Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

2022 Oje Renkleri ve Trendleri

0

Özellikle son birkaç yıldır tırnaklar konusunda çıkan yenilikler hızla gelişmeye devam ediyor. Protez ve jel tırnakların hayatımıza girmesiyle yeniden trend olan uzun tırnaklar yeni yılda yerini kısa ve bakımlı tırnaklara bırakacak gibi görünüyor. Tabii bir de çoğu kadının vazgeçemediği kalıcı ojeler ve nail art’lar da var. Yeni yıla yaklaşırken en sık kullanılan kırmızılar, kar tanesi, yılbaşı şapkası, çam ağacı nail art’lar bakalım yeni yılda yerini hangi oje renklerine ve nail art şekillerine bırakacak.

Beyaz ve tonları

Her zaman trendler arasında olan beyaz, yeni sezonda kemik beyaz, krem, inci beyazı gibi tonlarıyla da karşımıza çıkmaya devam edecek. Tırnakları son derece bakımlı göstermesiyle bilinen beyaz oldukça cazibeli bir görünüm vermesiyle de biliniyor. Tabii uzun yıllardır vazgeçilmeyen french manikür de yeniden trendler arasındaki yerini aldı bile. Son zamanlarda french manikür yerini, beyaz uçlardan renkli uçlara bıraksa da 2022 ilkbahar yaz sezonunda beyaz french’i sık sık göreceğiz gibi.

Bebek mavisi- Gece mavisi

Şimdiden trendler arasına gireceği belli olan mavi, özellikle gece mavisi ile ön plana çıkacak. 2022 kış sezonu için kendinize lacivert tonlarında olan parlak ve gizemli gece mavisi ojesi edinebilirsiniz. Havalar ısındıkça gece mavisi yerini son birkaç yıldır olduğu gibi bebek mavisine bırakabilir. Baharın gelmesi ve yazın yaklaşmasıyla koyu renkler yerine açık tonlar görmeye devam edeceğiz. Her tırnağın farklı renklere boyanması trendi de eskide kalmayacak. Eğer maviyi seviyorsanız, 5 farklı mavi tonda oje olarak her tırnağınızı bu renklere boyamaya devam edebilirsiniz.

Yeşil ve tonları

Yeşil tırnaklar son 1 yıl içinde günden güne popüler hale geldi. Uzun yıllardır trendler arasında görmesek de, enerji vermesiyle ve sıcak bir renk olmasıyla oldukça sevilen 2022 oje trendleri arasında popülerliğini koruyor. Üstelik birbirinden farklı birçok tonu da var. Özellikle yosun yeşili adı verilen hafif açık ve soluk yeşil bir ojeyi koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

Metalikler

Özellikle partilerin, davetlerin ve özel günlerin vazgeçilmez renklerinden olan metalikler de 2022 Oje trendleri arasında. Bu koyu parıltılı renkler ellere hoş bir hava ve şıklık katmasıyla da biliniyor. Her cilt tonuna uygun bir metalik de mutlaka var. Eğer esmer bir cilt tonuna sahipseniz gold renklere yönelmenizde fayda var. Daha açık ten renkleri için koyu gri metalikler tercih edebilirsiniz.

Pastel tonlar

Tertemiz bir görünüm veren, tırnakları canlandıran soft pasteller de tabii ki 2022 oje trendleri arasında. Birbirinden farklı birçok tonu ve seçeneği olan pasteller arasında ilkbahar- yaz sezonu için lila ön plana çıkıyor. Bunun yanında nude renkler de popülerliğini korumaya devam edecek. Koleksiyonunuza pastel tonları eklerken uçuk pembeleri de unutmayın.

Bonus: Nail art trendleri

    • Boncuk ve taşları son bir yıl içinde çok görememiş olsak da yeni sezonda karşımıza çıkacak

 

    • Metalin french manikürler nail art trendlerinde ilk sıralarda

 

    • Şekiller ve grafikler popülerliğini korumaya devam ediyor.

 

    • Yaprak, çiçek, benek gibi desenlerle karşılaşmaya da devam edeceğiz.

 

Ayrıca, Oje Nasıl Sürülür? 5 Adımda Kolay Oje Tekniği yazımız da ilginizi çekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.