Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Benzamycin Topikal Jel Sivilce Kremi Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Benzamycin topikal jel, sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere kesin çözüm olması için doktorlar tarafından hastalarına sıkça reçete edilen, en iyi sivilce kremi markaları arasında üst sıralarda yer alan bir üründür.

Sivilce ve aknelerinden şikayetçi olanlar sık sık doktor kontrolünde kremler aynı zamanda karışımlar kullanıyor. Bu kremlerden bir tanesi de sadece eczanelerde satılan Benzamycin Topikal Jel. Son yıllarda oldukça popüler olan ve birçok kişinin merak ettiği Benzamycin Topikal Jel sivilceleri geçiriyor mu? Benzamycin Topikal jel hakkında merak edilen yanıtları yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Çok güçlü bir etkiye sahip olan krem düzenli kullanımda uzun vadeli etki edecek kadar başarılıdır. Dönemsel sivilceler olarak bilinen blu çağı yani ergenlik sivilceleri haricinde dış etkenlere bağlı sivilcelerle savaşmakta oldukça başarılı olan benzamycin krem kullanıcıları tarafından %95 oranına olumlu yorum almaktadır. Benzamycin topikal jel etken maddesi Benzoil Peroksit ve Aktif Eritromisin, olan jel kıvamında, antibiyotik bir topikal üründür.

Benzamycin Topikal Jel Sivilce Kremi İşe Yarar mı

  • Sivilce, iltihaplı sivilce ve ergenlik dönemi sivilceleri (akne vulgaris) tedavisinde etkin şekilde kullanılır.
  • Benzamycin krem, etken maddeleri ve içreğinde yer alan diğer bileşenleriyle sivilce oluşumuna neden olan ciltteki bakterilerin çoğalmasına engel oluyor.
  • Uygulandığı bölgelerde cilt soyucu ve hafifi kurutucu bir etkiye sahiptir.
  • Benzamycin sivilce kremi cilt soyma özelliği sayesinde ciltteki fazla yağ ve kirin atılmasını sağlar ve bu sayede yeni sivilce oluşumuna da engel olur.

Benzamycin Topikal Jel Sivilce Kremi Nasıl Hazırlanır

Benzamycin kutusunu açtığınızda bir büyük ve 2 küçük tüp göreceksiniz. Küçük tüplerin bir tanesinde sıvı halde etil alkol, diğerinde ise toz halde eritromisin bulunur. Eritromisin toz tüpünü etil alkol içine dökün ve tamamen çözününceye birkaç dakika kadar sallayın. Çözünme işlemi tamamlandıktan sonra etil alkol eritromisin karışımını üzerinde benzamycin yazan büyük tüpün içine dökün.

Paketin içinden çıkan plastik karıştırıcı ile benzamycin kremi homojen bir karışım elde edinceye kadar birkaç dakika boyunca iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karşımın üzerine tarih yazmayı ihmal etmeyin. Benzamycin kremi sürdükten sonra kapağını sıkıca kapatmayı ihmal etmeyin. Aksi halde krem katılaşıp kuruyacaktır.

Benzamycin Topikal Jel Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır

Benzamycin kremi kullanırken doğru kullanmak hem etkilerini görebilmek açısından hem de zarar görmemek açısından önemlidir.

Öncelikle kremin dozunu ayarlamak gerekir kremi doktorlar normal şartlarda kremi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa tavsiye ederler ancak kremin yüzde beklemesi gerekir bu yüzden eğer işe veya okula gidiyorsanız sadece akşam kullanabilirsiniz.

Kremi uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayın ve temiz bir havluyla hatta mümkünse bakteri taşımaması için bir kağıt havlu ile silin. Cilt nemli dahi kalmasın tamamen kuru ama temiz olsun.

Cildinizi kuru ve temiz hale getirdikten sonra sivilceli bölgeye ince bir katman halinde fazla ovalamadan tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Kremin etki edebilmesi için birkaç saat beklemesi ardından durulanması gerekir bunu göz önünde bulundurunuz.

Benzamycin Topikal Jel Sivilce Kremi Faydaları

Benzamycin kremin etki süresi kişiden kişiye, bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. Benzamycin ilk etkisini 2 hafta içerisinde gösterir. Ancak dediğimiz gibi etki süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Tedavi sürecinin ilk günlerinde gözle görülür bir etki olmadı diyerek ürünü kullanmayı bırakmayın. Benzamycin topikal jel kullanırken en iyi sonucu almak için tam etki süresi 6 – 8 haftadır. Şiddetli yan etki olmadığı sürece ve doktorunuza danışmadan kullanmayı bırakmayın.

Doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanıldığında benzamycin kremin faydaları;

 İltihaplı sivilceleri zamanla küçültür, kurutur ve yok eder
 Yeni sivilce oluşumunu engeller
 Yaptığı soyucu etkiyle cildin yenilenme sürecini hızlandırır
– Soyma etkisiyle fazla yağın ciltten uzaklaştırılmasını sağlar
– Ciltteki zararlı bakterileri yok eder.

Benzamycin Topikal Jel Sivilce Kremi Yan Etkileri

Benzamycin topikal jel içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kesinlikle kullanmayın. İlk kullanım sonrasında nadir de olsa benzamycin kremin yan etkileri görülebilir. Bunlar kuruluk, kaşıntı, kızarıklıktır. Ciltte kuruluk rahatsız edici boyutlardaysa benzamycin jel kullandıktan sonra nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Benzamycin kullanırken ciltte soyulma bir yan etki değil tedavi sürecinde olması beklenen sonuçtur.

Benzamycin kullandıktan sonra;

 Şiddetli karın ağrısı
– Nefes almada güçlük
– Kurdeşen
– Ağızda, dilde, yüzde şişme gibi etkiler görmeniz halinde ürün içeriğinde yer alan bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu gibi durumlarda tedaviyi derhal sonlandırarak durumu doktorunuza bildirin.

Benzamycin Topikal Jel Sivilce Kremi Fiyatı

Benzamycin topikal jel 84.50 TL olarak satışa sunulmaktadır. Benzamycin jel reçeteli satılır bu fiyata K.D.V dahildir.

Benzamycin Topikal Jel Sivilce Kremi Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: vaktiyle sivilceden çok çektiğim zamanlarda kullandığım ilaç. gece sürüp yattığınızda yastık, yorgan her şeyi çamaşır suyu dökülmüş gibi beyazlatıp leke içinde bırakır. uyarı kısmında da tüyleri ve giysileri ağartabileceği yazar.

Kullanıcı Yorumu: bir de kardeşleri vardır genelde yanında. clindoxyl, sivex vs. hazirandan beri kullanıyorum. 2. kutuya başladığım ama maalesef bir faydasını göremediğim akne ilacı. hatta faydası olmamakla birlikte yüzümü aşırı kuruttuğu için yer yer tahriş olmuş kızarık bir cilt bıraktı bana.

Kullanıcı Yorumu: yıllar önce kullandığım nostaljik sivilcesavarım, kutu açılışları kimyager edasıyla malzemeleri karıştırmakla başlardı zira hazırlandıktan sonra ilacın son kullanma tarihi 3ay gibi bir süreye düşmekte. kendisi uyarıların hakkını verip temas ettiği nerdeyse her yüzeyin rengini açar, beyaz yastık kılıflarınızı kullanmanız tavsiye olunur. ve bu renk açma özelliğinden dolayı bir spot-treatment ürünü gibi kullanılmamalı tüm yüze homojen dağıtılmalıdır, yoksa belirgin ton farkları hatta lekelerle karşılaşabilirsiniz. yaklaşık bir 10yıl önceki haline istinaden kullandığım en etkili sivilce ilacıydı diyebilirim. cildim fazlasıyla yağlı olduğu için kuruma, kızarıklık gibi bir yan etkisini de görmedim. ilaç tavsiye etmeyi sevmem ama doktorunuz yazdıysa bu ilaca güvenip sabretmenizi önerebilirim.

Kullanıcı Yorumu: sivilceli bir yüzüm var ve ilk geceden ise yaradığını gözlemledim. ben gece temiz yüze uygulayıp yatıyorum. dikkat edilmesi gereken bir nokta da sanırım ilacın beyazlatıcı özelliğini unutmamak.

Kullanıcı Yorumu: dün gittiğim dermatolog jel temizleyici ile bu ilacı yazmıştı. hemen buradan baktım neyseki kullananlar genelde memnun kalmış. umutluyum. fakat belirtmem gereken bir şey de yastığı ya da herhangi bir şeyi beyazlatmadı bende. hemen sürüp yatağa girmedim. her yanağa mercimek tanesi kadar sürdüm ve 1 saat sonra uyudum. iyice emmişti cildim ürünü. kokusu bengay gibi kokuyor. benim cildim yağlıya dönük karma. yanaklarımda ucu olmayan minik minik sivilcemsi şeyler mevcut. hiç gitmiyorlar. gözeneklerim çok belirgin. umarım cildim bebek poposu gibi olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.