Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Brezilya Fönü Sonrası Yapılması Gerekenler

0

brezilya fönü, brezilya fönü nedir, brezilya fönü nasıl yapılır, brezilya fönü zararları, brezilya fönü fiyatı, brezilya fönü yaptıranlar, brezilya fönü yaptıranların yorumları, brezilya fönü sonrası yapılması gerekenler, brezilya fönü bakımı

Brezilya Fönü Sonrası Yapılması Gerekenler

Brezilya fönü sonrası yapılması gerekenler düzleştirilen saçın olabilecek en uzun süre boyunca düz kalabilmesi adına oldukça önemlidir. Dikkat edeceğiniz birkaç husus sayesinde saçlarınız uzun süre boyunca kabarmadan, düz şekilde kalabilir. Fakat Brezilya fönünün saçta kalacağı sürenin saç tellerinin yapısına ve saç şekline göre de farklılık göstereceğini unutmamak gerekir.

Brezilya Fönü Yaptıktan Sonra Ne Yapılır?

Brezilya fönü işlemini yaptıran kişiler fönün saçlarında uzun süre kalmasını isterler. Saçların kabarmayan ve düz halde kalmasını sağlayan Brezilya fönünün ömrünü uzatmak için işlemden sonra uygulanan bakımlar önemlidir. Brezilya fönünün daha kalıcı bir işlem olması adına, bu uygulamayı içeriğini bildiğiniz markalarla yaptırmanız tavsiye edilmektedir. İçeriğinde yoğun kimyasallar bulunduran malzemelerle yapılan Brezilya fönü saçınıza zarar verebilir ve kalıcılığının süresi normalden daha az olabilir.

Brezilya fönü yaptıktan sonra ne yapılır merak edilenler arasındadır. Bu işlemden sonra saçlarınıza kullandığınız şampuanı mutlaka sülfatsız olacak şekilde tercih etmelisiniz. Sülfat içeriği dolayısıyla saça verilen keratini eritir. Saçın düz kalmasına sebep olan bu keratinin erimesi ise saçın kabarmasına ve düzlüğünü kaybetmesine sebep olacaktır. Saçlarınıza Brezilya fönü işlemi uygulamanızın ardından saçlarınızı ıslak bırakmamanız da işlemin uzun süre kalıcı olması adına önemlidir. Doğal yollarla kuruyan saç havalanarak kabarabilir. Bunun yerine bir fön makinesi yardımıyla saçlarınızı dağıtmadan ve kabartmadan, fön makinesini saçınızın üstünden tutarak kurutmanız önerilir.

Bunların haricinde saça uygulanan bazı saç şekilleri de Brezilya fönüne zarar verebilir. Örneğin saçları çok sıkı şekilde toplayarak hava aldırmamak ya da saç bantları kullanmak gibi. Bu işlemden sonra saçlarınızı yıkama alışkanlıklarınızı da değiştirmeniz gerekebilir. Brezilya fönü sonrası ilk 24 ila 48 saat boyunca saça hiç su değmemelidir. Bu süre saç yapınıza göre değişiklik gösterebilir. Bu sürenin sonunda ise saçlarınızı çok sık yıkamamanız tavsiye edilir. Çok sık yıkanan saçlarda Brezilya fönünün kalıcılık süresinin azaldığı görülmektedir. Saç diplerini terletecek uygulamalardan uzak durmak da Brezilya fönünün saçınızda kalıcılığını arttıracaktır.

brezilya fönü, brezilya fönü nedir, brezilya fönü nasıl yapılır, brezilya fönü zararları, brezilya fönü fiyatı, brezilya fönü yaptıranlar, brezilya fönü yaptıranların yorumları, brezilya fönü sonrası yapılması gerekenler, brezilya fönü bakımı

Kalıcı Fönden Sonra Ne Yapmalı?

Kalıcı fön işleminden sonra saçlarınızı çok sıkı şekilde toplamaktan kaçınmanız gerekir. Bunun haricinde saçları çok sık boyamak da boyanın içerisinde bulunan kimyasallar sebebiyle kalıcı fön işleminin ömrünü azaltır. Özellikle yaz aylarında her gün banyo yapıyorsanız her banyoda saçınızı yıkamamaya dikkat etmelisiniz. Kalıcı fön ne kadar suya değerse o kadar hızlı bozulur. Bu sebeple havuz ve deniz gibi etkenleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Özellikle kalıcı fön işlemi saçınıza yeni uygulanmışsa, havuz ve denize girdiğinizde saçınızın ıslanmamasına gayret göstermeniz gerekir. Bu gibi etkenlere dikkat ettiğinizde kalıcı fönden sonra ne yapmalı endişesini yaşamadan saçlarınız uzun süre düz kalacaktır.

Brezilya Fönü Sonrası Saç Nasıl Kurutulur?

Brezilya fönü sonrasında saçı fön makinasıyla kurutmamak, kendi halinde, doğal yollarla kurumaya bırakmak tavsiye edilmez. Havayla temas halinde olan saç kabarabilir. Ayrıca saçın düz kalmasını sağlayan ve saçta yoğun miktarda bulunan keratin havayla etkileşim halinde olduğunda kalıcılığı azalır. Brezilya fönü işlemi uygulanmış olan saçlarınıza kuaför tarzı fön çekerek kurutmanız tavsiye edilir. Kuaför tarzı fön ise, fön makinasının yukarıdan tutulduğu ve saçların aşağıya doğru kurutulduğu tekniktir. Kurutma işlemi esnasında saçlarınızı parmaklarınız ile aşağı yönde aralayarak fön makinasını tutmanız saçlarınızın daha düz ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Bu teknikle kuruttuğunuz saçlarınız Brezilya fönü sonrası saç nasıl kurutulur sorusuna doğru bir cevap olacaktır.

Brezilya Fönü Sonrası Hangi Şampuan Kullanılmalı?

Brezilya fönü esnasında saça keratin yüksek derecede ısıyla uygulanır. Bu ısı saç tellerinde kırıklar meydana getirebilir. Dolayısıyla Brezilya fönü sonrası hangi şampuan kullanılmalı diye düşünenlerin seçtikleri şampuanın onarıcı özelliğe sahip olması istenebilir. Fakat burada önemli olan nokta seçeceğiniz onarıcı şampuanın kesinlikle sülfat içermemesidir. Sülfat içeriğinde yoğun olarak tuz bulundurur. İçeriğinde bulunan tuz sayesinde köpüren bu şampuanlar, saç her yıkandığında üzerindeki keratini götürür. Dolayısıyla saça Brezilya fönü gibi içerisinde keratin bulunduran işlemler uygulandığında sülfat, paraben ve sls içermeyen ürünler kullanmamak kalıcılık açısından önemlidir.

Brezilya Fönü Sonrası Boya Yapılır mı?

Brezilya fönü sonrası boya yapılır mı saçlarını düzenli olarak boyatan fakat Brezilya fönü yaptırmayı düşünen kişiler tarafından merak edilir. Brezilya fönü, öncesinde röfle, boya ve ombre gibi işlemlerin yapılmış olduğu saçlara uygulanabilmektedir. Ancak Brezilya fönü sonrasında boya için aynısı söylenmez. Keratin Brezilya fönü işlemiyle saç tellerini kaplar. Bu kaplama saç boyasının saç tellerinde durmamasına sebep olabilir. Dolayısıyla Brezilya fönünden hemen sonra saç boyatılsa da boya kalıcı olmayacaktır. Yine de boyanın içeriğinde bulunan kimyasallar Brezilya fönüne zarar verebilir. Dolayısıyla Brezilya fönü sonrası saçlarınızı boyatmak için en az 10 gün beklemeniz gerekir.

Brezilya Fönü Yaptırdıktan Sonra Maşa Yapılır mı?

Brezilya fönü saçları uzun bir süreliğine düz hale getirir. Fakat bu durum bazen sıkıcı olabilir. Saçlarında geçici bir değişiklik isteyenler maşa gibi farklı saç şekilleri kullanmayı tercih edebilir. Bu gibi durumlar için düşünülen Brezilya fönü yaptırdıktan sonra maşa yapılır mı sorusunun cevabı yapılmasında herhangi bir problem olmadığıdır. Brezilya fönü yaptırdıktan sonra saçınıza maşa gibi farklı şekiller verebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.