Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Çocukları hastaneye kaldıran yaygın griple ilgili anne babalara kritik uyarı geldi!

0

Ebeveynleri grip belirtileri konusunda uyaran uzmanlar, hastaneye yatanların yaş otalamasının 5 ila 13 arasındaki çocuklar ve 85 yaş ve üstü yaşlılar olduğunu belirtti. 31 Ekim – 13 Kasım tarihli haftalık raporda, hastaneye kaldırılan insan sayısının yılın bu zamanı için beklenenin üzerinde olduğu belirtiliyor.

John Hopkins Hastanesi uzmanlarından Dr. Conall Watson, tüm ebeveynleri çocuklarına grip aşısı yaptırması konusundan uyardı. Dr Watson şunları söyledi: “5-12 yaş arasındaki çocuklar bu sonbaharda grip nedeniyle hastaneye kaldırılmaya devam ediyor. bes yaş altı hastanelik olan çocuk sayısı da yüksek sayılır. İki ve üç yaşındaki çocuklar NHS grip aşısı ile korunabilir. Kış aylarına girerken grip seviyelerinin daha da artmasını bekliyoruz. Kimse çocuğunun hastalanmasını istemez. Ebeveynlere mümkün olan en kısa sürede hastaneden kontrol ve önlem amaçlı randevu almalarını şiddetle tavsiye ediyorum.”

YAYGIN GRİBİN BELİRTİLERİ

Kasım ayı girdiğinden beri grip vakalarından özellikle öksürük şikâyeti çok yaygın ve bu şikâyet özellikle 1 ila 14 yaş arasındaki çocuklarda görülüyor. Watson konuyla ilgili NHS grip semptomlarının hızlı bir şekilde ortaya çıkabileceğini ve şu belirtileri göstereceğini söylüyor:

1. Ani ve yüksek ateş
2. Vücut ve kas ağrısı
3. Yorgun veya bitkin hissetmek
4. Kuru öksürük
5. Boğaz ağrısı
6. Baş ağrısı
7. Uyumakta zorluk
8. İştah kaybı
9. İshal veya karın ağrısı
10. Hep uyku hali 

Uzmanlar, grip semptomlarının yetişkinler gibi çocuklar için de benzer olduğunu, ancak kulaklarında da ağrı yaşayabileceklerini ve daha fazla halsiz olabileceklerini belirtti. Uzmanlar, NHS gribi tedavi etmenin en iyi yolunun dinlenmek, uyumak, vücudu sıcak tutmak ve bol sıvı almak olduğunu belirtiyor. 

ÇOCUĞUNUZU GRİPTEN KORUMANIN EN İYİ YOLU

1.    Kreş ve okul gibi toplu alanların havalandırıldığından emin olun.
2.    Çocuğunuza öksürürken ya da hapşırırken ağzını kapatmasını öğretin.
3.    Ellerinin sıklıkla yıkanmasına özen gösterin
4.    Mümkün olduğunca çocuğunuzu kalabalık ortamlardan uzak tutun.
5.    Bağışıklık sistemini besleyen C vitamini açısından zengin meyve ve sebze tüketin.
6.    Gün içinde çocuğunuzun açık havada zaman geçirmesini sağlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.