Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Bebek Sarısı Saç Rengi Nasıl Olur?

0

Bebek Sarısı Saç Rengi, sarının güzel bir tonudur. Sadece küçük çocuklar için değil, aynı zamanda saçlarına renk katmak isteyen yetişkinlerde de iyi sonuç verir. Bu özel gölge, renk veya röfle ile elde edilebilir ve soğuk tonlara  sahip kişilerde harika görünür.

Sizde Kirli sarı saç rengi, Bebek sarısı saç boyası, Platin bebek sarısı, Bal sarısı saç rengi, Küllü bebek sarısı saç rengi gibi birçok sarı rengi merak ediyorsanız Sarı Saç Renkleri Trendleri 2021-2022 yazımıza da göz atabilirsiniz.

Platin sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Platin sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Bebek Sarısı Saç Kimlere Yakışır?

Bebek sarısı saçlar soğuk alt tonlara sahip kişilerde iyi sonuç verir. Bu saç rengini elde etmek için cildinizde, saçınızda ve gözlerinizde soğuk tonlara sahip olmanız gerekir. Alt tonlarınızın ne olduğundan emin değilseniz, bunları belirlemenin bazı kullanışlı yolları vardır. Bir ayna kullanmayı deneyin ya da başka birinin yüzünüze bakmasını sağlayın ve bu kategorilerden hangisinin sizi tanımladığını bulun:

  • Soğuk: Işığa tuttuğunuzda bileğinizin altındaki damarlar mavi veya yeşilimsi görünüyorsa
  • Sıcak: Işığa tuttuğunuzda bileğinizin altında mavi-gri veya mor görünüyorsa
  • Nötr: grimsi görünen veya fark edilebilir bir renk tonu olmayan damarlar.
Kumral bebek sarısı

Kumral bebek sarısı

Soğuk alt tonlara sahipseniz, bebek sarısı saçlar tam size göre. Açık tenli ve mavi veya yeşil gözlüyseniz, bu renk özelliklerinizi vurgulayacaktır. Bebek sarısı saçlar, aşırıya kaçmadan boyut katmak istiyorsanız da iyi bir seçimdir.

Bebek Sarısı Saç Nasıl Elde Edilir?

Bebek sarısı saçlara sahip olmak basittir, ancak çok zaman ve sabır gerektirebilir.

İşte yapmanız gerekenler:

İlk olarak, ağartıcı sarı görünümü elde etmek için saçınızı ağartmanız gerekir. Ağartmadan önce saçınızın mümkün olduğunca sağlıklı olduğundan emin olmak istersiniz, bu nedenle ağartmadan önce derinlemesine bir bakım uyguladığınızdan ve kırık uçları önleyici bir serum veya bakım kullanarak kırık uçlardan kurtulduğunuzdan emin olun.

Bebek sarısı saç tonları

Bebek sarısı saç tonları

Ardından, açıcıyı saçınıza uygulamanız gerekecektir. Kısa saçlarınız varsa, bu kolay olacaktır – sadece bir fırça ile uygulayabilir veya seçtiğiniz bölüm boyunca tarayabilirsiniz. Ancak uzun saçlarınız varsa, ağartıcıyı doğrudan her bir tutamın üstüne uygulamak zor olabilir. Bunu kendiniz için daha kolay (ve kafa deriniz için daha rahat) hale getirmek için, ağartıcıyı uygulamadan önce saçınızı folyoya sarmayı deneyin. Bu, kimyasalı cildinizden uzak tutacak, böylece yanmayacak veya tahriş etmeyecektir!

Ağartıcıyı uyguladıktan sonra, saçınızdaki tüm kimyasal izlerini normal şampuan ve saç kremi kullanarak yıkayın (burada ekstra özel işlemlere gerek yoktur).

Bebek Sarısı Saç Modelleri

Yeni bir görünüm arıyorsanız, bu seçenekleri değerlendirin. İster platin sarısı gibi cesur bir şey ister kahverengi saçlara bebek sarısı röfle gibi daha ince bir şey denemek isteyin, herkes için birçok harika seçenek var.

Bebek sarısı saç modellerinde at kuyruğu, dağınık topuz modelleri, maşalı saç modelleri gibi birçok modeli uygulayabilirsiniz.

Bebek sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Bebek sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Bebek Sarısı Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Bebek sarısı saç bakımı kolaydır, ancak diğer sarı saç türlerinden de biraz farklıdır.

Sarı, en hassas renklerden biridir ve sağlıklı görünmesini sağlamak diğer tonlara göre biraz daha fazla çaba gerektirir. Bebek sarısı saçları temiz tutmak ve doğru ürünlerle nemlendirmek önemlidir.

Bebek sarısı saç kimlere yakışır

Bebek sarısı saç kimlere yakışır

İşte sarı buklelerinizin harika görünmesini sağlamak için bazı ipuçları:

1. Saçınızı mümkün olduğunca az yıkayın. Ne kadar terlediğinize veya çok egzersiz yapıp yapmadığınıza bağlı olarak saçınızı sadece iki günde bir yıkamalısınız. Yıkamadan önce saçınızı kurumaya bırakacak vaktiniz varsa, bunu yapın! Bu, neme maruz kaldıktan sonra kurumaları için zaman tanıyarak renk işlemli saç tellerinin düzleşmesini önlemeye yardımcı olacaktır, bu da ileride elektriklenmeye yol açar (ve bunu istemeyiz).

Bebek sarısı saç nasıl elde edilir?

Bebek sarısı saç nasıl elde edilir?

2. Mümkün olduğunca sülfat içermeyen şampuan ve saç kremi kullanın! Sülfatlar zamanla rengin solmasına neden olur – doğal yağları sıyırır ve saçınızdaki renk moleküllerinin yerinde kilitli kalmasını zorlaştırır (bu da daha hızlı solacakları anlamına gelir). Bu sorunu aşmanın en iyi yolu, hiç sülfat içermeyen ürünler kullanmaktır

Bebek Sarısı Saç Rengi Kaç Numara

  • Garnier Color Naturals 8N Doğal Açık
  • schwarzkopf deluxe 10.01 bebek sarısı saç boyası
  • Sea color bebek sarısı boyası 0.2.

İLGİLİ YAZILAR :

RESİM GALERİSİ :

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.