Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Azelderm Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı, Muadili ve Yan Etkileri

0

Azelderm Krem Ne İşe Yarar

 • Akne oluşumunu engeller
 • Siyah nokta oluşumunu engeller.
 • Tıkanmış gözeneklerin yumuşayıp temizlenmesini sağlar.
 • Cildi canlandırır.
 • Cilt hücrelerini yeniler.
 • Sivilce kurutucu özelliği vardır.

azelderm krem fiyat, azelderm krem, azelderm krem prospektüs, azelderm krem satın al, azelderm krem devlet karşılıyor mu, azelderm krem fiyatı 2021, azelderm krem içeriği, azelderm krem yorum, azelderm krem reçeteli fiyatı, azelderm krem muadili, azelderm krem ne işe yarar, azelderm krem ne zaman kullanılır, azelderm krem neden kaşındırıyor, azelderm krem niçin kullanılır, azelderm krem nerede satılır, azelderm krem kullananlar, azelderm krem kullananlar kadınlar kulübü, azelderm krem kaşıntı yaparmı, azelderm krem kullanma talimatı, azelderm krem kaşıntı, azelderm krem kullanıcı yorumları, azelderm krem kızarıklık, azelderm krem kullanım süresi, azelderm krem fiyat, azelderm krem, azelderm krem prospektüs, azelderm krem satın al, azelderm krem devlet karşılıyor mu, azelderm krem fiyatı 2021, azelderm krem içeriği, azelderm krem yorum, azelderm krem reçeteli fiyatı, azelderm krem muadili, azelderm krem ne işe yarar, azelderm krem ne zaman kullanılır, azelderm krem neden kaşındırıyor, azelderm krem niçin kullanılır, azelderm krem nerede satılır, azelderm krem kullananlar, azelderm krem kullananlar kadınlar kulübü, azelderm krem kaşıntı yaparmı, azelderm krem kullanma talimatı, azelderm krem kaşıntı, azelderm krem kullanıcı yorumları, azelderm krem kızarıklık, azelderm krem kullanım süresi

Azelderm Krem Nasıl Kullanılır

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra yeterli miktarda ilacı tedavi edilecek bölgeye uygulayınız, hafif hareketlerle masaj yaparak yediriniz. Kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız.
 3. Genellikle sabah ve yatmadan önce olmak üzere günde iki kez uygulanır.
 4. Azelderm kremin kullanım süresi kişiden kişiye değişebilir, hastalığın şiddetine bağlıdır. İyileşme belirtileri genelde yaklaşık 1 ay sonra görülmeye başlar. Tedaviden en iyi sonucu almak için en az bir kaç süre ile düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. 12 aydan daha uzun süre uygulanmamalıdır.
 5. Melazma tedavisinde, en kısa tedavi süresi yaklaşık en az 3 ay olmalı ve en iyi sonucu almak için düzenli bir şekilde kullanmaya devam edilmelidir.
 6. Azelderm krem, 12 aydan daha uzun süre kullanılması önerilmemektedir.

Azelderm Krem Etken Maddesi

İlaç Etken Maddesi:  Azelaik asit

Azelderm Krem Fiyatı

Azelderm kremin fiyatı 79.88 TL’dir.

Azelderm Krem Muadili – Eşdeğeri

 • SKINOREN % 20 30 GR KREM
 • FINACEA 0,15 GR/GR %15 30 GR JEL

Azelderm Krem Yan Etkileri/h3>

 • Karın ağrısı,
 • nefes almada güçlük,
 • kurdeşen,
 • yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 • Tedavi edilen bölgede yanma, kızarıklık, kaşıntı, soyulma, kuruluk, cilt renginde değişim yaygın görülen yan etkilerdir.

Azelderm Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Azelderm krem, cilt üzerinde akne (sivilce) oluşumuna sebep olan Propionibacterium Acnes adlı bakterinin öldürülmesine ve cildin kendini çabuk yenilemesine yardımcı olan bir kremdir. İçi iltihap dolu kabarcıklar ile pembe ya da kırmızı kabarcıklarla belirgin, yüz bölgesindeki  sivilcelerin (Akne vulgaris) tedavisinde ve melazma tedavisinde kullanılmaktadır.
 3. Azelderm kremi yüzünüze diğer kremler veya ürünler ile aynı anda kullanmayınız.
 4. Kremin daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 5. Azelderm kremi sadece hastalıklı bölgeye sürünüz.
 6. Kremi yüz bölgesine sürecekseniz, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. Tedaviniz sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 8. Egzamalı, açık yaralı, tahriş veya hasar görmüş cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra kremi uygulayınız.
 9. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme görülmese de ilacı doktorunuzun reçete ettiği sürece kullanmaya devam ediniz. İyileşme belirtilerinin görülmesi  4  hafta ya da daha fazla sürebilir.
 10. Eğer uygulama bölgesinde yanma, kuruluk ve  kızarıklık oluşursa; ilacın kullanımını azaltma konusunda doktorunuza danışınız.
 11. Rüzgar yanığı ve güneş yanığı ciltlerde kullanmayınız. Bu tür durumlarda ilacı kullanmak durumunuzu daha da kötüleştirebilir.
 12. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması önerilmemektedir.
 13. Tedavi edilen bölgeyi örtmeyiniz ya da bandajlamayınız.
 14. Hamilelik  döneminde ilacın zararı olup olmadığı henüz kesinlik kazanmamıştır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Azelderm Krem Kullananların Yorumları

Azelderm krem kullananların kullanıcı yorumlarını bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.