Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Cranberry Tablet Ne İşe Yarar? Kullanımı Ve Faydaları

0

Ocean, Solgar, Venatura, Urinonvef cranberry tablet gibi farklı markaların çıkarttığı turna yemişi takviye gıdası. Ne işe yarar? Kullanımı ve faydaları neler, işe yarıyor mu kullananlar arasında olduğum için anlatmak istedim.

Daha önce idrar yolu enfeksiyonu nedir anlatmıştım. Halk arasında sistit olarak da bilinen bu hastalık, hem kadınların hem erkeklerin başına zaman zaman geliyor. İnternette araştırırken pek çok kişinin “sürekli çişim geliyor, çiş yaparken yanma oluyor” gibi şikayetlerini fark ettim. Ki bunlar da yer almala birlikte semptomlar idrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında.

Cranberry tablet ne işe yarar?

Cranberry yani turna yemişi ve bazı yerlerde keçiyemişi olarak da geçen bu meyve harika bir antioksidan. Tablet olarak kullandığımızda ne işe yarar faydaları neler isterseniz liste halinde bakalım. Böylece neye iyi gelir daha rahat görmüş oluruz.

  • İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde etkilidir
  • Diş çürümesini önler
  • İnflamasyonu azaltır
  • Kanser önleyicidir
  • Kalp sağlığına iyi gelir
  • Sindirim sistemini düzenler
  • Ülser tedavisinde etkilidir
  • Tansiyonu düzenler
  • Şekeri düzenler
  • İyi kolesterolü artırır

Cranberry tablet ne işe yarar dediğimizde den çok sistit tedavisi ve inflamasyon düşüren takviyeler kategorisinde karşımıza çıkıyor. Ben Urionvef kullandım, ardından Venatura cranberry büyük meyveli vaksiniyum ve d-mannoz takviye edici gıda olarak geçen tableti kullandım.

Venatura cranberry büyük meyveli vaksiniyum ve d-mannoz takviye edici gıda

Venatura boyut olarak daha küçük yani yutmak daha kolay ama fiyat olarak hangisi size daha uygun geliyorsa onu alabilirsiniz. İki marka da gayet iyi. Hatta Solgar ve Ocean markalarının da takviyeleri pek çok kişinin dolabında.

Cranberry tablet kullanımı ve faydaları

Eğer idrar yolu enfeksiyonu için satın almayı düşünüyorsanız bir kaç önemli noktaya değineceğim ancak önce cranberry tablet kullanımı ve faydaları ile ilgili de bir şeyler söyleyeyim.

Günde 1 veya iki adet kullanabilirsiniz. Aç veya tok fark etmiyor ama çoğunlukla tokken almak bence daha iyi. Ne kadar sürede işe yarıyor? Bir hafta kullandığınızda hemen olumlu etkilerini hissetmeye başlıyorsunuz. Ama bu olunca bırakmamanızı tavsiye ederim. Paket bitene kadar devam edin.

Şimdi geçiyorum demin bahsettiğim önemli noktalara. Bakın inflamasyon düşündüğümüzden çok daha önemli bir sorun. Eğer sistit sizde devamlı oluyorsa, bir türlü geçmiyorsa ve regl ağrılarınız yoğunsa ki bununla ilgili regl ağrısına iyi gelen hareketler ve regl ağrısını geçiren besinler isimli iki adet yazı yazmıştım. Ortada daha başka bir sorun var demektir.

Biz çoğunlukla doktora gitmeme eğilimindeyiz ancak yılda bir kez her kadının bir kan tahlili yaptırması ve bir jinekoloğa gitmesi gerekiyor. Bazen biz fark etmeden iş işten geçmiş oluyor ve bu durumda tedavi çok daha zor ve uzun oluyor.

Bu yüzden sadece takviye kullanmaya odaklanmamanızı ve bir doktora mutlaka görünmenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.