Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Acnelyse Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Acnelyse krem, cilt hücrelerini besleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olan, A vitamininin cilde sürülebilen bir formudur. 

Acnelyse Krem İşe Yarar mı?

Acnelyse krem,

  • deriye uygulandığında derinin en üst tabakası olan epidermise ait hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur,
  • aşırı keratin oluşumunu baskılar ve derinin kendisini onarma mekanizmalarını uyarır,
  • Komedon (cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar),
  • püstül (içi irinle dolu kabarcık),
  • papüllerle (deride küçük, kenarları iyice belli kabartılar) birlikte görülen Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde,
  • Psoriazis (sedef hastalığı),
  • İktiyozis (balık pulu hastalığı) ve
  • Hiperkeratozis (deri kalınlığının artması)  tedavisinde kullanılır.

Acnelyse Kremi İçeriği

Acnelyse krem içeriğindeki etken madde, Tretinoin’dir.

Acnelyse Kremi Fiyatı

Acnelyse krem 2021 güncel satış fiyatı, 55.18 TL’dir.

Acnelyse Kremi Nasıl Kullanılır

Acnelyse kremi uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızın ucuyla ufak miktarda aldığınız ilacı lezyonlu deri bölgesine hafifçe sürünüz.

Günde bir kez geceleri uygulanmalıdır.

Cildinizde iyileşmeler görülmesi 2-3 haftayı bulabilir, fakat tam fayda sağlaması için 6 haftadan fazla  kullanmanız gerekebilir.

Acnelyse Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: roacutane tedavisinden kaçan akneli ve lekeli ciltlerin son sığınaklarından biri olan abdi ibrahim üretimi krem. işlevi cildi kurutmak ve soymaktır. retinoik asit bazı yani a vitamini yardımıyla kullanım sıklığına göre kişiyi bazen yılan bazen de maymun kıçına çevirebilir. kati suretle cildi korumayı gerektirir. 50 faktörlük güneş koruyucusu çantalarınızın vazgeçilmezi olmalıdır.

lekelerimden ötürü doktorum tarafından kullanımı ilk hafta 2 kere, 2. hafta gün aşırı, 3 haftadan itibarense her gece olmak üzere kullanmam gerekli görüldü ama; yaşattığı tahriş dillere destan olduğundan, 3. aşamaya hiçbir şekilde cesaret edemedim.

ek olarak bu ilacın düzenli kullanımı cildinizi afrika kıtasındaki çorak topraklardan hallice bi duruma getireceğinden hiçbir şekilde kozmetik ürünü kullanamayacağınızı da belirtmek isterim. 1.5 aylık kullanım sonucu koyu lekelerde açılma sağladı. kullanmaya kesintisiz devam edeceğim. lekeleri yok edebileceğine inanıyorum. koyu lekeleri olan sabırlı kişilere şiddetle tavsiye ediyorum.

Kullanıcı: her akşam yarım mercimek  kadarını tüm yüzüme dağıtıp soyulma olayını bertaraf ettiğim krem. bu kadar az miktarda bile iki hafta boyunca yüzüm hassaslaştı ve dudak çevrem kızardı. iki üç hafta sonra cildim alıştı. artık bir mercimek kadar kullanabiliyorum sıkıntı olmuyor. sivilcelere siyah noktalara az biraz iyi geliyor ama asıl amacım yaşlanma karşıtı olarak kullanmak

Kullanıcı: eskiden 3-4 ay gibi bir süre kullandığım soyucu ilaç. yani benim cildimi soyuyordu. kullandığım dönem sivilcelerim, siyah noktalarım azalmıştı ama bırakınca olduğu gibi geri geldiler. bu arada soyduğu için sanırım cildi hassaslaştırıyor, en ufak bir şeyde cildiniz kızarmaya başlıyor artık.

Kullanıcı: insanın yüzünü canavar gibi yapan ilaçtır.. aynı zamanda bepantenle(şimdiki adıyla bepanthol) kullanılınca daha ‘çekilebilir’ bir ilaçtır.. yalnız bepanten içeriği nedeniyle yüzde kıllanma yapıyor, dikkatli kullanılmalı..

Kullanıcı: bu ilacı kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. çok az nohut tanesindende az sürmeniz gerkiyor. çünkü çok kuvvetli bir ilaç. i̇lk gece sürdünüz birşey olmadı deyip ikinci gün daha fazla sürmeye kalkmayın. etkisini 3. günden sonra anlıycaksınız. cildiniz gerilicek, soyulucak, belki kızarıcak..endişeye kapılmayın.. unutmadan belirteyimki builacı kış aylarında kullanın ve güneşe asla yüzünüzü göstermeyin

Kullanıcı: lekelerden kurtulayım derken leke yapabilecek, kullanırken dikkatli olunması gereken ilaç. genelde soyucu etkisinden dolayı lekeler için kullanılıyor ama vakti zamanında doktor bana sivilcelerim için vermişti. sivilcelere etkisi bende sıfırdı. ilk 2-3 gün herhangi bir şey olmuyormuş gibi gözüküyor fakat sonra yüzünüz kızarmaya, hassaslaşmaya başlıyor. nemlendirici bile yüzümü yakar hale gelmişti. çok az sürüp, güneşten çok iyi korunmak gerekiyor. aksi halde leke yapabilir. benim sivilcelere etkisi olmayınca ben hemen bırakmıştım kızarıklıklardan ötürü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.