Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Büyüleyici Makyaj Nedir? Büyüleyici Makyaj Nasıl Yapılır?

0

Büyüleyici makyaj, Tıpkı moda dünyasında olduğu gibi makyaj evreninde de her geçen gün yeni bir akım ortaya çıkıyor! Son zamanların en popüler ilham kaynağı muhtemelen “göz alıcı makyaj stili”dir. Peki göz alıcı makyaj nedir? Şimdi açıklayalım. Önce sizi 70’lere götürüyoruz. O yılların müzik türü glam rock’ın cesur stilini ve büyüsünü yansıtan bu makyaj trendi bugün yeniden moda!

Şık bir davete ya da konsept bir festivale gidecekseniz şimdi vereceğimiz makyaj tüyolarına mutlaka dikkat edin! Hollywood kırmızı halısında tüm ışıltınızla yürüyormuş hissi uyandıracak göz alıcı makyaj stilinin imza detaylarına göz atıyoruz. Büyüleyici makyaj ne anlama geliyor? parlak nasıl yapılır göz alıcı makyaj? Büyüleyici makyaj nedir? Hazırsanız başlayalım!

Büyüleyici makyaj ne anlama geliyor?

 

Glamour makyaj stilinin son zamanların en popüler gölgeli göz makyajları arasında yer aldığından bahsetmiştik. Yüzün farklı bölgelerine ışıltılı makyaj uygulansa da en dikkat çekici detaylar her zaman göz çevresinde toplanıyor! Kusursuz bir ten, büyüleyici keskin gözler ve etkileyici dudaklar, Hollywood tarzı göz alıcı makyajı tanımlıyor diyebiliriz. Partiler, festivaller ve özel günler için ilham verici makyaj önerilerine açıksanız, glam makyaj tam da aradığınız makyaj tarzı olabilir! Ardından, fırçalar hazır olduğunda, göz alıcı makyajın detaylarını aşağıda birlikte keşfedelim.

çekici makyaj nasıl yapılır

 

Göz alıcı bir gölge makyajı yapmak aslında oldukça pratik ve eğlenceli adımlardan oluşuyor! İlk önerimizle başlayalım. Büyüleyici makyaj denilince akla ilk gelen göz makyajıdır. Ama kusursuz bir ten ile başlayalım. Mat ten makyajınızı cilt tonunuza uygun bir fondöten ile tamamlayın. Fondöten önerilerine buradan ulaşabilirsiniz. Glam makyajın en önemli adımlarından biri de cildinize mat bir görünüm kazandırmaktır. Çünkü ışıltıyı dudaklarda ve gözlerde kullanacağız. Bu arada cildimizin parlamasını istemiyoruz! Şimdi göz makyajının detaylarına bakalım.

Öncelikle koyu renkli ve bej parıldayan farlara ihtiyacımız olduğunu söylemeliyiz. Malzemeler hazır olduğunda, spotları karıştırmak için elinizde bir fırça kullanın. Ardından farları sadece göz yuvasına kadar takın. Ardından parmaklarınızla yoğunluğu rastgele dağıtın ve kaşlara kadar bakışı tamamlayın.

Büyüleyici makyaj hazırlamanın bir diğer adımı da gözlere derinlik katmaktır. Bu noktada gözünüze kuyruk çekerken gözlerinizi kapatmayın. Çünkü derinliği tek gözle ayarlamak asla kolay değildir. Bu nedenle makyajınızın sonunda gözleriniz açıkken çekin. Daha sonra gözlerinizi kapatabilir ve kirpiklerinizin alt kısmını doldurmaya devam edebilirsiniz. Son olarak nude tonlarda bir rujla görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Ancak önemli olan rujumuzun ışıldaması. Resimlerin örnekleri için aşağıya bakın. Bu adımı tamamladıktan sonra, enfes göz alıcı makyajınızla her yerde parlamaya hazır olacaksınız!

İlham veren makyaj görünümleri👇

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.