Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Anuflex Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

1

 Anuflex krem makat çatlağı için üretilmiş olan en etkili kremlerden birisidir.  Makat çatlağı diğer adı anal fissür olan bu sağlık sorunu kabızlık, fazla ıkınma ve ishale bağlı olarak makatın fazla zorlanması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Günümüz beslenme alışkanlıklarında ki düzensizlikler ve hazır gıdalar yüzünden çoğu kişi sindirim sorunları yaşamakta ve buna bağlı olarak kabızlık ile karşı karşıya kalmaktadır. Hal böyle olunca da fissür şikayeti yaşayan kişilerin sayısında da artış yaşanmaktadır.Makat çatlağı tedavisinde kullanılan kremlerden olan anuflex krem.

Anuflex Krem İşe Yarar mı?

Anuflex krem basur şişmesi, makatta çatlak gibi sorunlarda acı ve ağrıyı azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Anuflex kremi kullanım süresince ılık su oturma banyosu rahatlatıcı etkisini artıracaktır, yine bu dönemde kabızlığın engellenmesi gerekir. Dolayısıyla sizi kabız yapacak yiyeceklerden uzak durmanız önerilmektedir.

Anuflex Kremi İçeriği

Anuflex krem içeriğinde,

 • Allontoin,
 • Provitamin B5,
 • Lanolin,
 • Çinko Oksit,
 • Karanfil Yağı,
 • Meyan Kökü Özü,
 • At kestanesi Özü,
 • Aynı Safa Özü,
 • Mayıs Papatyası Yağı,
 • Sarı Kantaron Yağı bulunmaktadır.
Anuflex krem nasıl kullanılır

Meyan Kökü Extraktı: İnsan vücudunda bulunan kortizol hormonunun sentetik haline kortizon denilmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kortizonun özellikle uzun süreli kullanımında pek çok yan etkisi bulunmaktadır. Yaraların iyilşemesi, şişlik ve ödemin engellemesi, iltihap oluşumunu engellemek gibi işlere yaramaktadır. Meyan kökü ise sentetik kortizonla aynı işleve sahip doğal bir maddedir. Doğal olması sayesinde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Meyan kökü ağrı, kaşıntı ve şişliğin tedavi edilmesinde yardımcı olmaktadır.

Karanfil Yağı: Fissürün iyileşmesi için makat kaslarının uyuşması gerektiğinden bahsetmiştik. Karanfil yağı bu uyuşmayı doğal yollarla sağlayacak bir üründür. Bu özelliği ile ürünün vazgeçilmez etken maddelerinden bir tanesidir. Ayrıca antiseptik özelliği bulunan karanfil yağı mikrop öldürücü etkisi sayesinde çatlağın iyileşmesine de olumlu etki etmektedir. Ayrıca uyuşturucu özelliği sayesinde dışkılama işlemi esnasında yaşanan acı da hissedilmemektedir.

Sarı Kantaron Yağı: Kantaron yağı oldukça faydalı ve bebeklerde bile güvenle kullanılabilecek bir yağdır. Hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Makat çatlağı tedavisindeki yeri yara iyileştirici özelliği ile yırtığı iyileşmesini sağlamaktır.

At Kestanesi Extraktı: At kestanesi extraktı dolaşım sistemini destekleyici ve yara iyileştirme özelliği olan bir etken maddedir. Dolaşımı düzenlemesi sayesinde yara/yırtık olan bölgedeki kan akışını düzenleyerek yaranın iyileşme hızını arttırmaktadır. Ayrıca fissürün sebep olduğu kanamaları engelleme özelliği de bulunmaktadır.

Aynı Sefa Yağı: Fissür tedavisinde en önemli nokta kasların gevşemesi ve bu sayede yaraya iyileşecek zamanın tanınmasıdır. Aynı sefa yağı doğal olarak gevşetici etkisi sayesinde kasların gevşemesini sağlamakta ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Mayıs papatyası yağı: Papatya özü ağrıyı azaltıcı, gevşetici ve sakinleştirici özellikleri bulunan bir özdür. Diğer etken maddelerde olduğu gibi kasların gevşemesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca ağrıyı azaltıcı etkisi sayesinde de yaşanan şikayetleri aza indirip, dışkılama işlemini kolaylaştırmaktadır.

Çinko Oksit: Oldukça önemli etken maddelerden bir tanesi de çinkodur. Bu etken madde hücrelerin yenilenmesini ve gelişmesini sağlamaktadır. Bu sayede yara olan bölgede derinin hızla kendini yenilemesini sağlamaktadır. Ek olarak antiseptik özelliği sayesinde mikroplarla da savaşmaktadır.

Lanolin: Suda kolaylıkla çözünebilen ve koyunyününden elde edilen bir maddedir lanolin. Cildi yumuşatıcı ve koruyucu etkisi bulunmaktadır. Bu sayede cilde esnek bir yapı kazandırmaktadır. Böylece cilt daha korunaklı bir hale gelmektedir.

Provitamin B5: Antikor yapımında rol oynayan b5 vitamini vücutta depolanmayan bir vitamindir. Derinin yenilenmesinde ve güçlenmesinde rol oynar. Bu sayede yara iyileşmesine de katkı sağlar.

Allontoin: Salyangozların kabukları zarar gördüğü zaman yenilenmesi için salgıladıkları madde allontoin’dir. Deriyi yenileme ve canlandırma özelliği bulunması sayesinde pek çok cilt bakım ürününde bu madde bulunmaktadır. Cildi tazeleme özelliği sayesinde makat çatlağı tedavisinde de kullanılmaktadır.

Anuflex krem doğal içerikli ve yan etkisi olmayan bir makat çatlağı kremidir. İçeriğinin son derece güvenilir olması sayesinde bebeklerde bile güvenle kullanılabilir. Ayrıca içeriğindeki maddeler sayesinde kasları gevşetmesi sayesinde dışkılama işleminin de zorlu ve can yakıcı olmasını engellemektedir.

Anuflex Krem Fiyatı

Anuflex krem fiyatı 49.50 TL’dir.

Anuflex Krem Nasıl Kullanılır

En etkili kullanım şekli şöyledir. Dışkılamadan 3-4 dakika önce daha çok anüsün iç kısmına olmak üzere serçe parmağın son boğumunun yarısı kadar merhem sürülür, dışkılama bitiminde taharetlendikten sonra yine aynı miktarda anüsün iç kısmına sürülür. Anuflexi uygulamadan hemen önce yani dışkılamadan önce ve sonra banyo suyu sıcaklığında su ile ılık su oturma banyosu yapılabilir. Uygulama sıklığı dışkılama sayısı kadar olmalıdır yani günde iki defa büyük abdest yapılıyorsa günde iki, günde bir defa yapılıyorsa günde bir defa kullanılmalıdır. Diğer saatlerde kullanmak gerekmez.

Anuflex Krem Kullanıcı Yorumları

Anuflex krem hakkında herhangi bir olumsuz yoruma rastlamadık. Anuflex kremi kullandıysanız görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilir ve anuflex krem almak isteyenlere fikir vermiş olabilirsiniz.

1 yorum
 1. Sertac diyor

  Gerektiği şekilde kullanılırsa gercekden fissürü yok ediyor ama kabız olmamanız gerekiyor beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekiyor acı eşki baharat kesinlikle kullanmayın bol su tüketin 2-3 litre.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.