Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Aşk Alevi Saç Rengi ve Markaları

0

İlk olarak ister siyah zemin ister koyu kumral veya kahverengi zemine sahip olun 20 ‘lik volume oreal kullanarak saçı açma işlemine başlıyoruz.

Tüm saça uygulamayı gerçekleştiriyoruz. Her on- on beş dakika da bir tarak yardımıyla saçın tonu açılmış mı ve saçın yıpranma oranını kontrol ederek yaklaşık bir 40 dakika oreal saçta kalarak işlemi tamamlıyoruz. Zemin kahverengi ya da koyu kumralsa açma oranı büyük ihtimalle inatçı bir saç değilse başarılı olacaktır.

Aşk Alevi Saç Rengi İçin Koyu Zemin Saçların Ön İşlemleri Nelerdir?

Ancak zemin siyah gibi inatçı bir renkse, ilk açımda istediğimiz açık tonu yakalayamaya biliriz. İlk açımda düşük bir volumla girdiğimiz oreal saçı çok yıpratmayacaktır. Bu nedenle saçı yıkayıp kurutup oreal işlemini aynı şekilde ikinci kez tekrarlayabiliriz. Ancak üçüncü tekrardan kesinlikle kaçınmalıyız. En azından saçı bir hafta dinlendirip ara verip, bir hafta sonra tekrar deneye biliriz. Dediğimiz gibi siyahı açmak zor olabilir. Tekrar oreal açım işlemini tekrarlayabilirsiniz. Sonuçta, istediğiniz tona ulaştığınızda aşk alevi saç renginin boyama aşamasına başlaya biliriz.

Aşk Alevli Saç Boya Markaları

NevaColor 66.46

NevaColor 66.46 Aşk İksiri Saç Boyası siyah saç üzerine kolaylıkla boyanabilmektedir. Kutudaki tam rengi vermemesinin edeni ise saçın saçın koyu renk olmasından kaynaklanmaktadır. Hiç saç açıcı açmadan bu saç rengini elde edebilirsiniz. 2019 NevaColor 66.46 Aşk Alevi Saç boyasının Kutu fiyatı ise 13 tl

Koleston 66.46

Koleston Saç boyasının 66.46 boyası da yine güzel bir kızıl renk barındırıyor. NevaColor’dan daha koyu ve kahverengi içerdiğini söyleyebilirim. Koleston 66.46 Saç boyasının Kutu fiyatı ise 23 tl.

Aşk Alevi Saç Rengi Boyama Aşaması

Zeminimiz artık hafif sarı, dore tonlarına ulaştı. Şimdi boyama işlemine geçebiliriz. Açıcıdan sonra saçı yıkayıp hafif nemi alınarak; Neva Colour 7.66, Koleston 66.46, Palette 7-887 boyalardan birini seçip, 20’lik volume oksidan ile boyamalısınız. Karışımı hazırlarken boya ve oksidanın iyi bir şekilde kremsi hal alana kadar karıştırılıp saça uygulanması gerekiyor.  Tüm saça uygulanmış bu işlem 40-45 dakika saçta bekletilmelidir. Boyama işleminden sonra saçı yıkayıp şekil verebilirsiniz. Saçınız eşsiz ateşli aşk alevi saç rengine dönüşmüş olacaktır.

Aşk Alevi saç boyası kızıl saç renginin en güzel tonlarından bir tanesidir. Yoğun bir kızıllık içermektedir ve farklı saç boya markalarında benzer tonlarda Aşk alevi saç boyaları bulunmaktadır. Bu konuda farklı saç boya markalarının Aşk alevi boya renkleri ve Evde nasıl saçlarınızı bu renklerde elde edebileceğinizi anlatacağım.

Türkiye’de Aşk Alevi saç boyası olarak satılan iki marka bulunmaktadır.

Evde Farklı Saç Boyaları ile Aşk Alevi Saç

Her ne kadar 2 farklı markada da Aşk alevi olarak tanımlanan 66.46 saç rengi olsa da farklı saç boyaları ile ‘de güzel kızıl renkler elde edebilirsiniz. Örneğin Aşağıdaki saç rengi Pillarbox Red Directions saç boyasından elde edilmektedir.

Hangi Ten Rengine Yakışır

Aşk alevi saç rengi beyaz tenli tüm kadınlara yakışır. Ayrıca Soğuk cilt alt tonu olan kadınlara da yakışan bir saç rengidir. Çünkü Bu saç rengi son derece sıcak bir saç rengidir dolayısıyla beyaz tenli / Soluk cilt alt tonları olan kadınlara daha çok yakışmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.