Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Adet Döneminde Ağrıları Azaltmak için Tavsiyeler

0

Adet Doneminde Agrilari Azaltmak icin Tavsiyeler

Ağrılı adet görmenin oluşmasını önlemek mümkün değildir. Ağrı ancak doktorun size tavsiye edeceği ilaçlar

kullanılarak hafifletilebilir.

– Orta dereceli bölgesel sıcak uygulama iyi gelebilir. Bunun için sıcak banyo ya da ayaklara sıcak uygulama önerilir.
– Dikkat edilmesi gereken nokta, sıcak uygulamanın direkt karına yapılmamasıdır. Çünkü karın içerisinde bir iltihabi problem varsa, bu yayılabilir ve oldukça tehlikelidir.
– Nefes ve kasları güçlendirici egzersizler ağrıları kontrol eder. Ev ortamında yapılabilecek hafif egzersizler önerilir.

– Masaj ağrıyı azaltmada etkili bir yöntemdir. Ağrıyan bölgenin altına yoğurma tarzında ritmik masaj uygulanırsa, ağrının algılanması azaltılabilir.
– Düzenli uyku, gerginliği azaltacağından ağrıyı kontrol etmede işe yarar.
– Adet döneminde; et, balık, karaciğer, kuru baklagiller, fındık, fıstık, susam gibi yağlı tohumlar, koyu yeşil yapraklı sebzeler ve öğütülmemiş tahıllar tüketilmelidir.

– Eğer kişide adet kanamasından önce baş ağrısı, karında şişlik gibi problemler oluyorsa reglden bir hafta önce tuz kısıtlanmasına gidilebilir.
-Doğal idrar sökücü olan maydanoz, ıhlamur, kuşkonmaz gibi besinler bu dönemde alınan ödemi giderir.
– Kafeinli ve gazlı içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Bu yazı adet dönemi ağrısı nasıl geçer, adet dönemi ağrıları neden olur, adet dönemi ağrılarına ne iyi gelir, adet dönemi ağrılarına bitkisel çözüm, adet döneminde ağrı kesici kullanımı zararlımıdır konusunda yazılmıştır.

adet dönemi ağrılarına çözüm, adetken karın ağrısı nasıl geçer, adet karın ağrısı nasıl geçer, adet döneminde karın ağrısı, adette karın ağrısı nasıl geçer, adet dönemi karın ağrısı nasıl geçer, adet döneminde karın ağrısı nasıl geçer, adet döneminde bel ağrısı nasıl geçer, adetliyken karın ağrısı, adet donemi agrilari

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.