Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Beksar Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Beksar krem plastik HDPE kapaklı, lateksli ve laklı 60 g’lık alüminyum tüplerde ambalajlanmış olarak sunulur. Her 1 gram jel 10 mg beksaroten içerir. Beksar krem şeffaf, renksiz jel formunda bir üründür.

Beksar Krem Ne İşe Yarar

Beksar krem, kutanöz T hücreli lenfoma veya KTHL adı verilen bir hastalıktan kaynaklanan deri problemlerini tedavi etmek için kullanılır.

Doktorunuz, cildinizde kutanöz T hücre lenfoma veya mikoz fungoides (MF), lezyonların (bazen yamalar veya plaklar olarak kendini gösterir) topikal tedavisi için size beksar kremi reçete etmiştir.

beksar jel, beksar, beksar krem, beksar jel nedir, beksar jel ne işe yarar, beksaroten, beksar jel fiyat, beksar jel ekşi, beksar krem fiyatı, beksar krem işe yarıyor mu, beksar krem ne işe yarar, beksar krem fiyatı, beksar krem ne kadar, beksar krem nedir, beksar kremin fiyatı ne kadar, beksar kremi nedir, beksar kremi ne kadar, beksar kremin faydaları, beksar krem jel

Beksar Krem İçeriği

Beksar Jel krem içeriğindeki etken maddesi Beksaroten‘dir.

Beksar Krem Fiyatı

Beksar krem fiyatı 14 TL’dir.

Beksar Krem Nasıl Kullanılır

Beksar krem ilk hafta iki günde bir kez uygulanmalıdır. Beksar kremi lezyonun üzerini kaplayacak şekilde yeterli miktarda jel uygulanmalıdır. Giysiler giyilmeden önce jelin kuruması beklenmelidir. Hastalıktan etkilenmemiş cilt bölgesi tahriş olabileceğinden jelin lezyonları çevreleyen normal deriye uygulanmasından kaçınılmalıdır. Ayrıca, jel vücudun mukozal yüzeylerine uygulanmamalıdır. Kütanöz T hücreli lezyonunun çevresindeki sağlıklı deri bölgelerine beksar kremi uygulamaktan kaçınmalısınız. Beksar krem sağlıklı cildi maruz bırakmak gereksiz tahrişe veya kızarıklığa neden olabilir.

Mümkünse, herhangi bir uygulamadan sonra en az üç (3) saat boyunca duş, yüzme gibi aktivitelerden kaçınmalısınız. Beksar krem ile tedavi edilen KTHL lezyonlarını, bol kıyafetler dışındaki herhangi bir bandaj veya malzeme ile örtmekten kaçınmalısınız. İlaç uygulanan bölgenin uzun süre güneş ışığına veya diğer ultraviyole (UV) ışığa maruz kalmamasına (bronzlaşma lambaları gibi) dikkat etmelisiniz. Tedavi edilen KTHL lezyonlarında diğer topikal ürünlerin kullanımından kaçınmalısınız. İlaç uygulanan alanları kaşımamalısınız.

Beksar kremin etkisinin ortaya çıkması zaman alır. Klinik araştırmalarda, bazı hastalar en erken 4 hafta gibi kısa bir sürede tedaviye yanıt vermeye başlarken, çoğu hasta tedavisinin 48 ila 62. haftasına kadar anlamlı bir yanıt vermemişlerdir. İyileşmenin ilk belirtisinde tedaviyi bırakmayın. Beksar krem ile tedaviye doktorunuzun talimatlarına uyarak devam edin.

Beksar Krem Kullananların Yorumları

Beksar kremi kullanıyorsanız, kullanım sonucu deneyimlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.