Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Canesten Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Canesten Krem Nedir?

mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir kremdir. Dermatofitler (cilt hastalıklarına sebep olan mantarlar), mayalar, maya benzeri mantarlar ve küf mantarlarının sebep olduğu derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarında ve Corynebacterium minutissimum adlı bakterinin sebep olduğu deri hastalıklarında kullanımı uygundur.

Canesten Krem Ne İşe Yarar?

Canesten krem,

  • el ve ayak parmak aralarında oluşan mantar hastalıkları,
  • kasıklarda ve koltuk altlarında görülen mantar hastalıkları,
  • avuç içlerinde görülen kronik mantar enfeksiyonu,
  • gövde, kol ve bacaklarda görülen yüzeysel mantar enfeksiyonu,
  • genellikle boyun, göğüs, kolların üst kısımları  ve sırtta görülen beyazdan pembeye veya bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile belirgin mantar enfeksiyonu,
  • bakteri Corynebacterium’ un neden olduğu kasık bölgesi, erkek cinsellik organı, testisler ve bayanlarda vajinanın dış bölgesi,  koltuk altı ve meme altlarında ince kabuklaşma gösteren kırmızı veya kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı deri hastalığı, tedavisinde kullanılmaktadır.

Canesten krem Mantar, maya ve küflerin sebep olduğu mantar enfeksiyonlarında tedavi süresi 3-4 hafta, Eritrazma tedavisinde 2-4 hafta, Pityriasis versicolor tedavisinde  1-3 hafta, Candida vulvitis ve Candida balanitis  tedavisinde 1-2 hafta süreyle kullanılır.

Canesten Kremi İçeriği

Canesten kremin içeriğindeki etken maddesi Klotrimazol‘ dur.

Canesten Kremi Fiyatı

Canesten krem fiyatı, 13.98 TL’dir.

Canesten Kremi Nasıl Kullanılır

Canesten kremi uygulayacağız bölgeyi yıkayarak temizleyiniz ve iyice kurulayınız. Canesten kremi, hastalıklı bölgeye hafif hareketlerle masaj yapar gibi sürerek emilmesini sağlayınız.  Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Canesten krem, Hastalıklı bölgeye günde 2-3 defa uygulanmalıdır. Tam iyileşme sağlanabilmesi ve enfeksiyonun tekrarlamasını önlemek için şikayetlerin kaybolmasından sonraki 2 hafta daha tedaviye devam edilmesi önerilir.

Canesten Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: mantar olan, kokusu ile tüm apartman ve hatta muhiti rahatsız eden benim ayaklarımdaki tüm rahatsızlığı gideren mucizevi kremdir.

Kullanıcı: her gün sabah ve akşam yatmadan önce ayağınıza bir güzel uygularsanız, 2-3 hafta sonunda tüm sorun gider. bir hafta daha (hepi topu 1 ay) uygulamaya devam ederseniz bebek gibi ayaklarınız olur. fakat, kokunun ve mantarın gitmesi, ayağınızın bir daha aynı rahatsızlığa yakalanmayacağı anlamına gelmez. eski tüm ayakkabılarınızı atın. yıkanabiliyorsa yıkayın. çoraplarınızı kaynar suda yıkayın ya da atın yenisini alın. ama sakın eski mantarın bulaştığı hiç bir şeyi ayağınıza geri sürmeyin. hatta evde yerleri bile bi güzel silin.

Kullanıcı: Hamileyim. Çok öfkeliyim ve kolayca sinirleniyorum. Sonra vajinal pamukçuk olduğu ortaya çıkıyor. O anki düşüncelerimi ve hislerimi hayal edebiliyorsunuzdur. Vücudum buna yatkın ancak ilaç kullanmaktan kaçınmam gerektiği söylendi. Hamileyken sadece doğal yöntemleri deneyin fikri hiç doğru değil. Hap kullanamazsınız ancak kendinizi bence stresten koruyun ve bunu kullanın. 48 saat içinde vajinal pamukçuk tamamen yok oldu. Bunu bulan kimyagere teşekkür ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.