Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Diyabetiklerde 6 Temel Yeme Kuralları

0

Diyabetiklerde 6 Temel Yeme Kurallari

Karbonhidratlar, protein ve yağ, şeker hastaları için çok önemlidir . Bununla birlikte, bazı gıdalar diyabetin kontrolü için, özellikle de anti-enflamatuar gıdalar, şifalı bitkiler, deniz yosunları, fermente gıdalar, taze sebzeler, fındıklar, meyveler, mantarlar ve baklagiller için çok daha iyidir. Bu makalede, diyabet hastaları için gerçekten yararlı olan 6 hayati beslenme kuralının listesini paylaşacağım .

1. Daima taze ye

Taze yiyeceklerin önemi inkar edilemez. Bu tür yiyecekler özellikle diyabetik hastalar için her insan için iyidir. Taze olmayan veya koruyucu madde içeren yiyecekleri yemekten kaçının.

2. İçeceklerden kaçının

Sağlığınız için zararlı olabileceğinden, kalori içeren tüm içeceklerden uzak durun. İçecek yerine temiz su, siyah çay, bitki çayı veya yeşil çay içilmesi önerilir.

3. Akşam yemeğinden sonra bir ara verin

Akşam yemeği ile kahvaltı arasında hiçbir şey yememelisiniz. Bununla birlikte, bu kural hali hazırda diyabet ilacı veya insülin kullanıyorsanız geçerli değildir.

Bu boşlukta peynir, şeker ve kraker tüketmeyin.

4. Asla aç kalmayın

Yemeğinizi yedikten sonra daima memnun ve dolu olmalısınız. Kendinizi uzun süre aç tutmayınız.

5. Yiyecek kısmınızı izleyin

Yemeğiniz yemek tabağına doldurulmalıdır. Ama bunun bedeninizden daha büyük olduğunu düşünüyorsanız, o zaman küçük bir tabak kullanmalısınız.

6. Abur cubur yemekten kaçının

Basitçe aperatifleri diyetinizden atın. Şeker içeriği vücudunuzda birikmemesi için bol miktarda protein ve lif yemeye çalışın. 4 hafta içinde atıştırma işlemini kolayca bırakabilirsiniz.

Aperatifleri avokado, ev yapımı patlamış mısır, bitter çikolata veya fındık gibi sağlıklı yiyeceklerle değiştirin.

Bunlar şeker hastaları için en önemli 6 yemek yeme kurallarıdır. Formda kalmalarını ve sağlıklı olmalarını sağlamak için günlük rutinlerinde bu kurallara uymaları gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.