Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Elidel Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Elidel Krem Nedir?

Elidel krem, iltihap gelişiminde rol oynayan kalsinörin adlı bir maddeyi baskılayarak deri iltihabını tedavi eden, yüzeyel olarak uygulanan, topikal kalsinörin inhibitörleri adı verilen bir ilaç sınıfına ait, steroid içermeyen, bir ilaçtır.

Elidel krem İltihaba ve egzamadaki karakteristik kızarıklık ve kaşıntıya neden olan deri hücreleri üzerinde etki gösterir.

Elidel Krem Ne İşe Yarar?

Elidel krem, iltihaplı cilt reaksiyonlarını azaltmaya yardımcı olur. Elidel krem, Cilt uzmanı doktorlar tarafından reçete edilir. Kısa süreli kullanım içindir.

Elidel krem, hafif ile orta şiddette egzamalı kişiler için, genellikle steroid kremleri veya merhemler gibi diğer tedavilere alternatif olarak reçete edilir.

Elidel krem, İltihaplanma, kızarıklık ve kaşıntı gibi semptomları azaltmak için cilde lokal olarak uygulanır. Her ne kadar Elidel krem egzamada kullanılsa da, aynı zamanda sedef hastalığı olan kişilere de reçete edilir.

Mevcut tıbbi uygulama kullanımını desteklemektedir ancak tedavinizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza sormanız önemlidir.

Elidel Kremi İçeriği

Elidel krem içeriğindeki etken madde Pimekrolimus’tur. Elidel krem içeriğindeki yardımcı maddeler ise; Sodyum hidroksit, susuz sitrik asit, benzil alkol, sodyum setostearil, sülfat mono- ve di-gliserid, setil alkol, stearil alkol, propilen glikol, oleil alkol, orta zincirli trigliserit ve saf su bu ilacın yardımcı maddeleridir.

Elidel Kremi Fiyatı

Elidel krem 2020 güncel fiyatı, 109.92 TL’dir.

Elidel Kremi Nasıl Kullanılır

Elidel kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Elidel kremi etkilenen cilt bölgesine, genellikle günde iki kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde ince bir tabaka halinde bu kremi uygulayın. Elidel kremi, cilde nazikçe uygulayın ve dairesel hareketlerle yayın. Bu ürünü kullandıktan sonra, eğer kremi ellerinizde kullanmıyorsanız mutlaka ellerinizi yıkayın. Doktorunuz bir nemlendirici önerirse, bu ilaçtan sonra uygulayın.

Elidel Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: sedef ve egzama için kullanılan yüzlerce çeşit kortizonlu krem ve pomattan sonra, “bunda kortizon yok hem de fiyatı 100 liraymış” laflarını duyunca adama acaba dedirten ilaç. üstündeki pimecrolimus etken maddesinin adını da görünce bir tür süper bakteriyi yanına alarak cilt rahatsızlıklarına savaş açtığını düşünüyor insan.

Kullanıcı: dermatologların bayağı tavsiye ettiğini görünce araştırıp bağışıklık sistemini baskıladığını öğrendiğim ilaç. kanser riski var. amerika’da sigara paketlerindeki gibi kutusunda siyah uyarı taşıyormuş.

Kullanıcı: kendi egzama tedavimde kullandigim, benim icin en hizli sekilde etkili olan kremdir. performansta buna yakin krem icin  advantan kremi söyleyebilirim yine de az ve nadir kullanmaya dikkat ediyorum
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.