Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Cilt Tonu Eşitsizliği

0

Hemen herkes özellikle de genç kızlar ve yaşı bir hayli ilerlemiş bayanlar güzelliğine düşkün bayanlar pürüzsüz bir cilt isterler. Dokunulduğu zaman bebek cildine dokunulmuş hissini veren cildi kim istemez ki? Fakat zamanla ve aradan yıllar sebebi ile olumsuz şartlara maruz kalan cildimiz buna renk değişikliği ile tepki veriyor.

Cilt Tonu Eşitsizliği Neden Olur?

Zamanla iyice belirginleşen melamin ve sebum dengesizliği nedeni ile melamin biriken noktalarda cilt lekeleri oluşuyor. Neyse ki tüm bu olumsuzluklar asla dönüşü olmayan sıkıntılar değil. Evet, cilt tonu eşitsizlikleri tedavi edilebilen bir durumdur. Tekrar ilk gün ki tazeliğini cildimize geri vermek hepimizin borcu belki de, çünkü bu güç bizim ellerimizde.

Cilt Tonu Eşitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Alanında uzman kişilerin profesyonel bir şekilde yaptıkları cilt tonu eşitlemenin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenler, uzmanlar açıkladı. Açık renkli ciltlerde pek bir değişiklik yapılamaz iken koyu ciltlerde ise oynama yapılabilir ve ciltte eşit ton yakalanabilir. Cilt rengini eşitlemek için kullanılabilecek yöntemlerin başında peeling geliyor. Kimyasal olan peeling asit oranının düşük tutulması ile yapılan peelingler ve yoğun asit oranı ile yapılan peelingler şeklindedir.

Lekeleri gidermek ya da cilt tonunu eşitlemek için glikolik asit gibi çok yaygın olan asitlerin yanında kolik asit gibi renk açmak için de kullanılan peeling asitleri mevcuttur. Peelingden başka cilt renginin homojenize edilmesinde kullanılan ve tercih edilen diğer bir yöntem de lazer tedavileridir. Farklı dalga boyları ile cildin üst katmanını alttaki tabakaya zarar vermeden soyarak cildin altta yatan taze, canlı ve daha parlak renge sahip deriyle yenilenmesini ve rengini dengeli tutmayı sağlar. Lazer tedavisi olmak isteyen kişinin mağduriyeti öğrenilir.

Cilt Tonu Açılabilir Mi?

Cildindeki koyuluklardan rahatsız olabileceği gibi normal gözüktüğü halde açılmasını istediğiniz alanlar olabilir. Koyuluklardan rahatsız ise cildin bir kısmına uygulanırken ton açılması isteniyorsa yüzün tamamına uygulanır. Her iki işlemde de lekeleri ve ton farklılıkları derin olan hastalarda bu seanslar cilt istenilen düzeye ulaşana kadar tekrarlanabilir. Cilt tonu eşitsizliği giderilirken gerek peeling yöntemi gerek ise ve lazer yöntemi kullanılsın her ikisinde de olması gerekenden aşırıya kaçılmış ise cilt tabakasında incelme olur. Bunun için peeling ya da lazer tedavisinden sonra güneş ışınlarına aşırı maruz kalmamak en idealidir. Dışarı çıkarken mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Cilt tonu eşitsizliğinin altta yatan pek çok sebebi olabiliyor. Bunlardan bir kaç tanesini zararlı güneş ışınlarına cildi fazlaca maruz bırakmak, güneşe karşı koruyucu kremler kullanmadan dışarı çıkmak, basit ve kalitesiz makyaj ürünleri kullanmak, özellikle ergenlik döneminde baş gösteren sivilce ve aknelerde yanlış tedavi uygulamasına gitmek, menopoz, elde olmayan hormonsal değişiklikler ya da yaşlanma olarak sayılabilir.

Cilt Tonu Eşitleyici Ürünler Nelerdir?

İçeriğinde salisilik asit ve C vitamini içeren ürünler cilt tonu eşitleme konusunda uzman bir yardımcıdır. Yine kolajen içeren ürünler de tercih edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.