Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Balaban Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Balaban krem, beyaz viskoz homojen bir pomad kremdir. Aktif madde olarak % 2 a/a oranında mupirosin içeren 15g’lık tüpler halinde bulunmaktadır ve cilt üzerinde kullanılan bir antibiyotiktir ve bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılan oldukça etkili bir ilaçtır.

Balaban Krem Ne İşe Yarar

Balaban krem antibiyotiktir ve bakteri kaynaklı cilt enfeksiyonlarının tedavinde işe yaramaktadır. Hasar veya zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar ya da aşınma gibi lezyonlar ile abse, çıban, iltihaplı sivilce, sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı (sikozis barbae) ve  kızartılı deride  sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla belirgin, bulaşıcı cilt hastalığının (impetigo) topikal tedavisinde kullanılır.

Balaban Krem İçeriği

Balaban krem Aktif madde olarak % 2 a/a oranında mupirosin içermektedir.

Balaban Krem Nasıl Kullanılır

Balaban krem, bir parça pamuk ya da gazlı bezle etkilenmiş bölgeye sürülür. Pomadın sürüldüğü bölge steril bir bezle kapatılabilir.

Yanıta bağlı olarak 10 güne kadar günde 2 ila 3  kez uygulanır.

Balaban Krem Fiyatı

Balaban kremin 202 3satış fiyatı, 122.73 TL’dir.

Balaban Krem Muadilleri

Balaban krem muadileri,

  • BACODERM %2 15 gr krem
  • BACTROBAN %2 15 gr krem
  • DEXTROCIN %2 15 G krem
  • MUPIDERM %2 15 gr krem
  • MUPIGEN %2 15 G pomad
  • MUPOBEL %2 15 G krem

Balaban Krem Yan Etkileri

Balaban krem kullanımı esnasında görülebilecek yan etkiler şöyledir;

  • Kabarmış ve kaşıntılı genel döküntü
  • Bazen yüzde ve ağızda nefes almayı zorlaştıracak şişlik
  • Kolaps (kan basıncının düşmesi ile kalp kaslarının kasılması ve kalp atış sayısının artması) veya bilinç kaybı

Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür. Çok seyrek olarak mupirosin kullanımı kalın bağırsakta iltihaba, kanlı ve mukuslu ishale, karın ağrısına ve ateşe sebep olabilir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin BALABAN’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Balaban Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Lokal iyi bir antibiyotik. Ağızdan alınan antibiyotiklere göre yan etkileri yok denecek kadar azdır. İltihaplı cilt sorunlarına çok iyi geliyor.

Kullanıcı Yorumu: Bende ara ara çıban çıkıyor bunun içinde her zaman ecza depomda bu pomad var kesinlikle. Gerçekten çıbana çok iyi geliyor.

Kullanıcı Yorumu: Büyük ve iltihaplı sivilcesi olanlar hemen denesin bence çok hızlı şekilde kurutuyor. Arada bende böyle sivilce (akne) çıkmaya başlayınca hemen üzerine sürüyorum ve birkaç saatte sönmeye başlıyor. Kesinlikle

Kullanıcı Yorumu: Kullananlardanım bende ama istediğim gibi etki sağlamadı bende nedense yani herkeste aynı sonuç alınmıyor bunu bilin istedim.

Kullanıcı Yorumu: Tırnak batması ve iltihaplı cilt sorunları için iyi bir antibiyotikli krem diyebilirim. Bu sorunları olanlar hemen kullansın derim ayrıca hiçbir yan etki de görmedim.

Kullanıcı Yorumu: Bir zararı yok tam tersine çokça yararı var benden söylemesi kesinlikle iyi bir ilaç

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.