Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Cilt Bakımı ve Sağlığı İçin Doğru Ürün Rehberi

0

Yüz güzelliği makyaj ya da bazı estetik dokunuşlarla dikkat çekici olabilir. Ancak esas güzellik bakımlı bir cilttir. Cilde ne kadar bakım yapılırsa sağlığı da o kadar yerinde olur. Cilt; doğal bir ışıltı, doymuş bir nem ve parlaklık yayıyorsa sağlığı yerinde demektir. Sağlıksız bir cilt, parlaklığını ve elastikiyetini kaybetmiştir. Donuk ve mat bir görünüm ile yaşlılık belirtileri gösterir. Henüz erken yaşlarda başlayan yaşlılık görünümü, cilde yeteri kadar bakım yapılmadığından kaynaklanır. 

 

Cilt bakımı yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Bunun için yapılması gereken doğru ürünler kullanmaktır. Ancak şunu da söylemek gerekir ki, cilt için doğru ürün kullanırken rutinleri ihmal etmek ya da cilt temizliğini hiçe saymak olmaz. Cilt sorunları işte bu rutinleri ihmal etmekten kaynaklanır. Yeteri kadar temizlenmeyen ya da bakımsız bırakılan cilt sorunlarla mücadele etmeye başlar ve sonunda yenik düşer. Siz de cilt sorunları ile uğraşmak istemiyor ve doğal güzelliğinizi korumak istiyorsanız doğru ürün rehberi ile cilt bakımınıza başlayabilirsiniz. 

 

Siyah Nokta Kremi Nedir?

 

İsminden de anlaşılacağı üzere siyah nokta kremi , ciltteki siyah noktalara savaş açan bir cilt bakım ürünüdür. Pek çok insanın muzdarip olduğu siyah nokta görünümü, cildin yeteri kadar temizlenmemesinden kaynaklanmaktadır. Siyah nokta, gözeneklerin yağ ile tıkanması sonucu meydana gelir. Ölü cilt hücreleri ve fazla yağ, gözeneklerde birikerek siyah noktaları oluşturduğu gibi cildin de sağlıksız bir görünüm almasına neden olur. Bunun için cildi doğal olarak da gözenekleri temiz tutmak siyah nokta oluşumunun önüne geçecektir. 

 

Siyah nokta kremi, yüzde oluşmuş siyah noktalarla savaşır. Genel olarak burun ve çene bölgesinde görülen siyah noktalar, son yılların en iyi ürünlerinden birisi olan siyah nokta kremi ile varlığını kaybetmeye başlar. Ancak tek başına elbette hiç bir ürün yeterli değildir. Temiz bir cilde uygulanacak bu krem ile gün be gün siyah noktaların gözle görülür şekilde azaldığına şahit olacaksınız.

 

Cosrx Low Ph Good Morning Gel Clearser; bu temizleme jeli cilde nazikçe bakım yaparak cilt temizliğini sağlayan bir üründür. İçeriğindeki çay ağacı özü sayesinde gözeneklerin küçülmesine yardımcı olan bu siyah nokta temizleme jeli, aynı zamanda cilt dokularının yenilenmesine de yardımcı olur. Cildi siyah noktalardan arındırırken nemini kaybetmemesini de sağlamak gerekir. Bu ürün cildin doğal PH dengesini koruduğu için nemi hapseder ve cildin mat görünüm almasını önler.

Her sabah düzenli olarak kullanıldığında ciltteki değişimlere siz de şahit olacaksınız. Cosrx Low Ph Good Morning Gel Clearser, ciltteki ölü hücrelerin de temizliğini yaptığı için fazla sebum birikmesini de önler. Böylece gözenekler temizlenerek hem siyah nokta hem de sebumdan arınmış olur. 

 

By Wishtrend Acid Duo %2 Mild Gel Cleanser; cildin ph değerlerine zarar vermeden nazik bir temizlik sağlayan bu temizleme jeli, ciltteki mevcut ölü hücreleri ortadan kaldırır. Düzenli kullanıldığında gözeneklerde fazla yağ birikmesini engelleyeceği için yeni siyah nokta oluşumuna da müsaade etmeyecektir. Her ürün düzenli kullanıldığında sonuç verir. By Wishtrend siyah nokta temizleme jeli aynı zamanda antibakteriyel bir özelliğe sahiptir. Tüm ciltler için ideal bir ürün olmasının yanında hassas ciltlerde de herhangi bir tahrişe neden olmaz. Pul pul dökülen kuru ciltlere de sağladığı nem ile aynı zamanda bakım yapan acid duo %2 mild gel cleanser, akneli ciltler için de uygun bir üründür.

Roza İle Savaşmak Mümkün

 

Roza, cilt hastalıkları arasında en bilindik ve sık görünenlerden biridir. Kızarma ve yanma hissi ile oldukça rahatsız eden bir cilt hastalığı olan roza, kullanılacak kozmetik ürünler ile varlığı giderilebilir. Roza için en iyi krem olarak bilinen pek çok ürün mevcuttur. Bunlardan en önemlilerini sizin için hazırladık.

 

Klairs %5 Freshly Juiced Serum, bu c vitaminli serum cilt hassasiyetini en aza indirmekle kalmayıp cilt hastalıkları ile de mücadele eder. Cilde istenen vitamini sağlayarak cildin aydınlık bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Kahverengi lekeleri ve bilinen cilt rahatsızlıklarını ortadan kaldıran Klairs C vitamini serumu, ince çizgi görünümünü de azaltır. Ciltteki pürüzleri nazikçe temizleyen bu ürün ile roza görünümünü en aza indirebilir ve kısa bir süre içinde bu sorundan kurtulabilirsiniz. 

Jumiso All Day Brightening; bu aydınlatıcı ve dengeleyici vitamin serumunun en önemli özelliği kızarıklık giderici ve cilt pürüzlerini ortadan kaldırıcı içeriklere sahip olmasıdır. Roza için ciltte kızarıklık ve pul pul dökülme rahatsızlıklarına karşı cilde verilecek vitamin ile bu hastalıkla ciddi oranda mücadele etmek mümkün. A, B, C, D, E, K vitaminlerine sahip olması ile cildin kaybettiği vitamini geri kazandıran Jumiso vitamin serumu,  cilde doğal yollardan antioksidan sağlar. Bu da cildin dengelenmesini ve yatışmasını sağlar. 

 

Cilt sorunları ile mücadele ederken doğru ürün kullanmayı ihmal etmeyin. Bunun için Korendy Türkiye’de cildiniz ve mevcut cilt sorunları için en doğru ürünü bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.