Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Ectopix Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Ectopix krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan bir ilaçtır. İltihap azaltıcı, damar daraltıcı ve alerji önleyici özellikleri mevcuttur.

Ectopix Krem İşe Yarar mı?

Ectopix krem,

 • Alerjik ve temas nedenli deri iltihabı,
 • akıntılı egzama,
 • kaşıntılı deride madeni para görünümünde döküntülerle seyreden egzama,
 • alerjik deri iltihabı,
 • çocuk egzaması,
 • kızarık deri üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntüler,
 • bacaklarda varise bağlı egzama, ani gelişen egzama tedavisinde ve
 • herhangi bir şekilde sınıflandırılmamış egzama (mayasıl) tedavisinde kullanılır.

Ectopix Kremi İçeriği

Ectopix krem içeriğindeki etken madde Metilprednisolon‘ dur. Ectopix krem, yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahiptir. Özellikle akut ve akıntılı egzama için, çok yağlı deri ve vücudun açık ya da  tüylü bölgeleri için uygundur.

Ectopix Kremi Fiyatı

Ectopix krem 2021 güncel satış fiyatı, 12.33 TL’dir.

Ectopix Krem Muadilleri

Advantan pomad, Advantan yağlı pomad, Advantan krem, Advantan losyon, Advantan çözelti, Alocort losyon, Ectopix pomad, Ectopix yağlı pomad, Ectopix losyon, Ectopix çözelti, Ectopix merhem, Efederm losyon, Exenate krem, Exenate losyon ve Exenate pomad bu kremin muadilleridir.

Ectopix Krem Nasıl Kullanılır

Ectopix krem, hastalıklı deriye  ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafif ovalayarak cilde yediriniz. Günde 1 defa uygulanmalıdır.

 • Yetişkinlerde kullanım süresi 12 haftayı aşmamalıdır.
 • Bebeklerde ve çocuklarda kullanım süresi 4 haftayı aşmamalıdır.

Ectopix Krem Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulama bölgesinde yanma hissi yaygın görülen yan etkidir.

Ectopix Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: deri tahribatı için kullandığım kremdir. hikayesi şöyle;
bundan yıllar önce çocukken gittiğim bir yaz tatilinde fazla güneşlenince göğüs bölgemde yoğun kızarıklık, kabarma ve kaşıntı oluşmuştu. daha sonraki senelerde de hiç geçmedi, yaz kış bu kızarıklıklar devam etti ve takip eden senelerde sırtımda da başladı. o zamanlar gittiğim dermatolog bunun bir güneş alerjisi olduğunu, sadece göğüs ve sırt bölgemle sınırlı kalacağını, bir ilaç veya tedavi süreci olamayacağını, cilt tipi olarak kabul edip bununla yaşamayı öğrenmem gerektiğini söylemişti. ikinci gittiğim doktor biyopsi ile parça alarak bakmak gerektiğini söyleyince hiç bir şey yapmamaya karar vermiştim.
bugün ise başka bir problem sebebiyle gittiğim cildiye doktoruna bu sorunu tekrar gösterdim, bunun bir alerji olmadığını, alerji olsa kol ve bacak gibi daha çok güneş gören yerlerde de olması gerektiğini, kışın geçmesi gerektiğini söyledi. tahmini şu; bu bir alerji değil ciddi bir tahribat. eğer bu krem ile bir haftalık deneme sonrası sonuç alırsak raporlu başka bir ilaca geçiş yapacağız.

bir haftalık kullanım sonrası edit: inanamıyorum. yıllardır birlikte yaşadığım kızarıklıklar bir haftada bitti. tekrar çıkacak mı zamanla göreceğiz.

4 tatil sonrası gelen edit: tekrarlamadı, cidden mucize.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.