Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Adet Geciktirici İlaçlar ve Adet Geciktirici İlaç Fiyatları

0

adet geciktirici hap, adet geciktirici ilaç, adet geciktirici, adet geciktirici hap fiyat, adet geciktirici hap isimleri, adet geciktirici hap ismi, adet geciktirici ilaç isimleri, adet geciktirici yan etkileri, adet geciktirici nasıl kullanılır, adet geciktirici bitkiler

 

Bu yazımızda sizlere adet geciktirici ilaçlardan bahsedecek olsak ta öncelikle bunun doğal yöntemlerinin de var olduğunu bilmenizi isteriz. Gelin bu doğal yöntemlere bir bakalım.

Doğal Adet Geciktiriciler

  • Tarçın: Bir bardak suya çubuk tarçın veya toz tarçın ekleyerek tüketmek bir çok kadın tarafından aynı sonucu veren ve tatlı ihtiyacınızı da karşılayacak doğal yöntemlerden biridir.

 

  • Maydanoz Çayı: Az miktarda maydanozu sapları ile birlikte kaynatıp adet günlerine yakın tüketmek adet gününün gecikmesini sağlayacaktır.

 

  • Böğürtlen Yaprağı Çayı: Bir miktar su kaynatıp içinde böğürtlen yaprağını demlerseniz adet gününü bir hafta kadar erteleyebilirsiniz ve gönül rahatlığı ile günde 3 defa tüketebilirsiniz.

 

  • Biberiye Çayı: Yaklaşan adet gününde Biberiye çayı yaparak ve günde 2 defa tüketerek adet gününü 4-5 gün ileriye erteleyebilirsiniz.

 

  • Zencefil – Civan Perçemi: Yaptığınız planların adet sancıları yüzünden kötü geçmesini istemiyorsanız az miktarda zencefil ve civan perçemini bir bardak sıcak su ile demleyerek tüketebilirsiniz bunu adet gününe bir hafta kala düzenli bir şekilde tüketmek adet gününü ertelemenizi sağlayabilir.
adet geciktirici hap, adet geciktirici ilaç, adet geciktirici, adet geciktirici hap fiyat, adet geciktirici hap isimleri, adet geciktirici hap ismi, adet geciktirici ilaç isimleri, adet geciktirici yan etkileri, adet geciktirici nasıl kullanılır, adet geciktirici bitkiler
www.rujlukiz.com

Adet Geciktirici İlaçlar ve Adet Geciktirici İlaç Fiyatları

Günümüzde her kadın çeşitli sebepler ile birlikte adet dönemini ertelemek isteyebilmektedir. Örnek verecek olursak, yaz tatiline gitmek için veya ekstra yoğun bir iş programı varsa gibi birçok sebep olabilmektedir. Günümüzde, hem bilim ve tıp alanlarında gelişmeler sebebi ile adeti ertelemek artık mümkündür. Öncelikli olarak, adet olmanızı sağlayan progesterona etki edilmesi gerekmektedir. Adet geciktirici ilaçlar, sanıldığının aksine hiçbir yan etkisi olmayan ilaçlardır. Rahim veya yumurtalıklara hiçbir zararı bulunmayan adet geciktirici ilaçlar sadece adet periyod dönemini ertelemektedir.

Adet geciktirici ilaçların rahme ve yumurtalık duvarlarına oldukça yüksek zararları olduğunu söyleyen birçok insan olsa da tamamen şehir efsaneleri arasındadır. Bu sebeple, adet geciktirici kullanmadan önce yalnızca hekiminize danışmanızda fayda vardır. Aynı şekilde, adet geciktirici hapların kadınların hormon dengesinde de yaratmış olduğu herhangi bir tahribat bulunmamaktadır. Kilo alıp verme, durumuna da hiçbir etkisi yoktur. Adet geciktirici kullanan kadınlarda adet dönemlerinin değişmesi sebebi ile gerginlik durumları gözlemlenebilmektedir. Âdetin düzenin değişmesi sebebi ile sinirlilik durumları ile de karşılaşabilmektedir.

Adet Geciktirme İlacı Süreci Nasıl Kullanılır?

Adet geciktirme ilaçları kullanan kişilerde yan etki olarak görülebilecek sinirlilik durumları kısa sürede ortadan kalkacaktır. Aynı şekilde, adet geciktirici ilacını kullanmaya devam etmeniz durumunda âdetiniz sürekli olarak ertelenecektir. İlacı bırakmanı halinde ise bir veya iki gün içerisinde adet olmaya yeniden başlarsınız ve düzeniniz o gün çerçevesinde oluşmaya başlar. Adet geciktirici ilaçlarını kullanmak isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi de ilacı nasıl kullanmam gerekiyor sorusudur. Adet geciktirme ilacının işe yaraması için mutlaka adet periyod döneminden önce ilaç içmenizdir. Adet periyodundan önce mutlaka 4-5 gün içerisinde ilacı kullanmanız gerekmektedir. Eğer adet süreci başlamış ise adet geciktirici ilaç hiçbir anlam ifade etmez. Buna ek olarak, adet geciktirici ilaçları düzenli olarak kullanılmalıdır ki, ertesi günde tekrar adet periyodları başlamasın.

Adet geciktirici yaşanması için toplumda bir başka kullanım alanı ise doğum kontrol haplarıdır. Doğum kontrol hapları, kişilerin adet periyodlarının düzene girmesi için kullanılabilecek ilaçlardır. Ancak, devamlı olarak o düzenin sağlanması için ilaçların düzenli olarak kullanılması ve değiştirilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde, adet geciktirici veya adet düzenleyici olarak kullanılmak istense de mutlaka ilacın bilgisini almanız gerekliliğidir. Bazı ilaçlarda, adet gecikmesi için ilaçlar 2 gün önce içilmesi gerekiyorken bazı ilaçlarda ise 4-5 gün önce başlanmalıdır.

Adet Geciktirici İlaçlar 2022

Adet geciktirmek isteyen kadınların sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi hangi ilacı kullanması gerektiğidir. Öncelikli olarak Pirmolut-N Tablet adlı ilaç oldukça etkilidir. En çok tercih edilen adet geciktirici haplar arasında yer alan bu ilacın doğal olarak hormonları azaltıp arttırma özelliği vardır. Adet geciktirici ilaçlardan bir tanesi ise Tarlusal ilacıdır. Adet döngünüzü ertelemeye yarayan bu ilacın yan etkileri de bulunabilmektedir. Örnek verecek olursak, Tarlusal ilacında çok sık görülen yan etkiler arasında uykusuzluk ve halsizlik etkileri vardır. Bu nedenle, doktor kontrolünde tüketilmesi gerekir.

Adet geciktirici ilaçları tüketen kadınların en çok endişelendiği noktalardan bir tanesi de adet gecikmelerinde yaşanan sürenin sağlığa olan zararıdır. Adet gecikmelerinde 10 günü aşmak sağlığa zarar verebilmektedir. Özellikle, adet sürecinin başlaması halinde kanamalar şiddetli bir hale gelmesini sağlamaktadır. Ek olarak, adet geciktirici ilaçların bazıları günde 2 defa tüketilmesi gerekirken bazıları ise günde üç defa alınabilmektedir. Bu sebeple, doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

Bu yazımızda sizlere Adet Geciktirici İlaçlar ve Adet Geciktirici İlaç Fiyatlarından bahsettik dilerseniz Tarlusal Adet Söktürücü Nedir, Nasıl Kullanılır? Fiyat başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.