Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Bu Kadar İncesini Hiç Görmediniz

0

Intel, yeni mobil işlemcilerini kullanıcılarının beğenisine sundu.

Çok ince laptop modelleri için özel olarak üretilmiş olan Amber Lake ve Whiskey Lake mobil işlemci modelleri Intel’in son gözdeleri. Daha önce sekizinci nesil işlemciler yaklaşık bir yıl önce tanıtılmıştı.

Kaby Lake mimarisini kullanmaya devam edecek olan U-serisi yongalar, tam dört çekirdekli. Amber Lake işlemciler, çift çekirdekli dört thread bir yapıya sahip olup, 14 nm işlem birimini kullanacak. Fransız PC’ler için tasarlanan yeni işlemci Core m3-8100Y, i5-8200Y ve i7-8500Y model adları ile sıralanmakta. Daha önce 5 W’lık değere sahip olan yongaların aksine 4,5 W değerinde olan Amber, 4G LTE modemlerini de desteklemekte. Ayrıca Wi-Fi desteğini de sunarken tüm bunları 7 mm’lik kalınlığı ile yapmayı başarabiliyor. Bu yongaların en büyük özelliği yüzde 40’a kadar varabilen daha fazla performansları.

Yüzde 10 Daha Fazla Performans Sunuyor

Whiskey Lake ise yine sekizinci nesil işlemciler arasında sayılabilir. Çok düşük güç tüketimi ile öne çıkan bu işlemciler de Kaby Lake serisi işlemciler ile aynı teknolojiyi paylaşmakta. daha fazla performans sözü veren işlemciler, 14 nm birimi ile üretilmiş halde bulunmakta. 15 W’lık ve 19 saate kadar pil ömrü sunabilen Whiskey, olmazsa olmaz Wi-Fi desteği sunmakta ve 4G LTE modemlerini de desteklemekte. Amber ve Whiskey Lake işlemcilerin fiyatları ise yaklaşık 300-1000 dolar arasında değişmesi beklenmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.