Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Adepiron nedir? Ne işe yarar? Yan etkileri, Faydaları, Kullanıcı Yorumları

0

Adepiron ağrı, iltihap ve ateşin giderilmesine yardımcı olur.

Kusma, mide ağrısı, bulantı ve ishal, bu ilacı alırken görülebilecek yaygın yan etkilerden bazılarıdır. Ayrıca baş dönmesi, uyuşukluk veya görme bozukluklarına da neden olabilir.

Ağrıyı etkili bir şekilde hafifletir ve ateşi düşürmeye yardımcı olur.

Adepiron doktorunuzun önerdiği doz ve sürede alınmalıdır. Mide rahatsızlığını önlemek için yiyecek veya süt ile alınmalıdır. Herhangi bir kalp hastalığı veya inme geçmişiniz varsa doktorunuzu bilgilendiriniz.

Bu ilacı uzun süreli tedavi için alıyorsanız, doktorunuz böbrek fonksiyonlarınızı, karaciğer fonksiyonlarınızı ve kan bileşenlerinin seviyelerini düzenli olarak izleyebilir. Uzun süreli kullanım mide kanaması ve böbrek problemleri gibi ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Adepiron ne için kullanılır?

Ağrı kesici

Adepiron Faydaları

Ağrı kesici

Adepiron, ağrı ve acıları tedavi etmek için kullanılan bir ağrı kesicidir. Beyinde bize ağrımız olduğunu söyleyen kimyasal habercileri bloke eder. Baş ağrısı, migren, sinir ağrısı, diş ağrısı, boğaz ağrısı, dönem (adet) ağrıları, artrit ve kas ağrılarının neden olduğu ağrıların giderilmesinde etkilidir. Bu ilaç çok yaygın olarak kullanılır ve doğru dozda alındığında çok nadiren yan etkilere neden olur.
En fazla faydayı elde etmek için reçete edildiği şekilde alınız. Tehlikeli olabileceğinden gerekenden daha fazla veya daha uzun süre almayınız. Genel olarak, işe yarayan en düşük dozu mümkün olan en kısa süre için almalısınız.

Adepiron Yan Etkileri

Çoğu yan etki herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez ve vücudunuz ilaca uyum sağladıkça kaybolur. Eğer devam ederse veya endişeleniyorsanız doktorunuza danışınız.

Adepiron yaygın yan etkileri

  • Kusma
  • Mide ağrısı
  • Mide bulantısı
  • İshal
  • Baş dönmesi
  • Uyuşukluk

Adepiron nasıl kullanılır?

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği dozda ve sürede alınız. Bütün olarak yutunuz. Çiğnemeyiniz, ezmeyiniz veya kırmayınız. Adepiron yemekle birlikte veya yemeksiz alınabilir, ancak belirli bir zamanda alınması daha iyidir.

Adepiron nedir? ne işe yarar?

Adepiron, steroid olmayan bir anti-enflamatuar ilaçtır (NSAID). Ağrı ve enflamasyona (kızarıklık ve şişme) neden olan belirli kimyasal habercilerin salınımını engelleyerek çalışır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.