. Öte yandan hızlı ısınma özellikleri, enerji tasarrufu sağlayan dizaynları ve sağlıklı sonuçları ile mutfakta geçen zamanınızı keyifli hale getirir.

Peki nasıl kullanılır? Aslında airfryer kullanımı oldukça basittir. Şu adımları takip ederek kolayca kullanım sağlanabilir. Öncelikle cihaz prize takılır ve ısınması için birkaç dakika beklenir. Cihazın ısınma süresi modelden modele değişiklik gösterebilir. Ardından yiyecekler uygun boyutlarda kesilir ve isteğe göre minimum oranda yağ ile sotelenir. Bu adım, yiyeceklerin dışının çıtır olmasını sağlayacaktır. Sonraki adımda ise yiyecekler hazneye yerleştirilir.

Ancak yiyecekler sepete çok fazla doldurulmamalıdır çünkü hava akışının serbestçe dolaşabilmesi için bu adım önemlidir. Ardından airfryer’ın sıcaklık ve zaman ayarları güncellenir. Yiyeceğin türü ve pişirme tercihlerine göre bu ayarları değiştirmek mümkün. Planlanan pişirme süresi dolduğunda, airfryer otomatik olarak kapanacaktır. Bu adımın ardından yiyecekler servise hazır, afiyet olsun.

1. Tefal Easy Fry & Grill

en iyi airfryer

En iyi airfryer modelleri listemizin ilk sırasında Tefal Easy Fry & Grill geliyor. 2’si 1 arada teknolojisi ile sıcak hava ile kızartma ve ızgara bir arada! Tefal extra çıtır teknolojisi ile çok az yağ kullanılarak yağsız ve çıtır çıtır yemekler pişirmemizi sağlıyor. Yumuşak, sulu et veya sebzelerin ızgara edilmesi için döküm alüminyum ızgara özelliği de mevcut. Üstelik klasik bir fırından %49 daha hızlı pişirme imkanı sunuyor. Ayarlanabilir sıcaklığı ile 80°C ila 200°C arasında yüksek hassasiyetli sıcaklık kontrolü sağlayan mutfak aleti 60 dakikalık zamanlayıcı ve otomatik uyarı özelliği ile aktif kullanım sağlıyor. Ürün, 4,2 L kapasitesi ile 6 kişiye kadar hazırlanan kalabalık yemekler için uygun. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Karaca Air Pro Cook Köz XL Airfryer

Listemizin ikinci sırasında yer alan Karaca Airfryer 4 L hacme sahip. Ürün ölçüleri ise 37x28x34 cm. Tam 6 pişirme fonksiyonu ile yüzlerce tarif hazırlayabileceğiniz mutfak aleti ızgara tariflerinden, ev yoğurduna kadar birçok tarif için çok yönlü kullanım sunuyor. Sadece 1 kaşık yağ ve tek tuşla; sağlıklı patates kızartmaları, dışı çıtır çıtır içi sulu sulu tavuk tarifleri ve enfes sebze kızartmaları hazırlamak mümkün. Fırın/Izgara özelliği ile her yeri eşit kıvamda pişmiş mangal tadında lokum gibi etler hazırlamak artık çok daha kolay! Kek, börek vb. tariflerinizi de yine Karaca airfryer yardımı ile rahatlıkla pişirebilirsiniz.

Öte yandan airfryer ile sebze ve meyve kurutma işlemini yapabileceğinizi ve Karaca Air Pro Cook Köz’ün Sebze/Meyve Kurutma fonksiyonu sayesinde uzun süre depolayabileceğinizi hatırlatalım. Isıtmak istediğiniz yemekleri de yine airfryer yardımı ile tek tuşla ısıtabileceğinizi ve ilk günkü lezzetinde tüketebileceğinizi belirtelim. Son olarak tüm bu adımları sıcaklık ve zaman ayarı tuşları yardımıyla kişiselleştirerek, imza tarifinizi de kaydedebilirsiniz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Instant Vortex Versazone

en iyi airfryer

Instant Vortex Plus VersaZone Hava Fritözü, 1 arada 8 fonksiyon ile fırınlama, kavurma, ızgara, yeniden ısıtma, hava pişirme veya kurutma teknolojilerini harmanlıyor. Enerji ve maliyetten tasarruf eden mutfak aleti geleneksel bir elektrikli fırına kıyasla % 80’e kadar daha az enerji harcıyor. Ürüne ait bir diğer özellik ise 8 kişilik bir yemeği tek seferde pişirmesi. Kızarmış yiyeceklerin gevrekliği ve lezzeti için % 95 daha az yağ ile yapabilen bu ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Xiaomi Air Fryer 6L

En iyi airfryer modeli listemizin 4. sırasında iddialı bir başka önerimizle devam ediyoruz. Xiaomi Kitchenmi Airfryer 6l modeli yiyecekleri kızartabilir, pişirebilir ve aynı zamanda ızgara yapabilir. Esnek servis imkanı için yiyecekleri sıcak tutabilme özelliğine sahiptir. Model, yüzde 90 daha az yağ ile yiyeceklerin çıtırlığını korur. Yemek hazır olduğunda cihaz otomatik olarak kapanır ve Xiaomi mi home uygulaması ile çalışmaktadır. Rapid air technology özelliği, airfryer içindeki havayı anında yeniden ısıtma artısına sahiptir. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Philips HD9650/90 Airfryer

Cihaza ait Fat Removal teknolojisi, fazla yağı ayrıştırır ve hapseder. Öte yandan XXL aile boyunda olan ürün, bütün bir tavuğu veya 1,4 kg yemeği pişirebilir. Ürünün kullanışlı sıcak tutma modu sayesinde dilediğiniz zaman yemeğinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Airfryer yemeğinizi 30 dakikaya kadar ideal sıcaklıkta tutar. Lezzetli, çıtır çıtır yiyecekler için Rapid Air teknolojisi kullanan cihazın tüm çıkarılabilir parçalarında QuickClean özelliği vardır. Bu özellik bulaşık makinesinde yıkanabilirlik sağlar. Aynı anda kızartma, fırınlama ve ızgara özelliğine sahiptir. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Arzum Airtasty XL Airfryer

en iyi airfryer

Listemizde yer alan Arzum Airtasty XL Airfryer, 1750 W, 80-200ºC sıcaklık ayarı, 60 dakika zaman ayarı ve 6L hazne kapasitesi ile dikkat çekiyor. Ürüne ait 8 otomatik pişirme programı ile birlikte çıkarılabilir ve yapışmaz pişirme sepeti kullanımda kolaylık sağlıyor. Öte yandan ürün, bulaşık makinesinde yıkanabilen çıkarılabilir haznesi sayesinde kullanım kolaylığı sunuyor. Aşırı ısınmaya karşı dayanıklı olan cihazı detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. GoldMaster Doublefry

en iyi airfryer

En iyi airfryer önerileri listemizi GoldMaster ile tamamlıyoruz. Ürüne ait özellikler arasında, 2850 performans, dijital sıcaklık ve zaman ayarı, çift fan özelliği ve smart finish modu ile farklı dakika ayarlı programların aynı anda bitmesi özelliği dikkat çekiyor. Cihazın hazne kapasitesi ise 9L. Airfryer ikili hazne özelliği 4,5L-4,5L. Bunun yanında cihaz oldukça sessiz çalışıyor. Cihaza ait tek rezistans çalıştırma fonksiyonu ile tek hazne kullanabilme özelliği mevcut. Yapışmaz, çıkarılabilir ve kolayca yıkanabilir haznesi ve metal tepsisi ise kullanım kolaylığı sunuyor. Isınmayan tutma kolu ve matchcook sayesinde tek tuş ile iki hazneyi aynı sıcaklık-dakika ayarlama moduna getirmek mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.