Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Daha Fit Bir Görünüm Elde Etmek İçin Uymanız Gereken 7 Moda Kuralı

0
Yaz geldi sayılır. Sıcak hava, tatil planları ve sosyal etkinliklerle dolu bir sezon bizi bekliyor! Kışın giydiğimiz kalın ve bol giysiler genellikle moda konusunda yaprığmız birçok hatayı gizler. Ne yazık ki yaz için aynı şey geçerli değil. Tiril tiril ve ince kıyafetler giyerken biraz daha dikkatli olmak gerek. Yenilikçi parçalar, canlı renkler, doğal dokular ve stilinizi yansıtan aksesuarlarla dolu yaz sezonunda en doğru giysileri seçmenize yardımcı olacağız. İşte bu yaz mutlaka uymanız gereken 7 moda kuralı!

1. Vücudunuzu nasıl daha uzun veya kısa gösterirsiniz?

Moda kuralı

Kıyafetler, tıpkı makyaj gibi, vücudumuzu olduğundan farklı gösterebilir. Tabii, bu durum bazen korkunç moda hatalarına sebep olabilir. Ancak ne yaptığınızı biliyorsanız istediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Eğer vücudunuzu uzun göstermek istiyorsanız dikey pileli uzun etekler, bunun için biçilmiş kaftan! Bu etek vücudunuzda zarif bir şekilde uzanarak sizi daha uzun ve ince gösterecektir. Sonrasında etekle aynı renkte bir bluz seçin, çünkü monokrom bir görünüş boyunuzu daha da uzatacaktır. Bir de altına sivri topuklu ayakkabı giydiniz mi, kombininiz tadından yenmez!

Eğer vücudunuzu kısa göstermek istiyorsanız, bluzun rengini eteği tamamlayan, zıt bir ton ile değiştirebilirsiniz. Bu kontrast, görsel olarak sizi daha kısa gösterecektir. Ayrıca, sivri topuklu ayakkabılar yerine yuvarlak burunlu düz ayakkabıları tercih ederek de benzer bir etki elde edebilirsiniz. Bu tarz ayakkabılar, vücudunuzun dikey çizgisini kırmak için idealdir ve daha kısa görünmenizi sağlayabilir.

2. Kısa paçalı pantolonlarla ayakkabılar nasıl kombinlenir?

Kısa paçalı pantolonları kombinlemenin birkaç basit kuralı var. Mesela daha kısa bilekte biten bir bot yerine, teni göstermeyen uzun ayakkabılar seçmek çok daha iyidir. Ayrıca, bacağınızın dikey çizgisini bozmayacak, gündelik, sade spor ayakkabılar da tercih edebilirsiniz. Son olarak, dikkatleri üzerine çeken sade sandaletler veya küçük topuklu ayakkabılar da kısa paçalı pantolonlara çok yakışır.

3. Beyaz pantolonlar nasıl kombinlenir?

Beyaz pantolonlar, ten rengi ayakkabılar ve açık renkli üstler yaz için mükemmel bir kombindir. Bu, sadelik sofistike bir görüntü yaratırken, açık renkler de terlemenizi engelleyecektir. Tabii ki, beyaz pantolonlar koyu renklerle güzel durur. Koyu bir tişört ile birlikte siyah ayakkabılar giyerek kıyafetinizi destekleyebilirsiniz.

4. Bacaklarınızı nasıl daha ince veya kalın gösterirsiniz?

Moda kuralı

Bacaklarınızı elbisenizin altında daha ince göstermek isterseniz kombininize bir çift çorap ekleyebilirsiniz. Hayır, külotlu çoraptan bahsetmiyoruz. Bacaklarınızı inceltmek için elbisenizle birlikte bir çift kısa çorap giymeyi tercih edebilirsiniz.

5. Bacaklarınızı nasıl uzun gösterirsiniz?

Moda kuralı

Bu görünüm için ayak bileklerinize kadar uzanan tam boy pantolon giyebilirsiniz. Ayak bileğinin üzerindeki herhangi bir şey bacaklarınızı keserek gerçekte olduğunuzdan daha kısa görünmenize neden olur. Pantolonunuzu, sivri uçlu ayakkabılarla eşleştirin. Kısa pantolonlardan kaçının çünkü bu sizi olduğunuzdan daha kısa gösterir.

6. Karnınızı nasıl daha düz gösterirsiniz?

Moda kuralı

Karnınızı daha düz göstermek için göğüs ve omuz çevresine dikkat çeken üstler giyebilirsiniz. Gözleri göbeğinize çeken dar kıyafetlerden arkanıza bakmadan kaçın.

7. Dikkati kalçalarınızdan nasıl uzaklaştırırsınız?

Moda kuralı

Moda kuralı dendiğinde belki de ilk aklımıza gelen kural bu! Kalçalarınızın görünümünü dengelemek istiyorsanız pantolonunuzla aynı renkte bir ceket giyebilir, altına da beyaz bir tişört seçebilirsiniz. Böylece vücudunuz daha orantılı görünür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.